Družinski zakonik oziroma poroke vsepovprek

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Med 12in 14 ni 6 let razlike, kot je omenil gospod demz. Z malo zanalašč. Sicer pa v arabskem svetu ni tuje, da se 14-letnica poroči s 50 let starim nagravžnežem. Upam, da tega namreče ne podpiraš...
omenim zgolj starodavne navade, ki temeljijo na naravi, menstru....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ker si napisal, da te zanima kaj bi se zgodilo, .... bla bla bla ...

Za plasticno predstavo: Ko si bil star 16 let si obiskoval 2. letnik srednje solo, 10 letna deklica pa 4. razred osemletke (to je bila se razredna stopnja).


Da, za plastično predstavo. Ko se desetletna smrklja nalima nate. In moraš zadevo rešiti tako da bo volk cel in koza hkrati sita. KAKO ?

In ne da me zanima, jaz vem kaj in kako bi bilo in je bilo. Tako da sva oba zvozila.

Več ti pa ne mislim več razlagati, ker si ne zaslužiš. Samo tisto kot sledi tvojim črno-belim odgovorom zgoraj nekomu ... (Jest 5 ?) - solit se pojdi. Svet je kakeršen je, imaš vse sorte primerov. Vsi - ne da samo vemo, mi sami smo to tudi uzakonili, da se z otroci ne seksa. Le da hočeš ti in tvoja JS svojat zadevo 100 procentno uniformirat, kdaj je nekdo še otrok in kdaj ni več! Ko bom nekoč na cesti povozil glisto ki je ravno plezala preko, boš rabil en teden da boš našel ustrezen paragraf da me boš lahko štrafal za nezakonito vožnjo preko gliste (ki je pravkar plezala preko o_O).

Ker - tole si za večno zapomni in imej pred očmi. MI SMO NAPISALI državo in ne država nas! Zato te lepo prosim, da v svoji službi delaj v korist NAS, ne pa države kot institucije. Ko si pač menda državni oslužbenec. Ker imam že strašno dolgo časa (npr. od nekje 95. leta dalje) neznosen občutek, da je država tista ki je prva in ne njeni ljudje.

In da se vrnem nazaj k mojemu primeru - ki je mimogrede resničen, verjamem pa tudi, da ga ima skoraj vsak fant v svojem spominu podobnega, - spravi tole skupaj v paket in v pravično zakonodajo, če lahko. Ko se punca zaleti, ti se odmakneš ker veš da ni prav, potem pa ona preko prijateljic lansira užaljeno zgodbo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.243
113
v starem rimu je ženska postala dorasla pri 12, tip pa pri 14
stoletja so se tako poročali in parili
V casu rimske republike so doraslost presojali od primera do primera. Predvsem so bili vezani na telesni izgled decka in moznost spoceti otroka. Postavilo se je vprasanje kaj je s tistimi, ki so neplodni, tam je prevladalo, da je potrebno postaviti neko starostno mejo. Ker pa so bili razlicnih mnenj kaj uporabljati, je nato obveljalo za deklice 12, za decke 14, podrobneje je o tem pisaj Gai v svojih digestah. Ne dvomim pa da se iz prvega letnika spomnis tudi "nedoletnih". Rimljani so kmalu ugotovili, da so fantje pri 14 in dekleta pri 12 precej neizkuseni. Zato so jim dali na voljo tozbo "actio legis Laetoriae" s katero so lahko izpodbijali ze sklenjen pravni posel in se sklicevali na svojo neizkusenost. To je nadalje privedlo do tega, da so zaceli to moznost zlorabljati in so de facto postali polno pravno sposobni sele po dopolnjenem 25 letu starosti.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Da, za plastično predstavo. Ko se desetletna smrklja nalima nate. In moraš zadevo rešiti tako da bo volk cel in koza hkrati sita. KAKO ?

In ne da me zanima, jaz vem kaj in kako bi bilo in je bilo. Tako da sva oba zvozila.

Več ti pa ne mislim več razlagati, ker si ne zaslužiš. Samo tisto kot sledi tvojim črno-belim odgovorom zgoraj nekomu ... (Jest 5 ?) - solit se pojdi. Svet je kakeršen je, imaš vse sorte primerov. Vsi - ne da samo vemo, mi sami smo to tudi uzakonili, da se z otroci ne seksa. Le da hočeš ti in tvoja JS svojat zadevo 100 procentno uniformirat, kdaj je nekdo še otrok in kdaj ni več! Ko bom nekoč na cesti povozil glisto ki je ravno plezala preko, boš rabil en teden da boš našel ustrezen paragraf da me boš lahko štrafal za nezakonito vožnjo preko gliste (ki je pravkar plezala preko o_O).

Ker - tole si za večno zapomni in imej pred očmi. MI SMO NAPISALI državo in ne država nas! Zato te lepo prosim, da v svoji službi delaj v korist NAS, ne pa države kot institucije. Ko si pač menda državni oslužbenec. Ker imam že strašno dolgo časa (npr. od nekje 95. leta dalje) neznosen občutek, da je država tista ki je prva in ne njeni ljudje.

In da se vrnem nazaj k mojemu primeru - ki je mimogrede resničen, verjamem pa tudi, da ga ima skoraj vsak fant v svojem spominu podobnega, - spravi tole skupaj v paket in v pravično zakonodajo, če lahko. Ko se punca zaleti, ti se odmakneš ker veš da ni prav, potem pa ona preko prijateljic lansira užaljeno zgodbo.

Bolnik si. Mogoče celo malo pedo. Jaz nisem policaj, pa se z njim 100% strinjam. S tabo je nekaj narobe v kolikor si pri 16-ih ogledoval 10-letnico. Naredimo tukaj piko
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V casu rimske republike so doraslost presojali od primera do primera. Predvsem so bili vezani na telesni izgled decka in moznost spoceti otroka. Postavilo se je vprasanje kaj je s tistimi, ki so neplodni, tam je prevladalo, da je potrebno postaviti neko starostno mejo. Ker pa so bili razlicnih mnenj kaj uporabljati, je nato obveljalo za deklice 12, za decke 14, podrobneje je o tem pisaj Gai v svojih digestah. Ne dvomim pa da se iz prvega letnika spomnis tudi "nedoletnih". Rimljani so kmalu ugotovili, da so fantje pri 14 in dekleta pri 12 precej neizkuseni. Zato so jim dali na voljo tozbo "actio legis Laetoriae" s katero so lahko izpodbijali ze sklenjen pravni posel in se sklicevali na svojo neizkusenost. To je nadalje privedlo do tega, da so zaceli to moznost zlorabljati in so de facto postali polno pravno sposobni sele po dopolnjenem 25 letu starosti.
seksali so lahko po mili volji
 
I

Izbrisan uporabnik #488

pozabil bistvo, tudi dečka so si lahko privoščili...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

oziroma je ta tradicija še danes ostala v rimu...no vatikanu, bo 8888 več povedal
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Bolj tuhtam, bolj se mi Demz zdi nekakšen izprijenec. Pri 16 letih sem imel 21 let staro punco, dve leti sva bila skupaj.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Tvoj zapis ni tocen. Kar pises se je dogajalo v 70ih, ker so danci leta 1980 sprejeli zakonodajo, ki je tovrstno snemanje in distribucijo prepovedala. Ne glede na to, je ze pred tem bilo nezakonito spolno obcevati z osebo mlajso od 15 let, kar pomeni, da nikoli niso snemali z nikomer pod to starostno mejo. No uporabnik Demz pa je pisal o 10 letni deklici.

Vem da imas otroke, pomisli na to, da nekdo iz 2- letnika srednje sole razmislja o spolnem obcevanju s tvojo hcerko, ki pri 10 letih obiskuje 5 razred devetletke. Ne pricakujem komentarja na to, ker ni potrebe. Sam pomisli na to situacijo in pol se enkrat beri moje poste.

Se strinjam s tabo, samo bizarno se mi zdi, da so dovoljevali pedofilijo. Verjetno od tukaj se vedno taksna navdusenost nad FKK kampi..
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
istospolne poroke nimajo veze s pedofilijo. je pa res da je med duhovniki veliko pedrov ter pedofilov... morda 8888 tukaj povezuje zadevo ;)

hmm

v mojih časih se ni glih družilo s osnovnošolci ko si bil enkrat v srednji... so bili to bolj otroci... sploh pa 2. letnih s 4. razredom. a-a....

sam demz, sory, kako si ti prišel do teme sexa s to punčko? ona kej več kot to da jo ma za lulat ni vedela... da je nisi ti kej učil in napeljeval... hmm
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič je nisem jaz učil - ona je hotla mene. In vse kar sem hotel v temi povedat, je to da potrjujem Jest5-ovi trditvi, da obstajajo otroci, ki so lahko za svojo starost mnogo bolj razviti, kar pa Apolo odločno negira, pač na podlagi svoje črno - bele bukve (beri: Kazenski zakonik). Ta njegova črno - bela bukva je tako čisto primerljiva s Koranom, ki nam prav tako dela probleme preko celega sveta :rolleyes:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
demz a ti vidiš kaj se zgodi za mal drugačno tolmačenje "črno bele" bukve kakor praviš recimo pri romih ali pa pri jankoviću ali pa pri janši? tko da....

10 letnica je hotela učiti 16 letnika? hm. bog pomagej.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
alkoholik , koliko sem na hitro prebral, je demz napisal, da se mu je tamala pač ponujala, da bi se šla ate-mame..jo je pač lulika začela srbeti (pri desetih to ni nič nenavadnega), in j hotela probati zadevo..demz je pa nerodno napisal po 50 letih, da naj bi šlo za sex, ki ga je pa on odklonil.
Nekateri dušebrižniki, ki mimogrede ne vejo nič o človeški sexualnosti, so ga pa začeli napadatiin etiketirati.
Kaj pa pravi KZ, je pa druga zgodba.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.243
113
Ne ne. Demz je cisto lepo vprasal, kaj bi se zgodilo, ce bi se on takrat odlocil drugace. In sem mu napisal kaj upam da bi se zgodilo, nato pa se kaj bi se zgodilo v danasnjih casih.

Od tam dalje je slo pa v pojasnjevanje kako je 10 letnica (v 4 razredu osnovne sole) hotla nekaj met z njim pri 16.

Ce si normalen 16 letnik sploh ne ves da kako 10 letnico srbi.

Tko da nehajmo relativizirat zadeve.