DVB C / T / S....

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
imam v enem vikendu Star dvb-t sprejemnik, v drugem un taprvi si-digi in tale dvb-s2.
Imajo vsi popolnoma enake menije, vizualno. wtf?
Kaj je to zaen firmware?
benti kako bi ga updajtu da bi lahko gledal divxe?
 
Nazadnje urejeno:

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Živjo! Imam telekomovo kabelsko in sem danes nabavil sprejemnik katerega tudi oni prodajajo ( http://www.mimovrste.com/artikel/4260001114/dvb-c-sprejemnik-powerbox-hd-stb-107-conax)
Vendar ko sem vse po navodilih priklopil ni našlo nobenega programa!
Klical sem na telekom, kjer so mi dali "svež razpon frekvenc" morda sem se prav izrazil....
Začetne ; 506000, končne; 650000, hitrost; 6900 in QAM; 265
No ko sem vse to nastavil mi je našlo programe, vendar pa so vidni samo analogni digitalni pa so spackano kockasti.....
Sem pogledal pri kolegu ki ima te nastavitve druge (tehnicsat)
Pokličem na telekom, pa pravijo da imam morda slab signal in da mi drug teden pošljejo tehnično službo. Glede na to da drugim v bloku dela mi je čudno da bi samo jaz imel slab signal. Bom v ponedeljek poskusil še od kolega sprejemnik....
Bi pa še prej prosil tu za pomoč. Morda kdo pozna kako finto... Kakšna banalna dodatna nastavitev itd...
Hvala v naprej!!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Qam modulacija je verjetno 256. Če je signal prešibak,.slika kocka oz zmrzuje. Definitivno morajo priti "tehniki", da popravijo signal.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
No tako je sedaj....
Povečal sem "končno na nekaj čez 800 tisoč in zaznalo mi je tudi radiske postaje, čeprav nobeno ne uspe predvjat.
Pop, A, planet 1,2 se ne vidjo. Vidi se pa 2 HD vse risanke in še par balasta
Prinesel kolega ki ima isto kabelsko sprejemnik Tehnisat digit hd 4cx, priklopil in vse špila kot urca!
Torej signal ni kriv, temveč nastavitve mojega sprejemnika!
On ima nastavitve sicer nekoliko drugače zapisane....
Začetna 113 (S2)
končna 858 (C69)
Simbolična hitrost 6111, 6900
MOD - QAM 64
Naj poudarim da nimam možnosti izbire države sicer bi bilo to takoj OK
Rabil bi frekvence Finske ali Švedske, oziroma Francija menda še pride v poštev!
Ima kdo?
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Nazadnje ( kako leto nazaj ) je imel Telekom QAM256 in bitno 6900 - države tu nimajo nobene veze !

Drugače pa je na njihovi spletni strani zapisano tole:


Kaj moram narediti, da bom videl digitalne programe?
Za spremljanje 98 digitalnih programov je uporabite televizijski sprejemnik ali zunanji pretvornik, ki lahko dekodira digitalne signale v formatu DVB-C. Skladno z uporabniškimi navodili uporabite funkcijo iskanja digitalnih programov.

Digitalni programi se nahajajo v frekvenčnem področju med 506 MHz in 674 MHz. Če vaš televizijski sprejemnik samodejno ne preišče vseh tipov digitalnih signalov, vnesite za iskanje naslednja parametra - Constellation/Modulation: QAM 256 in Symbol Rate: 6900 Msps.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Tole sem že sprobal in ista pašta...
Risanke in par švabskih, ene dva celo HD...
q = 0 pri vidnih pa od 20 do 30
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Avtomatika je omogočena samo za QAM, vse ostlo sam poštimaš al pa tovrniške nastavitve (čist ene x frekvence...)
Sem včeraj listal po forumih in nekje je nekdo napisal da mu na tej kabelski operaterjeve nastavitve niso delovale....
Ni pa napisal kako je stvar rešil!
 
Nazadnje urejeno:

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
To pa je bila moja druga opcija
wink-1.gif
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Ravno to zdaj razmišljam....
Glede na to da ga pravzaprav nisem imel možnost pokvarit, mi ja ne bodo tega popravljali. Lahk zahtevam drugega - novega?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Po zakonu lahko dobi novega, ko dobi prodajalec izjavo o nepopravilu, ki jo pa dobi ponavadi dobi cca 45.dan iz servisa.

Zamenjava aprata je dejansko prodajalčeva "dobra volja".
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Morm pohvalit dežurne na telekomu, danes dopoldne sem že imel tehnike doma....
No in ko je majstr ugotovil da sprejemnik ne dela, je osebno poklical na servis, ter se zmenu da se jaz tam na poti v službo ustavim.
Tako da aparat nesem direkt k uvozniku/serviserju, kupil sem ga sicer prek mimo vrste kjer je bil skoraj 20€ cenejši kot v telekomovi trgovini (isti)
 
Nazadnje urejeno:

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Po zakonu lahko dobi novega, ko dobi prodajalec izjavo o nepopravilu, ki jo pa dobi ponavadi dobi cca 45.dan iz servisa.

Zamenjava aprata je dejansko prodajalčeva "dobra volja".
Ne, lahko dobi takoj. Ampak je verjetnost, da bodo mutili še bolj, kot alterjevci.
Stvarna napaka, bilo že več niti o tem napisanih...
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Ste me mal v dilemo spravli....
Pa sm jih kar pokical!
So rekli da nimjo telekomovega signala na servisu in da ne morejo prevert. Ne bodo kompliciral ampak bodo kar zamenjal!