DVB-T Antena

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
Ali lahko na eno DVB-T anteno priključim dva koaksijalna kabla in potem obesim gor dva DVB-T sprejemnika za dve Televizije
confused-1.gif
?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Lahko, kot je rekel predhodnik, a to pomeni -3dB. Nič pretresljivega, če je signal dovolj močan.
wink-1.gif
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Katero anteno za na vikend v posavju?
Starsi bi radi obcano kaj pogledali na tv...
Nekaj sem pogledal, samo mi delujejo vse enako... :zavijazocmi:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Koliko je vikend oddaljen od oddajnika, in na katerem kanalu?
za 2 hriba, kar jaz vem, vsak cca 12km zračne linije (preveril sedaj na googlui). Se mi zdi, da se pa direkt ne vidita. Našel sem tudi svet idej spletno stran... Morda je še kak hrib več... Sem se pa seda spomnil, da verjetno mora tudi tv oz neka škatlica biti dovolj nova, da zna prikazat sliko s tega signala? Vidim, da imajo hrvati drug standard...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Zadeva je enostavna. Če oddajnik vidiš, vzemi anteno brez ojačevalnika.
Če ne vidiš oddajnika, potem anteno z ojačevalnikom. Širokopasovno.
Jaz imam doma drugi primer.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Širokopasovna antena ti bo lovila vse iz smeri v katero je usmerjena. Tista tristar je je razdeljena na tri dele, da je lahko krajša, drugače bi bila trikrat daljša. Težava je z oddajniki, kateri so anteni za hrbtom. Takrat moraš imeti dve anteni, povezani prek kretnice, katera avtomatsko preklaplja.
Ali če boš imel eno anteno na rotor, in jo obračal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Kaj boš videl je odvisno od TV-ja, ali ima DVB T2 tuner.
Antene sem dal v mirovanje, ker so nam napeljali optični kabel za Teve.
Drugače dobiš vse, vendar.... nekateri programi so kodirani, zato ne bo slike. Podobno kot pri satelitski, samo Free programi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
V posavju bi znal uloviti tudi Hrvaški EvoTV, ki je sicer plačljiv, ima pa kup programov v "zraku". Sam sem z eno anteno v Šilu na Krku uspel poloviti skoraj vse hrvaške programe in pa vse Slovenske programe. Hrvaški niso delali le tisti, ki so bili na oddajniku iz druge smeri.

Drugače pa lahko tudi pišeš zupančiču, pa ti bo svetoval. Če bi rad lovil signal iz dveh strani daj vmes ojačevalec z dvema UHF vhodoma in enim izhodom, ki ga potem pelješ na TV. Praktično vsi novejši TVji že podpirajo DVB-T2 standard.

Recimo 2x:

https://www.antene-zupancic.si/log-uhf-tv-antena-iskra-p-2845-f/



če je več TVjev še (ta prepušča DC za napajanje ojačevalnika samo v eni smeri):
https://www.antene-zupancic.si/3-vejni-delilnik-signala-fracarro-pa3/

in pa seveda kar nekaj kabla in F konektorjev.

Opcija, če nisi zahteven je sicer tudi antena z že vgrajenim ojačevalnikom, ki jo priklopiš direkt v TV ali sprejemnik (če le ta omogoča napajanje ojačevalnika v anteni direktno), drugače pa rabiš še zgornji napajalnik za napajanje.



Toliko na hitro. Škoda, da je DVB-T pri nas praktično mrtev, v tujini jim to gre bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Hvala vsem. Vidim, da ni tako enostanvo, kot sem si predstavljal. Bom kontaktiral to trgovino.
Lp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Je enostavno. Če imaš kje kakšno sobno anteno najprej poskusi s tistim. Če veš tip tvja je se lahko pogleda ali podpira DVB-T in T2. Če sobna ne ulovi nič potem pa nabavljaš material naprej. Malo pogledaš kje so oddajniki in greš z anteno na lov :) V območjih blizu HR meje boš skoraj povsod ujel še hrvaški signal. V posavju najbrž iz Sljemena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec