drobljenje kruha iz kruhomata

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Pri peki s kruhomatom pride zmeraj zelo drobljiva skorja.
Ima kdo izkušnje kako to odpravit ?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Izkusenj sicer nimam a sem prebral tu na forumu, da drobljenje v dobri meri odpravlja velika zlica putra. Probaj
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Mogoče bi pomagalo tudi, če bi kruh takoj po peki za nekaj minut zavil v vlažno cunjo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Mogoče bi pomagalo tudi, če bi kruh takoj po peki za nekaj minut zavil v vlažno cunjo.

Niti ni treba da je vlažna. Če ne maraš hrustljave skorje, preprosto zaviješ v cunjo ali dve in pustiš da se pohlati. Postane skorja lepo mehka.
zmaga.gif
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Lepo, da imate tako dobre izkušnje z zavijanjem v prtičke. Samo meni to ne pomaga (dovolj).
Baje je pri klasični pečici pomembno, da daš v ogret ror not in potem zaviješ v prtiček. In na tak način sem dobival lepe rezultate.
Zdaj pa noče in noče biti uredu. Boljše je pri kupljenih mešanicah, ampak tistih se počas naveličaš.
btw tudi dostikrat mi upade testo pri peki v kruhomatu. Po navodilih je to preveč kvasa ali preveč vode. Kvasa zagotovo ni preveč, vode dam po znani meri - 0.33 L vode na 0.5 kg moke ali 0.5L vode na 0.75 kg moke. Ma teli kruhomati majo en kup muh...če ne bi bili tako praktični, beri brez pacanja naokoli, bi bil še kar pri klasičnem roru
rolleyes-1.gif
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Tudi meni včasih kruh v kruhomatu "vkup pade ", pa uporabljam mešanice. To se mi dogaja pri dveh mešanicah polnozrnatega kruha. Zadnjič pa sem ugotovila, da je vse ok, če ju pečem na "Rapid" funkciji...
bonk.gif

Drobi pa se mi, če ga predolgo pustim zavitega v suhi prtiček - najprej dam v mokrega, pol pa za cca 15-20 min v suhega, da se malo ohladi in ne "švica" in šele na koncu v vrečko.

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

vejca

Pripravnik
Sama imam kruhomat komaj dobre 3 tedne in sem v tem čsu spekla kruh približno 10x samo mi pa do sedaj še ni vkup padel, pa sem probala iz bele moke in z kakimi 4 kupljnimi mešanicami. Ga pa vsakič ko ga vzamem iz aparata vedno namažem z margarino in zavijem v suh prt.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ko ga vzameš iz kruhomata, ga zavij v vlažen serviet. Sicer je pa drobljivost kuha ful odvisna od vrste moke.
Sprobal smo že vse sorte moke in na konc se je kot najboljša izkazala ena najbolj cheap
rolleyes-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nikoli še nisem imel problemov z drobljivostjo (kupujem v Hoferju mešanice), na koncu tudi ne mažem z ničemer ampak ga dam največkrat v papirnato vrečko za par minut (da se ohladi) da se ne posuši. Pa tudi če ga samo na mizi pustim ni bilo nikoli še nič narobe.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Še topel kruh zaviješ v serveto in ga pustiš da se ohladi, potem pa hladnega skupaj s serveto daš v vrečko, pa se skorja nič ne drobi. Pri nas to deluje.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
jaz vedno dodam noter tudi puter (ni važno ali delam iz pripravljene mešanice (tam ni drobljenja, lepo haja, super okus, dolgo drži) ali iz 'moke').

Pa ko ga spečeš ga v času ohlajanja zavij v kuhinjsko krpo (!), ter daj v polivinil vrečko (ki naj bo na vrhu odprta)...tako bo večji del vlage ostal v kruhu (se ne osuši preveč v času ohlajanja).