DVB C / T / S....

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Je važno pri švoh signalu, kako oddajajo (Polarizacija), ampak po večini kar največkrat je horizontalna polarizacija (antena vodoravna, ponavadi je levosučna). Torej če jo gledaš " v rit" s strani nosilca, naj bo konektor na desni strani ! Navodila (eng) : https://www.download.p4c.philips.com/files/s/sdv8622_12/sdv8622_12_dfu_aen.pdf

Ne navijaj ojačenja več kot je potrebno (če se da sploh regulirat), saj s tem ojačiš tudi motnje !!! in signali premočnih postaj v bližini zeznejo šibkejše postaje in lahko pride do motenj posebej v mestih ! Jest imam dve zunanji Log Iskra anteni 70cm z vgrajenim ojačevalcem (26dB), pa vsak "sfrizirani" motorin, ki gre po cesti mi povzroči kockanje pri šibkejših postajah, ker iskre s svečk "špricajo" na takšnih skuterjih po celem spektru. Praviloma je DVB-T na UHF frekvencah . Malo je odvisno tudi od kvalitete sprejemnika (samostojnega ali vgrajenega v TV). SDTv je manj občutliv kot HDTV ... Če bodo večje težave z jakostjo premočnega signala, bi bilo mogoče dobro nabavit Tv Signal atenuator.

Namreč, sprejemnik tudi sam regulira jakost signala in zmanjša lastno ojačenje pri premočnih signalih z rezultatom, da švoh postaje izginejo (prevladajo močnejše!). Podoben problem sem imel sam z HTV mux-i zaradi našega in italijanskih (ful močnih) mux-ov (Obala).

Marsikaj je odvisno od tvoje pozicije in ali bo antena zunaj ali notri (odboji signala, okolica etc.) ...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Na vikendu v pomurju bi spremljal TV prek DVB-t (slo, at, hr kanale)
Zanima me, kakšno zunanjo anteno kupiti, da bo sprejem vseh 3 držav ok. Postavitev antene mi načeloma bolj ugaja s pogledom na vzhodno smer proti Lendavi oz. Varaždinu
Poizkusil sem s sobno, pa ni bilo optimalno..
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Na pamet ti bo težko kdo svetoval (razen, če je na isti lokaciji poskušal narediti isto stvar kot ti). Idealna rešitev bi bil ojačevalnik z več vhodi (dva sta verjetno dovolj), da priklopiš dve anteni (eno usmerjeno proti avstriji in drugo proti hrvaški... slovenski signal je načeloma dovolj močan, da ga boš sprejemal preko ene ali druge antene). Seveda vse skupaj montirano na strehi ali podstrehi. Seveda lahko poskušaš s sobno anteno... ampak dvomim, da boš lovil signal iz vseh treh držav brez težav.

PS: Za avstrijce boš potreboval še njihovo simplitv dekodirno kartico... razen, če ti je zmazek od SD programov dovolj (pa še to so samo nacionalni)
 

markolino

Zelenc'
26. dec 2019
14
0
1
Pozdravljeni. Je kdo tukaj na forumu, ki gleda telemachovo kabelsko prek dekoderja DVB-C ? ??
Najlepša hvala.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Kako vem, kašen dekoder imam.
En TV ima spredaj ločen dekoder, en tv ima kabel direkt. Oboje HD
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Mislim na bilokakšni zunanji DVB-C dekoder. Kot so Dreambox Vu+ Amiko, Edision itd..
Hvala

Pozor: če imate staro televizijo, januarja morda ne boste več mogli gledati TV Slovenija!​

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Težko gledati nek program, če ne moreš reklam preskočiti. Jaz nimam toliko časa za TV, da bi gledal še reklame. Čeprav bi meni ti programi načeloma zadoščali in denimo po kakem mesecu, ko so mi otroci sforsirali, da bi imeli HBO paket dodatno, sem videl, da je sicer brez reklam med oddajo, ampak vrtijo tistih par filmov v nedogled. Hujše kot POP TV in Sam doma od božiča do novega leta. Oni to ponovijo samo dvakrat ali trikrat v 365 dneh. HBO in cinemax pa solidno ocenjen film vsake tri dni. Verjetno imajo vsega skupaj 20 ali 30 solidnih kupljenih. Res pa je, da serij, ki imajo n sezon praviloma ne gledam ... Ker se štorija tako ali tako izpoje in je vse na isto vižo.