dvd kamera sony

metalc

Pripravnik
22. sep 2007
57
0
6
Lp.Kupujem omenjeno kamero v naslovu pa me zanima kateri tip bi mi svetovali?
Hvala za pomoč
smirk-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Č kupuješ dobro za malo denarja vzami format MiniDv. Kamere, ki snemajo na DVD medij so preteklost. Pa tudi ne obnesejo se dobro. Če pa kupuješ res dobro zadevo, kupi 1080 HD HDD kamero. Tu je slika res....huda!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zapis na dvd je podobno kot zapis na disk. ko malo rukneš al ti prekine snemanje al pa nardi rdeč frejm. če snemaš na dvd si skoraj da primoran to pustiti na dvd-ju če pa hočeš obdelovat pa spet rabiš čas in razne programe, da to zadevo spraviš na računalnik.

sam sem zagovornik kaset. so poceni, kvaliteta na njej je boljša kot na diskih in dvd-jih, ker ni raznih kompresiranj, ja tudi hdv gre na kasetke;) če pade po tleh jo porebeš, spihaš in naprej uporabiš! si upa kdo disk ali dvd vržt po tleh;)
dvd za v kamero je drag, dvd za v pc pa zelo poceni.
pri diskih ima vsak proizvajalec nek svoj format zapisa kateri pa so po možnosti skregani z vsemi ostalimi programi z obdelavo in tako si primoran ali uporabljat ne uporaben program od proizvajalca kamere ali pa "en teden" časa da najdeš konverter in terabajt diskovja da vse to shraniš. pri kasetki pa porabiš samo toliko časa koliko je kasetka dolga.
hdv kamere so trenutno še ne uporabne, ker ima le peščica ljudi dovolj zmogljiv računalnik za domočo obdelavo hdv posnetkov in hdv na dvd plošček je ne smiselno devat, bluerayov pa nima še noben.

po mojem je zmagovalna kombinacija takšna:
- kupiš HDV kamero, ki snema na miniDV
- vse posnameš v hd in pustiš na kasetkah
- čez par let ko ti bojo tej posnetki postal najbolj zanimivi boš že imel dovolj zmogljivo opremo (pc, blueray, lcd/plazma tv) in boš takrat zmonitral in si ogledal v dobri ločljivosti.
- če pa želiš gledat že sedaj pa snemaš na normalni ločljivosti, katera je pa tudi zeloo dobra
- lahko pa snemaš že sedaj v hd in tudi zmontiraš (samo rabiš čas in žiuce:) ) in vse skupaj zapečeš v pal ločljivosti na dvd in si ogledaš in razdeliš med babice dedke in ostale sorodnike, original tega kar si zmontiral pa shraniš NAZAJ oz na drugo kasetko, ker ne bo izgub boš lahko tudi čez 15let posnel na kak čudn dvd medij, ki bo podpiral HDV in spet šeral med svojimi vnuki ki bojo vse to gledal na hd projekcijih stenah:)

najbolj me pa zmoti pri vseh proizvajaclih kamer to, da vsi silijo v neke fullhd resolucije, snemanje zvoka pa je na ravni izpred 15let. a res ne zna kdo nardit, da bi že pri snemanju se odstranjeval odmev ki nastane pri snemanju v zaprtih prostorih, da bi se odpravil šum in razne fkrevence ki se pojavljajo zaradi vse elektronike okoli mikrofona??

p.s. sedaj pa je bilo o kamerah že tako veliko napisanega, da priporočam, da najprej uporabite iskanje in tudi potem v primerni temi postavite svoje vprašanje.

katero kamero priporočamo je praktično ne mogoče povedat, kr je trg poplavljen s tem in samo s podatki, ki jih napiše proizvajalec je zelo težko dati objektivno mnenje.
Najprej poglejte koliko denarja ste pripravljeni dati, potem poiščite par modelov kamer v tem cenovnem rangu, uporabite google ali kaj podobnega in poiščite razne ne odvisne teste.
pa pozor: testni posnetki na proizvajalčevih straneh niso primerljivi s tistim kar bote posnel vi!!! (ker iščejo idelane svetlobne in vrmenske pogoje, si pomagajao z dodatnim osvetlitvam, ne uporabljajo automatike...)-pa ne me zdej raztgat, da ni res. ni res pri vseh, je pa pri večini!
 

metalc

Pripravnik
22. sep 2007
57
0
6
ja, hvala lapa za zelo lep odgovor obema, sem se odločil za MiniDv.:)
še enkrat hvala
LP