DVB C / T / S....

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kor rečeno, pred potrditvijo iskanja izberi polno iskanje in tu bo vse našlo. Država pri Sonyjih ne igra popolnoma nobene veze, saj vedno začne pri najnižjiih frekvencah in vzame vse vrste modulacij.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Prvič slišim,da sony išče različno glede izbire države...povej malo več o tem prosim
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Če ima država drugo modulacijo in na drugih frekvencah potem ja.
To je Teleing:
 Simbolna hitrost 6.875 KBd
 Začetna frekvenca: 370 MHz
 Modulacija: 64 QAM
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
Danes sem TV za hec prestavil k drugi antenski vtičnici in tam poskusil iskati kanale. Mi jih je našlo samo 12 digitalnih
frown-1.gif
Zna biti, da imam zjebane stike v vtičnicah. Danes se mi ne da šravfati, bom jutri in poročam, kaj bo.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Probaj mimo vtičnice. Naredi si en kabel pa probaj. Načeloma je direkten kabl boljši kot preko vtičnice. Potem poglej kakšna je analogna slika. Če sneži ali ne. Pa pozanimaj se kolko maš SNR TX pa RX, to ti lahko tvoj ponudnik pove, kolko pride do hiše.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
Ja, jutri grem po nakupih. Vtičnice ven in direkt priklopi. Sem poskusil ''po kavbojsko'' zvezati, je več kanalov, pa rahlo sneženje analogne. POP je našlo, samo še kar kvadrati po ekranu..
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.982
9.044
113
EU
Sony je model KDL-32V4500 med prvimi z mpeg4 tunerjem v SLO. Prav sem čakal, da pridejo na trg, ker je crknil stari katodnik.
To z državami nisem vedel. Zato mogoče najde vse postaje, ker nič ne telovadim po nastavitvah
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.873
61
63
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ja, jutri grem po nakupih. Vtičnice ven in direkt priklopi. Sem poskusil ''po kavbojsko'' zvezati, je več kanalov, pa rahlo sneženje analogne. POP je našlo, samo še kar kvadrati po ekranu..
Raje pokliči operaterja in naj ti zagotovi primeren signal. Minimalna jakost signala, ki ti ga mora operater zagotoviti je vsaj 60dB. Ti pa kot praviš, da imaš analogne signale snežene, nimaš niti 50dB. Ali mu plačuješ tudi samo polovično ceno?
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Imam LG 50pv350, in en problem, oziroma niti ne problem, samo ne vem, kako rešiti.
Gre pa za tole:
Tv sem kupil že lani, tačas pa je moj kabelski operater dodal nekatere programe. Ne najdem pa v menujih nobene opcije za "rescan" programske sheme, tako da bi se ohranili shranjeni programi na mestih, ki jim pripadajo.
Zdaj lahko vse skupaj preskeniram na novo, pa bom potem spet rabil par ur, da jih ponovno namečem po vrsti. :S
Je kakšna opcija za dodati par programov?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ja, jutri grem po nakupih. Vtičnice ven in direkt priklopi. Sem poskusil ''po kavbojsko'' zvezati, je več kanalov, pa rahlo sneženje analogne. POP je našlo, samo še kar kvadrati po ekranu..
Raje pokliči operaterja in naj ti zagotovi primeren signal. Minimalna jakost signala, ki ti ga mora operater zagotoviti je vsaj 60dB. Ti pa kot praviš, da imaš analogne signale snežene, nimaš niti 50dB. Ali mu plačuješ tudi samo polovično ceno?

Res je ponudnik mu mora zagotoviti močan signlal. Ampak kaj hasni če pride dovolj signala do hiše če je recimo končna vtičnica vmes? Pa še kaki splitter pa kaki odcepnik? Jaz bi poklical ponudnika storitev, naj preverijo signal do hiše. Če pridejo na dom ugotovijo da je na notranji inštalaciji problem bo plačal tip.
Najboljše je kupiti prevodno vtičnico ali navojne konektore in pa vmesni člen
 

JoshWink

Pripravnik
17. jun 2012
220
0
16
MB,LJ,KP,GO,PU,ZG
Obišči stran
A mi lahko nekdo razloži kaj pri pesdi narediti:
DVB-t sprejemnik imam priklopljen preko HDMI kabla na LCD in zmeraj ko se mim bloka pelje kdo z kakšno čebelico(mopedi,..) me jebe slika! Zadnjič celo nekdo 150m stran vkurbla motorko pa total zjebe sliko!
Znorel bom! Kaj mi priporočate?

imam pa tegale:
digibox-hd1000.jpg


10.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik JoshWink pravi:
A mi lahko nekdo razloži kaj pri pesdi narediti:
DVB-t sprejemnik imam priklopljen preko HDMI kabla na LCD in zmeraj ko se mim bloka pelje kdo z kakšno čebelico(mopedi,..) me jebe slika! Zadnjič celo nekdo 150m stran vkurbla motorko pa total zjebe sliko!
Znorel bom! Kaj mi priporočate?

imam pa tegale:
digibox-hd1000.jpg


10.gif
Priporočam DVB-C, DVB-S ali IPTV
grin1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Rabin nasvet kakšnega mojstra.
Doma imam en starejši LCD in rabim DVB-C sprejemnik za digitalno Telekomovo televizijo. Najraje nekaj poceni ker verjetno nebo dolgo v uporabi.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.674
734
113
Imam jaz enega pocen rabljen ti ga dam za 15 eur manjka edino pokrovček za baterije na daljincu, kar pa ne moti. Je pa DVB-C in ne DVB-T, da ne bo pomote !!!
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
Kateri sprejmnik mi svetujete?
Potrebujem ga za kabelsko in mora biti HD, Mpeg4, hdmi in usb za divxe.
Pomoč!
smile-1.gif