DVB C / T / S....

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik kingo pravi:
Lahko eno vprašanje - pred časom sem kupil rabljeni DVB-T sprejemnik. Zadnjič me je kolegica prosila, ker ji nekaj nagaja njen sprejemnik, da bi ji za nekaj časa pustil v test mojega, da morda ugotovi napako (zmrzovanje).

Ko sem z mojim poskeniral programe, mi jih je našel 9, z njenim jih je poskeniral 30!
Koliko je pa od tisth 30 novih programov, ki niso podvojeni?
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik bpfc pravi: Koliko je pa od tisth 30 novih programov, ki niso podvojeni?

Ne, so drugi, predvsem ni nobenega slovenskega med tistimi 9-imi.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik kingo pravi:
Lahko eno vprašanje - pred časom sem kupil rabljeni DVB-T sprejemnik. Zadnjič me je kolegica prosila, ker ji nekaj nagaja njen sprejemnik, da bi ji za nekaj časa pustil v test mojega, da morda ugotovi napako (zmrzovanje).

Ko sem z mojim poskeniral programe, mi jih je našel 9, z njenim jih je poskeniral 30!


Kako je to mogoče?

Je mogoče z dobrim sprejemnikom in kvalitetno zunanjo anteno. Če si kje, kjer se prekrivajo območja imaš lahko na večih kanalih sprejem MUX A in C. Na dobri lokaciji lahko sprejemaš še tuje programe. Blizu italjanske meje pa imaš lahko preko 100 programov.
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Mi jih imam na navadno strešno rogovilo ob meji skoraj 200 italijanskih. So pa večinoma brez veze....
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Odgovor v zvezi z kodiranjem programov:

Spoštovani gospod,

Zakon o medijih (ZMed) v prvem odstavku 112. člena določa t. i. pravilo must carry, po katerem mora operater pod enakopravnimi pogoji omogočiti razširjanje programov vseh izdajateljev, ki jim je izdano dovoljenje za izvajanje radijske ali televizijske dejavnosti, če obstajajo tehnične možnosti za kvaliteten sprejem signala v glavni sprejemni postaji operaterja, in sicer najpozneje v roku 90 dni od začetka oddajanja teh programov ter tako, da so
dostopni vsem uporabnikom njegovih storitev. To pomeni, da slovenski kabelski operater ne more kodirati nobenega programa slovenskega izdajatelja, pri čemer okoliščina, da se takšen program razširja na določenem območju tudi v digitalni radiodifuzni tehniki (DVB-T) ne igra nobene vloge. ZMed pa seveda ne velja za programe tujih izdajateljev.

Lep pozdrav,

višji svetovalec

Direktorat za medije
 
Nazadnje urejeno:

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Odgovor v zvezi z kodiranjem programov:

Spoštovani gospod,

Zakon o medijih (ZMed) v prvem odstavku 112. člena določa t. i. pravilo must carry, po katerem mora operater pod enakopravnimi pogoji omogočiti razširjanje programov vseh izdajateljev, ki jim je izdano dovoljenje za izvajanje radijske ali televizijske dejavnosti, če obstajajo tehnične možnosti za kvaliteten sprejem signala v glavni sprejemni postaji operaterja, in sicer najpozneje v roku 90 dni od začetka oddajanja teh programov ter tako, da so
dostopni vsem uporabnikom njegovih storitev. To pomeni, da slovenski kabelski operater ne more kodirati nobenega programa slovenskega izdajatelja, pri čemer okoliščina, da se takšen program razširja na določenem območju tudi v digitalni radiodifuzni tehniki (DVB-T) ne igra nobene vloge. ZMed pa seveda ne velja za programe tujih izdajateljev.

Lep pozdrav,

višji svetovalec

Direktorat za medije

In zakaj je POP TV kodiran pri Telemachu v DTV?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
A ma star pretvornik kakšn vezo z novim, bi mogoče boljš lovil signal?

Stari zunanji DVB-T sprejemniki so bili zelo različnih kvalitet.
Ker sem se pogosto srečeval pri strankah z njimi, sem ugotovil, da so bili nekateri dražji modeli celo slabši od najcenejših.
Za testiranja sem si nabavil najcenejši model Si-Digi DT-12 SD in se je izkazal kot boljši napram nekaterim dražjim.
Sedanje generacije zunanjih DVB-T sprejemnikov pa ne poznam. V tem času so večino starih TV-jev že zamenjali z novimi, ki imajo mnogi vgrajene že zelo dobre DVB-T sprejemnike.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A morda kdo ve, če DVB-T2 sprejemnik podpira tudi naše DVB-T programe?

Avstrijski mux2 oddaja v DVB-T2 ju in bi kupil nek sprejemnik za gledanje tega, spotoma bi pa rad, da bi lovil tudi naše ki so v DVB-Tju.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A morda kdo ve, če DVB-T2 sprejemnik podpira tudi naše DVB-T programe?

Avstrijski mux2 oddaja v DVB-T2 ju in bi kupil nek sprejemnik za gledanje tega, spotoma bi pa rad, da bi lovil tudi naše ki so v DVB-Tju.

Običajno novejši DVB-T2 sprejemniki podpirajo starejše formate oddajanja.
Sicer pa poglej pod tehnične specifikacije TV sprejemnika, katere formate podpira (DVB-T -> MPEG 4, MPEG 2).
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Pozna kdo DVBC sprejemnikSynaps 3100 CHD, sem gledal na spletu, pa ni veliko podatkov.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Rabil bi mpeg4 sprejemnik na 12V (lahko z zunanjim 12V napajalnikom) za kamper/barko. Čim manjši in čim cenejši
cool-1.gif

Se dobi pri nas kaj takega?