1.513
9
38
Sem raje dal v čvek, kot v šport. Lahko se tudi prestavi.

Sem že nekaj sam brskal po netu, pa vse kar dobim, so samo rezultati. Mogoče ima pa kdo kakšno idejo, pod kakšnimi besedami to iskat?
Zanima me, a se je kdaj pripetilo, da so prvi trije že slavili, potem pa je en "norec" v drugem teku vse na glavo postavil in prišel do kolajne?
Zdaj je to praktično nemogoče, saj jih 30 odpelje in so zaostanki že enormni.
Včasih pa se je vozilo od 15 navzdol...

Pri smuku so čisto komot presenečenja, ker je samo en tek. Slalom/veleslalom je pa druga zgodba.

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Tina Maze je, na primer, na svetovnem prvenstvu pred nekaj leti osvojila prvo mesto skupaj še z dvema smučarkama ... mislim, da je bil slalom.

Zato pa imajo v slalomu in veleslalomu dva teka, da se lahko tudi tisti iz ozadja prebijejo do stopničk. Meni to ni nič čudnega, in prav je tako. Vsak vrhunski smučar, bo lahko pomešal prvo peterico, pa če bo smučal kot 50. ali pa kot 30. Olimpijske igre so pa druga zgodba, tam je pa večji del naredila narava - visoke temperature, ki so uničile snežno podlago, zato so tisti z nižjimi štartnimi številkami dosegali boljše rezultate, kot oni z višjimi. Z drugim tekom se vse nekako pogliha - dokaz je veleslalom, kjer je tina osvojila zlato. Po prvi vožnji je imela odlično prednost, pri drugi pa je mogla skoraj v polno napasti, če je hotela zmagati - 1,30 sekunde prednosti je na koncu imela samo 7 stotink, če se ne motim.

Drugi tek je vedno zanimiv, bolj kot prvi.

Kočevska
Vse je zato, da gledalci čim dlje zijajo reklame. V času Križaja je bil drugi tek od številke pet navzdol, potem od številke 15, sedaj pa že od številke 30. Če je proga odlična, to ni nič hudega, pri slabi progi so pa najboljši tekmovalci precej hendikepirani.

42
Včasih se je to kar dogajalo, ko je najprej štartalo najboljših pet. Ne vem, če je kdo zmagal (sem premlad), so pa prišli na stopničke.

Ko je bila uvedena petnajsterica pa ne pomnim, da bi se to zgodilo. Mogoče kaka kombinacija.

Pravi naslov za tvoje vprašanje je pa verjetno novinar MMC-ja Slavko Jerič. Ima tudi redno rubriko, kjer odgovarja na taka vprašanja.

Uporabnik EmptyHead pravi:

To je bilo na tekmi za svetovni pokal ne na svetovnem prvenstvu.

Spomnim se Mlekuža in Miklavca, ki sta v drugi vožnji (slaloma) nekje s 25. mesta prilezla do stopničk (ali celo do zmage, ne vem točno). Nekje v Ameriki. Proga je bila že po parih tekmovalcih totalno zjahana, pri desetem si mislil da bo trava ven pogledala.

Super, hvala za odgovore

Sicer mi je kolega razlagal (samo potem nisva našla nič "dokazov"), da so že proslavili medalje, vse pofotkali itd, tisti po 15 mestu so še dol vozili, nakar se najde en "psihopat" in ko je bil oder že pospravljen, frajer prileti na tretje mesto.

13. jul 2011
2.677
625
113
ja, to se je dogajalo, ampak to je bilo v hitrih disciplinah - na primer Čižman na SP 1989 v superveleslalomu, pa še nekaj takih primerov je bilo.
V svetovnem pokalu je Katja Koren zmagala s številko 66.
V disciplinah, kjer se vozita dva teka, pa se ne spominjam, da se je to zgodilo. Sploh na OI in SP se na mesta nad 30 uvrstijo skoraj sami eksoti, pa tudi proga je že tako načeta, da bi bilo nadoknaditi zaostanek iz prvega teka prava znanstvena fantastika.

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
No, saj sem zapisal v prvem postu, da za smuk ni tako čudno, ker pač ni drugega teka in vsak starta iz nule.
Ampak da bi v slalomu v drugem teku nadoknadil npr 4sek, je pa res znanstvena fantastika. Ampak ravno zaradi tega sem vprašal, če se je kdaj zgodilo

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
V slalomu štarta drugi tek samo 30 tekmovalcev že nekaj let... Naši tekmovalci se praktično ne rabijo naprezati v drugo, ker v prvi vožnji dovolj pokažejo. Tekmovalke so druga zgodba, Tina Maze pa spet druga.