dsg servis ?

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Zakaj Američani nimajo teh silnih problemov z avtomatskimi menjalniki in menjavo olja pa jih vsi vozijo?

Z menjavo olja nimajo težav, ker jo znajo delati. Pač so avtomatiki zanje obvezna opremo in morda malo manj jamrajo :zmaga:

Imajo pa ogromno težav z avtomatiki tisti ljudje, ki so škrt, in menjave nočejo plačati; nekaj težav pa je tudi od tega, da je ima vsak ročni menjalnik daljšo življenjsko dobo kot avt.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Kakšna je življenjska doba (prevoženi km) ročnega vs avtomatika ?

Če npr na avtonetu (od letnika 2009 naprej) sortiram po prevoženih km (največ) za avtomatika jih ima največ 476 000 (brez menjave motorja)

ročni 930 000.

.



Na autoscout24

se najdejo vozila fizičnih oseb (avtomatik) s preko 2 milijona prevoženih

 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Kar sem hotel povedati, pa nočeš razumeti, je, da je TE lahko škodljiv, ker menjava olja pod tlakom lahko kakšno svinjarijo porine tja, kamor sicer ne bi kar tako zašla (tj. v ventile). To se z menjavo brez TE more zgoditi.

Če se menjava brez TE dela redno pa z mešanjem starega in novega olja ne bo težav.

TE NE menjava pod tlakom!!! V tem je keč.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Itak da tim fucktard naredi tlak.. Že sama črpalka ga ustvarja.. In tako je kakor je napisal tony.. timfucktard ni zaželjen ker porine umazanijo v ventile kateri potem ne tesnijo več. Obstajajo namenska čistila za menjalnike katera se zmešajo z starim oljem in kakšen liter novega, da se odstrani nesnaga iz valvebodya ampak se je že zgodilo, da menjalnik po timfucktardu ni več lepo prestavljal kljub temu da je pred menjavo deloval brez težav. Ne odkrivajte tople vode, ker je tukaj ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
Sem se malo pozanimal in mi lahko naredijo servis na suhem DSG za ceno 250e
Torej olje v menjalniku, olje in filter v mehatroniki.
Avto ma sedaj skoraj 170k in zaenkrat (tok tok) menjalnik super opravlja svoje delo
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.405
972
113
Obišči stran
Sem se malo pozanimal in mi lahko naredijo servis na suhem DSG za ceno 250e
Torej olje v menjalniku, olje in filter v mehatroniki.
Avto ma sedaj skoraj 170k in zaenkrat (tok tok) menjalnik super opravlja svoje delo

V šenčurju je meni rekel 150€, plus tega da ne rabiš menjat. Človek od tega živi, zato predvidevam, da ne "naklada"
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
ma sej bi šel menjat, ni problema plačat itd.
Bolj se gre zaradi tega, da mi kdo to ne odpira in posledično sferderba menjalnika :)
Dont fix if it aint broken filozofija...
Ne bi pa, da mi menjalnik čez 20k odleti
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Itak da tim fucktard naredi tlak.. Že sama črpalka ga ustvarja.. In tako je kakor je napisal tony.. timfucktard ni zaželjen ker porine umazanijo v ventile kateri potem ne tesnijo več. Obstajajo namenska čistila za menjalnike katera se zmešajo z starim oljem in kakšen liter novega, da se odstrani nesnaga iz valvebodya ampak se je že zgodilo, da menjalnik po timfucktardu ni več lepo prestavljal kljub temu da je pred menjavo deloval brez težav. Ne odkrivajte tople vode, ker je tukaj ni.

na začetki teme si predlagal servis actit, Andrej ima timeckard mašino
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
ima celo dve, v vsakem štuku eno... ampak dsg ne dela z to napravo, če ni nujno.. menjavo olja opravi z ročno črpalko, ker olje v dsgju povsem odteče.