DRAGI TITO - RADI TE IMAMO!

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tito je bil car, Slovenec po materi. Danes take karizme ni več v Sloveniji.

Imaš posnemovalce ! Eden je sigurno Tit Turnškovič !!


Take stvari se dogajajo,ker nobenega niso obsodili za zločine !

Koloboranti ta beli,cerkev ali argentinci,tukaj faking koji kujac nimajo nobene veze !! In ne mi srat z nabijanjem v to smer !

Vojna ni bila dobljena zaradi partizanov in partizani so pobili veliko lastnega naroda brez sodb in dokazov !
 
2. okt 2007
3.599
2.043
113

pi*** ste eni tečni že s temi domobranci, pa s partizani in poboji... pa kaj vam je...

Največji absurd pa je, da ta isti, ki tukaj nabijate zjutraj lepo kofetate v državnih ali kakšnih drugačnih službah..

Dajmo enkrat za spremembo gledat naprej, ker če bi kdo računal koliko ur oz ČD (človek/ni/let/ je šlo in gre za brezplodne debate o domobrancih in partizanih, bi bil dolg SLO poplačan...

Pa meni se j*** za domobrance, partizane, komuniste, bele,črne,... jaz delam in gledam naprej... zgodovine pač ostaja, prihodnost pa je pred nami....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tito je bil car, Slovenec po materi. Danes take karizme ni več v Sloveniji.

Imaš posnemovalce ! Eden je sigurno Tit Turnškovič !!


Take stvari se dogajajo,ker nobenega niso obsodili za zločine !

Koloboranti ta beli,cerkev ali argentinci,tukaj faking koji kujac nimajo nobene veze !! In ne mi srat z nabijanjem v to smer !

Vojna ni bila dobljena zaradi partizanov in partizani so pobili veliko lastnega naroda brez sodb in dokazov !
Res je. Tudi cerkve, belih, domobrancev,... niso obsodili za zločine.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik sgh pravi:


Vojna ni bila dobljena zaradi partizanov in partizani so pobili veliko lastnega naroda brez sodb in dokazov !

Ja kdo pa je leta 1945 osvobodil Slovenijo? Rusi? Angleži? Američani? Rusi so prišli do Murske Sobote. To je bilo pa tudi vse. Drži pa, da so partizani sodelovali z vsemi zavezniki in prejemali njihovo pomoč. Zakaj že hodijo ameriški senatorji v Slovenijo na spominske slovesnosti v počastitev reševanja ameriških letalcev med WWII?

Res je potrebno je gledati naprej, ampak tole prevračanje zgodovinskih dejstev pa ni nikakor dober obet za prihodnost.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.767
363
83
Vipavska dolina
Zdaj al so bili Rusi, ali Kozaki, ali Belorusi, Ukrajinci al karkoli...
Eni so prišli precej dlje kot do M.S.
Sem že enkrat pisal o tem pa so se mi določeni posmehovali, zato ne bom še enkrat razlagal...
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Zakaj že?? Še sedaj čutimo njegovo "ljubezen".... predvsem v žepu (ki je prazen). Mater ste nekateri načrtno slepi.

hysterical-1.gif
kwa vam enim dogaja....jebomater ej
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Zakaj že?? Še sedaj čutimo njegovo "ljubezen".... predvsem v žepu (ki je prazen). Mater ste nekateri načrtno slepi.

hysterical-1.gif
kwa vam enim dogaja....jebomater ej
Ne no... k si v drugem okolju. Pa ne da ti je podarjeno, ampak drugace je... tito ke zgodovina. Kdor danes drka nanj je pa de.bil
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tito je bil car, Slovenec po materi. Danes take karizme ni več v Sloveniji.
Aha!

A zato ga nihče ni slišal slovensko govoriti in se je podpisoval v cirilici.
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne no... k si v drugem okolju. Pa ne da ti je podarjeno, ampak drugace je... tito ke zgodovina. Kdor danes drka nanj je pa de.bil

Je pa žalostno, da je takšnih debilov vsako leto več, namesto, da bi jih bilo manj. Torej na komunističnega pedofila drkajo že tisti rojeni po njegovi, mnogo prepozni smrti.
stupid-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48


Tu eni onanirajo na rdečo zvezdo, njihov zločinski bog pa je nima niti na nagrobni plošči
sprasujem se.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Tito bo verjetno prišel v zgodovino predvsem kot edini Hrvat, ki je vladal Srbom in so ga Slovenci imeli za boga.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
ksz...

Hišo cvetja sem šel tudi jaz gledat, pa nisem nič "onaniral" tam. To je pač en (velik) del naše zgodovine in spomin na čase, ko smo bili nekaj. Pa še fajn muzej je zraven, za nas, ki se še spomnimo teh produktov.

Glede priprave pogreba: to so imeli že vse prej pripravljeno. Zadnjič sem (ko sem bil ravno v nemčiji) slišal, da imajo za angleško kraljico Elizabeto že tako dolgo vse pripravljeno za pogreb, da je šla že druga generacija ljudi, ki se ukvarjajo s tem, v penzijo.

Glede pobojev: to smo obdelali že tisočkrat: bili so kruti časi in ljudje so zahtevali maščevanje, komunisti pa so seveda priročno zadevo izkoristili še za malo temljitejše revolucije. Moram pa reči, da bolj in bolj ko berem in spremljam dogodke tistih dni, bolj jih razumem, saj bi imel sicer bistveno več neki poskusov rehabilitaje, kot se jo je v nemčiji recimo šel general Steiner (https://en.wikipedia.org/wiki/HIAG) ali pa pri nas Draže Mihajlovič, čigar četniki so delali sranje po Srbiji in Bosni še 10 let po vojni.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne no... k si v drugem okolju. Pa ne da ti je podarjeno, ampak drugace je... tito ke zgodovina. Kdor danes drka nanj je pa de.bil

Je pa žalostno, da je takšnih debilov vsako leto več, namesto, da bi jih bilo manj. Torej na komunističnega pedofila drkajo že tisti rojeni po njegovi, mnogo prepozni smrti.
stupid-1.gif
Saj ti imas isto diagnozo, samo da tvoje bozanstvo se vedno zivi
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pišeš neumne primerjave. Dvomim, da so v Nemčiji in Franciji po vojni iz maščevanja pobili 10 % ljudi.
In ljudje niso zahtevali maščevanja. Od kod ti te bedaste besede. Vsak normalen se je bal za svoje življenje. Ker po vojni niso zginili samo tisti, ki so jih z vlaki vrnili iz avstrijske Koroške, temveč tudi marsikdo drug. Nihče ni bil povsem ziher, če se ni njegova hiša ali kako drugo imetje komu zadopadlo. Po drugi strani pa sem poznal človeka, ki je imel veze na pravem kraju in za medvojno gorje, ki ga je povzročil, ni nič odgovarjal. Temu pa so res sovaščani zažgali hišo, ker se je oblast ukvarjala izključno s političnimi nasprotniki.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
ksz...

Hišo cvetja sem šel tudi jaz gledat, pa nisem nič "onaniral" tam. To je pač en (velik) del naše zgodovine in spomin na čase, ko smo bili nekaj. Pa še fajn muzej je zraven, za nas, ki se še spomnimo teh produktov.

Glede priprave pogreba: to so imeli že vse prej pripravljeno. Zadnjič sem (ko sem bil ravno v nemčiji) slišal, da imajo za angleško kraljico Elizabeto že tako dolgo vse pripravljeno za pogreb, da je šla že druga generacija ljudi, ki se ukvarjajo s tem, v penzijo.

Glede pobojev: to smo obdelali že tisočkrat: bili so kruti časi in ljudje so zahtevali maščevanje, komunisti pa so seveda priročno zadevo izkoristili še za malo temljitejše revolucije. Moram pa reči, da bolj in bolj ko berem in spremljam dogodke tistih dni, bolj jih razumem, saj bi imel sicer bistveno več neki poskusov rehabilitaje, kot se jo je v nemčiji recimo šel general Steiner (https://en.wikipedia.org/wiki/HIAG) ali pa pri nas Draže Mihajlovič, čigar četniki so delali sranje po Srbiji in Bosni še 10 let po vojni.
467716-post_slo.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Po čem pa bodo pomnili naprimer Putina in ostale predsednike ki z vesljem kolejo ljudi z bombami???????
Po čem boste pomnili Erdogana?
in po tem kaj je bil obtožen TITO?

Od vseh ocen o Titu mi je osebno še najbližje tista, ki jo je zapisal Fitzroy MacLean v Sunday Timesu že maja 1962: "Človeku je lahko Tito všeč ali ne. Marsikomu ni všeč. Človeku je lahko 20. stoletje všeč ali ne. Marsikomu ni všeč. Vendar gresta vštric, človek in stoletje. Prvi je v veliki meri simboličen odsev drugega." Sposobnost razumevanja dejanj ljudi in poteka zgodovinskih dogodkov v njihovem času in prostoru je znak zrelosti nekega naroda ali družbe. Slovenci, pa tudi drugi nekdanji Titovi "podaniki", smo še daleč od tega. Tako kar zadeva 20. stoletje, kot kar zadeva Tita.

VIR;
http://www.mladina.si/97148/lik-in-delo-tovarisa-tita/

NIkoli ne bo več tako dobro kot nam je bilo takrat.

Sam sem že srednja generacija ampak vidim eno bistveno razliko: Predvsem mlade generacije so takrat imele perspektivo in delo... Sedaj je tako čudno da stari imajo vse, mladi nič. Stari imajo garantirane (relativno) visoke penzije, imajo lastne hiše ali stanovanja ki so jih zgradili na kredite ki so zapadli ali dobili od firm (sedaj jih preko visokih davkov na delo odplačujejo pa mladi?!), poleg tega imajo v svojih rokah politično moč (visoki davki na delo in nizki na kapital in nepremičnine, ter umetno se vzdržuje visoka cena nepremičnin!) ter ekonomsko moč (prihranki, vikendi, več stanovanj-oddajanje ) . Kaj imajo mladi? Negarantirane službe, slabe plače, plačujejo najemnine, visoke stroške javnih storitev (npr. vrtec) ....in imajo zaradi vsega tega izredno nizek standard življenja ter popolnoma nobene perspektive za naslednjih recimo 20 let svojega življenja....Čez toliko let bodo že stari in bodo prevzeli dediščine od svojih starih,...in takrat bodo spet zainteresirani za ohranitev takega stanja in spet se nič ne bo spremenilo za mlade,..odhajali bodo v tujino, nezainteresirani bodo in otopljeni in samo čakali na dediešečine. Ker pa samo mladi lahko s svojim zagonom in idejami vlečejo voz in razvoj države se ta seveda ne bo zgodil in kot nacija in država bomo vedno bolj zadaj in vedno bolj revni in nezadovoljni evo.

Lepo napisano in popolnoma resnično, dodati pa je treba, da imajo oblast v rokah sledilci titovega režima in ti so krivi za takšno stanje. Države, ki so bile v vojni poražene, imajo dvakrat boljši življenjski standard, tiste iz vzhodnega bloka pa nas prehitevajo po levi in desni.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Tito je bil del zgodovine dobre in slabe,... Bi rekel o njem samo glede na to, da je v otroštvu dosti preživel v SLO menda je gladko govoril slovensko in je bila mati Slovenka je kar čudno, da kasneje nikoli več ni govoril slovensko. Kar se pa tiče belih, partizanov, komunistov... bi bil pa že zdavnaj čas, da zakopljejo bojno sekiro se opravičijo en drugemo in začnejo gledat v prihodnost. Tako pa še, ko bo pobralo zadnjega partizana in domobranca se bodo potomci še vedno grdo gledali.

Drugače pa vse tud ni blo tolk enostavno, kot pišejo ali govorijo nekateri. So prišli partizani, a boš z nami ali pa šus v glavo, isto so delali domobranci, naciji,... Sej domobranci niso nastali kar tako, so bili tudi izpadi partizanov krivi za to.
Drugače sem pa poznal možakarja, ki je služil v vseh vojskah v WW2. Prišli so domobranci a boš z nami ali pa te ubijemo, je rekal kaj sem pa mogo. Potem je pribegnil k partizanom, po nekaj časa so ga zajeli nemci, ki ga niso ustrelili in je bil nekaj časa nemški vojak. Na ruski fronti je pobegnil k rusom, ki pa so ga imeli za naci vojaka kar je takrat dejansko bil in ga dali v sibirijo na prisilno delo, od koder je uspel priti šele nekaj let po vojni. Nikoli ni bil za te prepire je rekel, da ko je bil na fronti in je nasprotnik stal nasproti si vedel, da je marsikomu težko tam ni po svoji volji pa vendar, če ne boš streljal ti bo pa on....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
Tito je (bil) "roknrol" zvezda... enako kot nekateri slavijo Elvisa prislija, kurt kobejna nekateri pač Tita... na zgodovoino itak vsi gledamo malo romantično, olepšano (to je pač feature naših možganov...).

žalostno je edino to, da mladi (20-40) NE udarijo pa spremenijo zadeve... ampak lepo šljakajo naprej v tem sistemu pa se nekaj pikajo o komunistih janšistih... dejte no...

/