DVB C / T / S....

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Najbolje, da preizkusiš moč HTV signala s kako dobro zunanjo UHF TV anteno (z dobitkom 14 - 16dB) in boš videl, če rabiš tudi kak ojačevalnik.
Sobne antene za kaj takega niso primerne - dobre samo, če imaš oddajnik/pretvornik v bližini.
 
Nazadnje urejeno:

bonzo

Zelenc'
13. feb 2011
25
0
1
Eno laično..Če na dekoder DVB-C z HDM izhodom priklopim monitor, a bom lohk gledal TV? Mam kabelsko od Telekoma.
lp
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik bonzo pravi:
Eno laično..Če na dekoder DVB-C z HDM izhodom priklopim monitor, a bom lohk gledal TV? Mam kabelsko od Telekoma.
lp

Ja lahko. Problem bo zvok, če monitor nima zvočnikov.
Poglej, če ima monitor poleg HDMI še vtičnico za 3,5mm vtič. Če ima, nanj lahko priključiš računalniške zvočnike.
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
A lahko eno butasto, namreč dopizdilo mi je da mi temnijo HRT2 ko so tekme zaradi druga ne ampak zarad komentatorjev, kjer koli drugje gledam kakšno koli tekmo zaspim zraven na polovici. Doma sem v spodnji savinjski okolica Polzele. A je kdo tu iz te okolice, ki s sobno DVBT lovi HRT 2 in če s katero anteno? Ali bi pa montiral eventuelno zunanjo TV imam čisto blizu zunannje stene.

Jaz sem iz Polzele. Na sobno anteno ne lovi niti slovenskih kanalov.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
A lahko kdo priporoča res kako dobro anteno in prodajalca, ki nima nabrisanih cen. Hvala v naprej.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Poglej za naslednjimi antenami :
P-47 N TRIPLEX
P-43 N TRIPLEX
TELEVES DAT HD 75 BOSS
GBS 41011 SPEEDY

Ali podobne z takimi karakteristikami.

Naročiš lahko v naslednji spletni trgovini :
http://www.antene-zupancic.si/tv-antene/zunanje-tv-antene-c-100_296_294.html?page=2&sort=2a

Malo uporabi Google, mogoče dobiš kje bližje tebi (lahko tudi ceneje).
V današnjem času je kar težko kupiti antene, ker mnogi trgovci fantazirajo le o kabelski in IP TV. Po njihovo : ''Kdo pa še to kupuje!!''

Imaš izbiro pri teh modelih - antena z predojačevalnikom ali brez. Pri predojačevalniku imaš lahko dve vrsti napajanja (5V ali 12V). No , dobijo se tudi taki predojačevalniki z univerzalnim napajanjem.
Izbereš tako, ki jo rabiš.
 
Nazadnje urejeno:

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Pri višji lokaciji od oddajnika je že to pozitivno, da imaš večjo možnost optičnega pogleda nanj in z dobro anteno usmerjeno na oddajnik tudi močnejši signal v sprejemu. Na dobri višji lokaciji imaš večjo možnost sprejemati tudi tuje DVB-T programe.
Pri DVB-T pokrivanju s signalom ni tako kot pri GSM, ki pokriva s signalom bolj lokalno.
 

SUSI26

Zelenc'
25. jan 2014
5
0
1
Zdravo, na tem področju sem bržkone novinec zato se bo mogoče zdelo vprašanje neumno ampak... Pred dnevi sem kupil plazmo panasonic, ki jo imam sedaj v svoji sobi in je v drugem nadstropju kot pa modem od t2. Klical sem na že na T2 za informacijo, kakšne možnosti imam za priklop tvja (za gledanje programov) in mi ni znal dovolj razločno razložiti kaj in kako. Rad bi le izvedel kakšne so možnosti da gledam televizijo brez da bi štukal gor kable iz modema.

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem in vas pozdravljam.
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik SUSI26 pravi:
Zdravo, na tem področju sem bržkone novinec zato se bo mogoče zdelo vprašanje neumno ampak... Pred dnevi sem kupil plazmo panasonic, ki jo imam sedaj v svoji sobi in je v drugem nadstropju kot pa modem od t2. Klical sem na že na T2 za informacijo, kakšne možnosti imam za priklop tvja (za gledanje programov) in mi ni znal dovolj razločno razložiti kaj in kako. Rad bi le izvedel kakšne so možnosti da gledam televizijo brez da bi štukal gor kable iz modema.

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem in vas pozdravljam.


V vsakem primeru potrebuješ še en STB od T-2 za gledanje televezije preko njih, če ne potem običajna antena pride v poštev.

Če se odločiš za njihov drugi STB to je škatla, ki ti omogoča gledanje TV preko njih, ti preostane ali da potem od modema do tega STB pri TV povlečeš kabel UTP ali pa to rešiš na slednji način preko električne vtičnice z uporabo tega , razlika med njima je v prepostnosti hitrosti izražene v Mb, če se gre za HD programe je potrebno imeti včjo prepustnost, vendar do 200 Mb, ne bi smel biti problem. Kar je pomembno za uporabo tega je pa to, da mora vse potekati v sklopu ene žice, enega dotoka toka, brez varovalk, torej med eno tičnico, kjer bo priklopljen modem in drugo vtičnico v drugem nadstropju, kjer boš priklopil STB od T-2, morata biti povezani, ne sme biti vmes varovalke.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Za gledanje digitalnih probramov na EVJ kabelski je dovolj nakup novejšega TV-ja ali je obvezno dokupiti še DVB-C sprejemnik (ločeno enoto)?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik 1980 pravi:

Če se odločiš za njihov drugi STB to je škatla, ki ti omogoča gledanje TV preko njih, ti preostane ali da potem od modema do tega STB pri TV povlečeš kabel UTP ali pa to rešiš na slednji način preko električne vtičnice z uporabo tega , razlika med njima je v prepostnosti hitrosti izražene v Mb, če se gre za HD programe je potrebno imeti včjo prepustnost, vendar do 200 Mb, ne bi smel biti problem. Kar je pomembno za uporabo tega je pa to, da mora vse potekati v sklopu ene žice, enega dotoka toka, brez varovalk, torej med eno tičnico, kjer bo priklopljen modem in drugo vtičnico v drugem nadstropju, kjer boš priklopil STB od T-2, morata biti povezani, ne sme biti vmes varovalke.

To pa ne bo držalo - PLCji morajo biti za istim števcem - varovalke ne igrajo nobene vloge
wink-1.gif

Pomembno je tudi, da so vtičnice ozemljene sicer se rado zgodi, da se PLCji povežejo z <10Mb kar je pa že velik problem pri IP-TV,

BDW: Kaj ima to sploh veze z DVB-T signalom
tongue-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Za gledanje digitalnih probramov na EVJ kabelski je dovolj nakup novejšega TV-ja ali je obvezno dokupiti še DVB-C sprejemnik (ločeno enoto)?

A je vprašanje tolk butasto da se nobenmu ne da odgovorit al noben ne ve.
sprasujem se.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Dovolj je nakup TV-ja s DVB-C sprejemnikom. Boš pa potreboval še Conax čitalec za kartico, na eBayu so od nekje 25€ dalje, brez lahko gledaš samo osnovni paket (verjetno, ne vem kako točno ima EVJ rešeno).