v spomin

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Če ga udba po ukazu komunistov takrat ne bi ubila, komunist Kučan ne bi bil predsednik.


Ja, seveda, to bo.

Je pa res, da skoraj zagotovo Pučnik ne bi bil v drugem krogu. In nadvse prikladno je krivdo za atentat takoj pripisati Kučanu.

Itaq, Kramberger bi v prvem krogu premagal aduta desnice.

RKC si ni mogla privoščit poraza od človeka z opico na rami.


Bolj točno Jajota ne bi mogel opisat (že takrat):

Citat:
In če se Janez nauči spreminjat svoje prepričanje, če se nauči obračanja za koristmi, bo to počel nenehno. Na vaš račun. Vid’te ti so najbolj pokvarjeni. Danes je komunist, jutri je cerkven.

Zato pravim, tisti ta pravi komunisti, so to tudi ostali, dragi Slovenci …Ta pa se obrača kot veter, sem pa tja. To so najslabši lumpi. In na nesrečo jih je med nami veliko.”
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
....Da pa so z atentatom največ profitirale komunistične elite s Kučanom in največ izgubili normalni Slovenski državljani je pa tudi dejstvo.

To pa ne bo držalo. Kramberger ni pobiral glasov komunistom, ampak desnici.
Ja, ustrelil ga je Janša. Komunisti pa nesposobni kot so, kljub 1.300.000 registriranimi ovaduhi udbe tega niso niti uspeli očitati Janši, kaj ga šele obtožiti. Še posebno, če so ga v aferi Patrija obsodili, da je neugotovljenega dne dobil neugotovljeno obljubo o neugotovljeni nagradi za neugotovljenega drugega.

Pač, uboge rdeče ovčke, katere se da nategniti za vse.
stupid-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
....Da pa so z atentatom največ profitirale komunistične elite s Kučanom in največ izgubili normalni Slovenski državljani je pa tudi dejstvo.

To pa ne bo držalo. Kramberger ni pobiral glasov komunistom, ampak desnici.
Ja, ustrelil ga je Janša. Komunisti pa nesposobni kot so, kljub 1.300.000 registriranimi ovaduhi udbe tega niso niti uspeli očitati Janši, kaj ga šele obtožiti. Še posebno, če so ga v aferi Patrija obsodili, da je neugotovljenega dne dobil neugotovljeno obljubo o neugotovljeni nagradi za neugotovljenega drugega.

Pač, uboge rdeče ovčke, katere se da nategniti za vse.
stupid-1.gif
ni mi jasno, kako ima tvoj šef tolko otrok, ko je pa tako nedolžen...
Prav smešen si že. Lepo se zabavamo ob tvojih izjavah.....
priden.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
581
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Stanje pri Hrčkih spremljam zadnjih 6 let. In ti moram povedat, da so se od leta 2010 do danes pobrali za 100%. Smo se mi? Res je da velikokje pomeni to naskok iz 200 na 400 eru. Ampak procentualno je to veliko. Pozabil si tudi, da so bratje Hrvatje bili 4 leta v vojni. Da so posamezna pdoročja Srbi pognali v čas po 2. ww. Pa evo. So se pobrali in se pobirajo še naprej. Kaj pa pri nas? V vojni smo izgubili 2 tovornjaka, 1 avtobus, enga naajhanega ki se je vrgel pod oklepnik, pa še nekaj veteranov je ostalo. To je pa v večini to.

Vojna gor ali dol, politika in mediji so naredili veliko več škode kot vojna, tako na Hrvaškem, kot pri nas. Sploh v času recesije, so mediji v tekmovanju, kdo bo bolj senzacionalističen, naredili ogromno psihično in posledično ekonomsko škodo. Redne poslovne stike imam s Hrvaško že zadnjih 10 let in nič se mi ne zdi da bi se oni kaj pobirali, kvečjemu tonejo. Nasprotno pa se mi zdi, da se je Slovenija v zadnjih 3-4 letih konkretno pobrala in ljudje so se pobrali v svojih glavah, to je bistveno. Da ne govorim o birokraciji, kot dan pa noč.
To so moja opažanja, ki temeljijo na poslovanju in stiku z ljudmi.

In to, da nas države prehitevajo po levi in desni je za moje pojme posledica slabega PR vlade in medijsko sproduciran hype, ki ga povprečen Janezek zelo rad povzame in širi naprej, saj je v Sloveniji samozaničevanje in hvaljenje tujega tako ali tako narodna folklora. Pri nas je vse v k*rcu, v tujini pa med in mleko. Itak
smirk-1.gif


Treba bi bilo iti v tujino pogledat malo dlje, kot do prikolice v Savudrijo, pa bi se hitro začeli zavedati, da morda pa le nismo tako slabi in da se je v 25 letih naredil konkreten napredek.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Stanje pri Hrčkih spremljam zadnjih 6 let. In ti moram povedat, da so se od leta 2010 do danes pobrali za 100%. Smo se mi? Res je da velikokje pomeni to naskok iz 200 na 400 eru. Ampak procentualno je to veliko. Pozabil si tudi, da so bratje Hrvatje bili 4 leta v vojni. Da so posamezna pdoročja Srbi pognali v čas po 2. ww. Pa evo. So se pobrali in se pobirajo še naprej. Kaj pa pri nas? V vojni smo izgubili 2 tovornjaka, 1 avtobus, enga naajhanega ki se je vrgel pod oklepnik, pa še nekaj veteranov je ostalo. To je pa v večini to.

Vojna gor ali dol, politika in mediji so naredili veliko več škode kot vojna, tako na Hrvaškem, kot pri nas. Sploh v času recesije, so mediji v tekmovanju, kdo bo bolj senzacionalističen, naredili ogromno psihično in posledično ekonomsko škodo. Redne poslovne stike imam s Hrvaško že zadnjih 10 let in nič se mi ne zdi da bi se oni kaj pobirali, kvečjemu tonejo. Nasprotno pa se mi zdi, da se je Slovenija v zadnjih 3-4 letih konkretno pobrala in ljudje so se pobrali v svojih glavah, to je bistveno. Da ne govorim o birokraciji, kot dan pa noč.
To so moja opažanja, ki temeljijo na poslovanju in stiku z ljudmi.

In to, da nas države prehitevajo po levi in desni je za moje pojme posledica slabega PR vlade in medijsko sproduciran hype, ki ga povprečen Janezek zelo rad povzame in širi naprej, saj je v Sloveniji samozaničevanje in hvaljenje tujega tako ali tako narodna folklora. Pri nas je vse v k*rcu, v tujini pa med in mleko. Itak
smirk-1.gif


Treba bi bilo iti v tujino pogledat malo dlje, kot do prikolice v Savudrijo, pa bi se hitro začeli zavedati, da morda pa le nismo tako slabi in da se je v 25 letih naredil konkreten napredek.
467716-post_slo.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Stanje pri Hrčkih spremljam zadnjih 6 let. In ti moram povedat, da so se od leta 2010 do danes pobrali za 100%. Smo se mi? Res je da velikokje pomeni to naskok iz 200 na 400 eru. Ampak procentualno je to veliko. Pozabil si tudi, da so bratje Hrvatje bili 4 leta v vojni. Da so posamezna pdoročja Srbi pognali v čas po 2. ww. Pa evo. So se pobrali in se pobirajo še naprej. Kaj pa pri nas? V vojni smo izgubili 2 tovornjaka, 1 avtobus, enga naajhanega ki se je vrgel pod oklepnik, pa še nekaj veteranov je ostalo. To je pa v večini to.

Vojna gor ali dol, politika in mediji so naredili veliko več škode kot vojna, tako na Hrvaškem, kot pri nas. Sploh v času recesije, so mediji v tekmovanju, kdo bo bolj senzacionalističen, naredili ogromno psihično in posledično ekonomsko škodo. Redne poslovne stike imam s Hrvaško že zadnjih 10 let in nič se mi ne zdi da bi se oni kaj pobirali, kvečjemu tonejo. Nasprotno pa se mi zdi, da se je Slovenija v zadnjih 3-4 letih konkretno pobrala in ljudje so se pobrali v svojih glavah, to je bistveno. Da ne govorim o birokraciji, kot dan pa noč.
To so moja opažanja, ki temeljijo na poslovanju in stiku z ljudmi.

In to, da nas države prehitevajo po levi in desni je za moje pojme posledica slabega PR vlade in medijsko sproduciran hype, ki ga povprečen Janezek zelo rad povzame in širi naprej, saj je v Sloveniji samozaničevanje in hvaljenje tujega tako ali tako narodna folklora. Pri nas je vse v k*rcu, v tujini pa med in mleko. Itak
smirk-1.gif


Treba bi bilo iti v tujino pogledat malo dlje, kot do prikolice v Savudrijo, pa bi se hitro začeli zavedati, da morda pa le nismo tako slabi in da se je v 25 letih naredil konkreten napredek.

To sem napisal iz opažanja ker vidim koliko se vlaga v turizem pri njih. Pa pri tem bogatijo lokalni ovcerejci. Naprimer parcela kjer je Ante včeraj gojil svoje ovce, in do katere je s katerco vozil svežo vodo, da so ovce razen slanega kamenja lahko polizale tudi kaj sladke vode, se je danes prodala za pol, en ali dva miljona. Pa govorim v eurih ne v kunah. Ampartmajska naselja še kar rastejo in rastejo in ni videti konca.

Seveda so pa glede birokracije kot dinozavri iz paleozoika. Ne moreš verjet kake papirje rabiš da legaliziraš objekt. Ne poznam niti vseh izrazov. Pač najbolje da plačaš in greš in ne preveč razglabljaš, ker se bo spotoma še kak papir našel, ki nebo poštempljan.

Spet primer zaostalosti, ko prideš na Elektro Zadar in te pri 35 celzija ne spustijo v stavbo v kratkih hlačah. Potem pa noro gledaš, ker ne veš al si prišel k Papežu Frančišku ali na Elektro h gospe Letiniæ.
bonk.gif