Družinski zakonik oziroma poroke vsepovprek

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ja no, vsaj take objave neposredno do ničesar v nićemer...vsaj apolon bi lahko verjel v to, kAR OBBJ
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
To seveda ni res. Ce imas karkoli povezanega s spolnostjo z osebo mlajso od 15 let je to kaznivo dejanje. Pa ima lahko kosarico F. Besede pedofil KZ-1 ne pozna
Potato potejto. Bistvo je, da je pedofilija nagnjenost do oseb, ki še niso stopile v puberteto. Tako da kdor se dol daje z razvito 13- letnico ni pedofil, bo pa kaznovan, ker je z mlajšo od 15 let.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zopet nek mladenič, ki ne ve kaj je vzrok in kaj posledica. :rolleyes:

Zakonska zveza je mnogo starejša od države - verjetno se boš strinjal. Vse tisto kar si navedel, pokaže, da država zelo dobro razume pomembnost zakonske zveze, zato ji tudi namenja pozornost in olajšave.

Tisto kar si navedel, lepo pokaže, da znaš videti samo ugodnosti, dolžnosti pa ne. Tipično za vijolično generacijo.

P.s. - Nikoli se nisem imel za klerikalca ali kaj podobnega, vedno sem se imel za napredno razmišljujočega - torej sem liberalen!


Recimo je sedajs smešno vse skup.

Recimo ločena mamica dveh otrok ima novega in z njim še enega je še vedno samohranilka?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

samohranilka pomeni da en starš izključno skrbi sam za otroka in ne prejema preživnine od drugega starša oz je v tem pogledu kot enostarševska družina

če se mamica zaplodi naprej, je pa to dopolnilna družina in nix mehr samohranilka
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Recimo je sedajs smešno vse skup.

Recimo ločena mamica dveh otrok ima novega in z njim še enega je še vedno samohranilka?


Zakaj ti je to smešno? Ker ni. Sploh ni smešno.

Zakonska zveza kot institucija je bila izumljena že v pradavnini ( nihče ne ve kdaj), z enostavnim namenom : ustanovitev legalizirane, torej družbeno priznane družinske skupnosti s točno določenim namenom : zaščito otrok. Ne za legalizacijo kjurbarije - za to so bordeli. ZA ZAŠČITO otrok !

Če pride do zloma zveze in dobiš mater z dvema otrokoma, oče je odšel ... ( imaš tudi kontra primere, ko je tu oče z dvema otrokoma in je mati odšla) - je tu družba kot skupnost, ki bo to obsodila. Torej boš malce premislil, preden se boš šel podvig ločitve z namenom "doživljati nove mravljince v trebuhu" ... :fredi:

Ravno v izogib takim (bolečim) primerom je institucija "Zakonska skupnost" zaščitena z družbenim priznanjem (beri : poroka in ohcet :fredi: ) in zelo zakomplicirano ločitvijo, če do nje pride. Vsi pa vemo, da zakonska skupnost nikoli ni bila in nikoli ne bo zgolj legaliziran neobvezen sex. Če bi kdo hotel v svojem življenju početi kaj takega, bi se pa rodil kot mačka, ali zajček ... :fredi:
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naj samo še dodam bistvo teme :

Sem že ogromnokrat v zgodovini moral pojasniti, pa tudi iz mojega načina delovanja je dovolj razvidno, da sem liberalen. Toda : nikar ne posiljujte liberalnosti ali pa konzervativnosti z devijacijskimi fintami, kot so : poroka istospolnih partnerjev ipd. :gorjaca: Ker - človek ni samo od včeraj, ampak ima za seboj vsaj miljon let razvoja. Zato tudi imamo vgrajene občutke družbenih norm itd ... točno veš, že v srcu, kaj je prav in kaj ni! Imamo kulturo! Nobeno modernistično gibanje ne more kar čez noč izničiti nekaj tisoč let kulture.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Ta je kao sicer na televiziji, ampak občutek imam, da je na valu202 tudi zmeraj več nekakšne muzike v stilu nekih ameriških črnih ped-rov. Dostikrat moram kar prešaltat. Sicer sploh ni problema s kakšnim Fredijem ali Mihaelom, ampak vsege pa tudi ne prenašam.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.730
6.341
113
Potato potejto. Bistvo je, da je pedofilija nagnjenost do oseb, ki še niso stopile v puberteto. Tako da kdor se dol daje z razvito 13- letnico ni pedofil, bo pa kaznovan, ker je z mlajšo od 15 let.

Ne, nic ni "potato potejto". Tvoja trditev je bila:
Če greš s 13letno s C modrčkom je to samo prekršek, ker si nategnil mladoletnico in ne pedofilija.. Pedofilija je če se onegaviš z otrokom, ki še ni spolno razvit

1. V Sloveniji ne poznamo prekrškov s področja spolne nedotakljivosti otrok.
2. Osebe mlajše od 14 let so po slovenskem kazenskem pravu otroci (ne glede na velikost košarice)
3. Napisal sem, da slovenska zakonodaja (KZ-1) ne pozna besede "pedofil". Torej je povsem nepomembna definicija te besede kadar govoriš o kaznovalnem pravu (torej ali boš kaznovan in kako).

To kar ti trdiš, je psihiatrična definicija pedofilije in sicer: "seksualni nagon usmerjen k otrokom, ki še niso vstopili v puberteto". Dočim je sociološka definicija: "spolna nagnjenost do otrok".

To kar si ti izpostavil (razvitost 13 letnice s C kosarico modrcka) je v sodnem postopku zoper obdolzenca pomembno samo v primeru, da bi se skliceval na dejansko zmoto in sicer da zaradi razvitosti zrtve, ni vedel da je stara manj od 15 let. Vendar pa je v slovenski sodni praksi dejanska zmota zelo redko upostevana, poleg tega ti tvoje zlobudranje ne pomagalo, ko bos sodnici razlagal, da si kot 30 letni dec nategnil punco, ker si bil ziher da je ze 15.

Tko da ne tok o potato potejto ampak raje pisi tocne zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, nic ni "potato potejto". Tvoja trditev je bila:


1. V Sloveniji ne poznamo prekrškov s področja spolne nedotakljivosti otrok.
2. Osebe mlajše od 14 let so po slovenskem kazenskem pravu otroci (ne glede na velikost košarice)
3. Napisal sem, da slovenska zakonodaja (KZ-1) ne pozna besede "pedofil". Torej je povsem nepomembna definicija te besede kadar govoriš o kaznovalnem pravu (torej ali boš kaznovan in kako).

To kar ti trdiš, je psihiatrična definicija pedofilije in sicer: "seksualni nagon usmerjen k otrokom, ki še niso vstopili v puberteto". Dočim je sociološka definicija: "spolna nagnjenost do otrok".

To kar si ti izpostavil (razvitost 13 letnice s C kosarico modrcka) je v sodnem postopku zoper obdolzenca pomembno samo v primeru, da bi se skliceval na dejansko zmoto in sicer da zaradi razvitosti zrtve, ni vedel da je stara manj od 15 let. Vendar pa je v slovenski sodni praksi dejanska zmota zelo redko upostevana, poleg tega ti tvoje zlobudranje ne pomagalo, ko bos sodnici razlagal, da si kot 30 letni dec nategnil punco, ker si bil ziher da je ze 15.

Tko da ne tok o potato potejto ampak raje pisi tocne zadeve.
razen pri ciganih, tam je ok
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Ne, nic ni "potato potejto". Tvoja trditev je bila:


1. V Sloveniji ne poznamo prekrškov s področja spolne nedotakljivosti otrok.
2. Osebe mlajše od 14 let so po slovenskem kazenskem pravu otroci (ne glede na velikost košarice)
3. Napisal sem, da slovenska zakonodaja (KZ-1) ne pozna besede "pedofil". Torej je povsem nepomembna definicija te besede kadar govoriš o kaznovalnem pravu (torej ali boš kaznovan in kako).

To kar ti trdiš, je psihiatrična definicija pedofilije in sicer: "seksualni nagon usmerjen k otrokom, ki še niso vstopili v puberteto". Dočim je sociološka definicija: "spolna nagnjenost do otrok".

To kar si ti izpostavil (razvitost 13 letnice s C kosarico modrcka) je v sodnem postopku zoper obdolzenca pomembno samo v primeru, da bi se skliceval na dejansko zmoto in sicer da zaradi razvitosti zrtve, ni vedel da je stara manj od 15 let. Vendar pa je v slovenski sodni praksi dejanska zmota zelo redko upostevana, poleg tega ti tvoje zlobudranje ne pomagalo, ko bos sodnici razlagal, da si kot 30 letni dec nategnil punco, ker si bil ziher da je ze 15.

Tko da ne tok o potato potejto ampak raje pisi tocne zadeve.

Tralalalala

Odgovarjal sem na:
lgtb....podpirajo že tudi sexanje z mladoletnimi. Ali ni to pedofilija?
In ne na to kaj je in kaj ni kaznivo in kako se vleči ven.

Seksanje z mladoletnimi ni kar tako počez pedofilija. Pedofilija je, če ti mladoletni še niso v puberteti. To je to.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.730
6.341
113
In ob tem napisal da je seks s 13 letnico, ki ima kosarico C le prekrsek in ne kaznivo dejanje.

Beri za seboj ce nisi preprican.

P.s.: hopsasa.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Ja ustreli me, ker sem napisal prekršek. Groza, strašno, jojmene.
Bistvo odgovora je drugje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.730
6.341
113
Ok, pa dajva o bistvu: ali razlikujes med seksom z 13 letnico, ki je ze vstopila v puberteto in ima razvito oprsje ter med seksom s 13 letnico ki se ni vstopila v puberteto? Zakaj?

zakaj se ti zdi pomembno poudarjati razliko med tem?

Trditi da istospolne poroke omogocajo pedofilom posvajati otroke je de.bilno. Tok da razcistiva ce je to bilo tvoje bistvo. Ampak ob tem dlakocepiti o tem kdaj pri 13 letnici ne gre za pedofilijo je milo receno cudasko.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Ok, pa dajva o bistvu: ali razlikujes med seksom z 13 letnico, ki je ze vstopila v puberteto in ima razvito oprsje ter med seksom s 13 letnico ki se ni vstopila v puberteto? Zakaj?
Kar se tiče kazni ni razlike.

Ampak ob tem dlakocepiti o tem kdaj pri 13 letnici ne gre za pedofilijo je milo receno cudasko.
Kaj je tebi čudaško nima veze. Povedal sem definicijo za pedofilijo in to je to. Pritoži se tistim, ki so jo spisali/določili/...


P.S. Če pa gledaš iz striktno evolucijskega pogleda, pa je razlika med seksom s 13-letnico v ali izven pubertete
(vsem triger happy idiotom - če to napišem, ne pomeni, da to odobravam)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... pomeni da ne moreš čisto vsega na tem svetu formulirati = opisati z enim enostavnim zakonom.

Ja, zapakirati v formulo in se s tem znebiti komplikacij. Če ljudje tega ne zastopijo, jih bodo pa dobili po buči! :gorjaca: Splošna uniformiranost. Mar nismo nekoč že te teme do konca olupili? Bom kar pokazal : v 70. letih prejšnjega stoletja!

Princip vladanja pri nas, kar Apolo kot državni eksekutor edino razume. Ne razume pa, da je življenje tudi v odtenkih in ne samo črno - belo.
Pa ne bi zgolj o pedofiliji, temveč na splošno.