v spomin

nacek

Guru
13. okt 2012
2.813
504
113
7. junij: Umor "dobrega človeka iz Negove"

“Dragi Slovenci!”

“Dragi Slovenci, odkrito vam povem, niso še tisti pravi hudi časi, prišli bodo hudi časi. To se sploh ne moremo zavedati, kakšni časi bodo prišli, dragi Slovenci.

Dragi Slovenci, povem vam, kar sem govoril že v Celju pred dvema letoma, toliko revežev, toliko bogatašev, slovenska zemlja ne bo imela, kot jih bo imela sedaj. Ogromno tovarn bo propadlo, koliko vas bo brez kruha? To so velikanske napake, zapomnite si, kaj sem vam rekel.“

O pokvarjenih in spreobrnjenih Janezih

“Jaz sem veren človek. Grem včasih k maši. Tudi danes, preden sem prišel sem med vas, sem zmolil en očenaš, da bi bilo lepo vreme! In poglejte: imamo plavo nebo! Če bi komunisti bili tu – bi dež ropotal po njih kot hudič!

Ampak da me zdaj ne boste narobe razumeli: Jaz ne šinfam tistih komunistov, ki so pošteni. Niso vsi komunisti lopovi, Dragi Slovenci. Tako kot tudi niso vsi duhovniki pokvarjeni.

Dragi Slovenci, kaj hočem reči. Kar se Janez nauči, to Janez dela. Pri nas pa se je najlažje naučit spreminjat prepričanje. In če se Janez nauči spreminjat svoje prepričanje, če se nauči obračanja za koristmi, bo to počel nenehno. Na vaš račun. Vid’te ti so najbolj pokvarjeni. Danes je komunist, jutri je cerkven.

Zato pravim, tisti ta pravi komunisti, so to tudi ostali, dragi Slovenci …Ta pa se obrača kot veter, sem pa tja. To so najslabši lumpi. In na nesrečo jih je med nami veliko.”
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ta je bil še hujši kot desni danes. Kuministi gor, komunisti dol, vedel je da Slovenijo čakajo hudi cajti, ni pa imel pojma, kako trend obrniti kontra ...
bonk.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ta je bil še hujši kot desni danes. Kuministi gor, komunisti dol, vedel je da Slovenijo čakajo hudi cajti, ni pa imel pojma, kako trend obrniti kontra ...
bonk.gif
Kako ni imel pojma- vedel je, da kdorkoli je na oblasti boljši od je komunista. Če ga udba po ukazu komunistov takrat ne bi ubila, komunist Kučan ne bi bil predsednik. Ljudje ne bi bili razdeljeni na prvo in drugorazredne. Ne bi gospodarsko zaostajali in se civilizacijsko pogrezali v rdečo greznico.

PS- v ostalih post komunističnih državah, kjer komunisti svojih političnih nasprotnikov niso umorili (Hrvaška, Poljska, Češka, Litva...) danes prepovedujejo komunistično ikonografijo (podobno kot je prepovedana enako zločinska nacistična) in nas gospodarsko in civilizacijsko prehitevajo po levi, po desni in po sredini.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.913
4.972
113
Če misliš da ne, se motiš-. Prehiteva nas ne v tem danem trenutku, je pa nam tik za petami. Malo si poglej investicije vzdolž obale. Pa pri tem upoštevaj da denar za to priteka od zunaj, torej se ne obrača znotraj same države. Vstopili so v EU, kar pomeni da so delžni vseh subvencij, za voljo katerih je Slovenija nekaj let držala BDP na pozitivni ravni.
Zdravstvo se jim izboljšuje, ker je reforma tam bila učinkovita. Pri nas gre še vedno samo navzdol.
Politične lopove vsaka nova garnitura za seboj počisti. Pri nas pa vsi skupaj še vedno lomastijo, pa ni važno če si levi ali desni in temu nikakor ni videti konca.
 
Nazadnje urejeno:

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Če misliš da ne, se motiš-. Prehiteva nas ne v tem danem trenutku, je pa nam tik za petami. Malo si poglej investicije vzdolž obale. Pa pri tem upoštevaj da denar za to priteka od zunaj, torej se ne obrača znotraj same države. Vstopili so v EU, kar pomeni da so delžni vseh subvencij, za voljo katerih je Slovenija nekaj let držala BDP na pozitivni ravni.

Odvisno kako obrneš. Eno je to kar ti pišeš, drugo je to, da pred dnevi niso mogli niti obveznic izdati, ker jih nihče noče kupiti, tretje je pa to, kako narod živi. In ravno to tretje je največji kontrast med Slovenijo in Hrvaško.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.913
4.972
113
Stanje pri Hrčkih spremljam zadnjih 6 let. In ti moram povedat, da so se od leta 2010 do danes pobrali za 100%. Smo se mi? Res je da velikokje pomeni to naskok iz 200 na 400 eru. Ampak procentualno je to veliko. Pozabil si tudi, da so bratje Hrvatje bili 4 leta v vojni. Da so posamezna pdoročja Srbi pognali v čas po 2. ww. Pa evo. So se pobrali in se pobirajo še naprej. Kaj pa pri nas? V vojni smo izgubili 2 tovornjaka, 1 avtobus, enga naajhanega ki se je vrgel pod oklepnik, pa še nekaj veteranov je ostalo. To je pa v večini to.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
...kzs

Ne čisto na temo, pa vendar...
...meni je bila zelo boleče-streznitvena prigoda izpred par tednov s tistim slovenskim delavcem, ki se je poškodoval v ZDA pri pogodbenem delu v tovarni Tesla, ter bil ob tem plačan 10% običajne urne postavke za taka dela v ZDA.
.
Tuji mediji so pisali o tem primeru in navajali, da gre za delavce pod-pod-pod(?)-izvajalca, ki so delali na širitvi tovarne tesla. In da ti pod-pod-pod-izvajalci za plačilo 10% običajne urne postavke pripeljejo v ZDA delavce iz obubožanih(!) držav članic EU - Slovenije, Hrvaške, Slovaške, Bolgarije itd...
.
Ja, OBUBOŽANIH držav, oz. v izvirniku: "IMPOVERISHED COUNTRIES!!"
rolleyes-1.gif

.
V ta "elitni klub" torej spada Slovenija po 25 letih samostojnosti!
Druga Švica? Zgodba o uspehu - za javni sektor in prisesance ia para-državne firme, že mogoče.
Žalujoči ostali pa delat po svetu z skupaj z drugimi "srečneži" iz obubožanih držav za 5 $/uro .
.
Od 25 let samostojnosti smo imeli 5 let na oblasti Janšo, 20 let pa NE-Janšo.
Bi enako pristali med "impoverished countries", če bi bilo obratno?
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Če misliš da ne, se motiš-. Prehiteva nas ne v tem danem trenutku, je pa nam tik za petami. Malo si poglej investicije vzdolž obale. Pa pri tem upoštevaj da denar za to priteka od zunaj, torej se ne obrača znotraj same države. Vstopili so v EU, kar pomeni da so delžni vseh subvencij, za voljo katerih je Slovenija nekaj let držala BDP na pozitivni ravni.
Zdravstvo se jim izboljšuje, ker je reforma tam bila učinkovita. Pri nas gre še vedno samo navzdol.
Politične lopove vsaka nova garnitura za seboj počisti. Pri nas pa vsi skupaj še vedno lomastijo, pa ni važno če si levi ali desni in temu nikakor ni videti konca.
svoje lopove čistijo tako kot mi - ustavno sodišče jih oprosti. ali pa tisti v haagu... ni razlike. lopovi ostanejo na oblasti - ali pa vsaj z denarjem.

PS: a se kje da dobiti kakšne ankete ali kaj takega da se ve da bi kučan zmagal v vsakem primeru... saj ne ba ti to utišalo neke osebke tukaj ampak tako...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
...kzs

Ne čisto na temo, pa vendar...
...meni je bila zelo boleče-streznitvena prigoda izpred par tednov s tistim slovenskim delavcem, ki se je poškodoval v ZDA pri pogodbenem delu v tovarni Tesla, ter bil ob tem plačan 10% običajne urne postavke za taka dela v ZDA.
.
Tuji mediji so pisali o tem primeru in navajali, da gre za delavce pod-pod-pod(?)-izvajalca, ki so delali na širitvi tovarne tesla. In da ti pod-pod-pod-izvajalci za plačilo 10% običajne urne postavke pripeljejo v ZDA delavce iz obubožanih(!) držav članic EU - Slovenije, Hrvaške, Slovaške, Bolgarije itd...
.
Ja, OBUBOŽANIH držav, oz. v izvirniku: "IMPOVERISHED COUNTRIES!!"
rolleyes-1.gif

.
V ta "elitni klub" torej spada Slovenija po 25 letih samostojnosti!
Druga Švica? Zgodba o uspehu - za javni sektor in prisesance ia para-državne firme, že mogoče.
Žalujoči ostali pa delat po svetu z skupaj z drugimi "srečneži" iz obubožanih držav za 5 $/uro .
.
Od 25 let samostojnosti smo imeli 5 let na oblasti Janšo, 20 let pa NE-Janšo.
Bi enako pristali med "impoverished countries", če bi bilo obratno?
seveda ne - bili ba na ravni podsaharske afrike!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ta je bil še hujši kot desni danes. Kuministi gor, komunisti dol, vedel je da Slovenijo čakajo hudi cajti, ni pa imel pojma, kako trend obrniti kontra ...
bonk.gif
Morda vsaj ne bi aktivno pomagal obrniti na slabše, kot delajo politiki sedaj.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Če ga udba po ukazu komunistov takrat ne bi ubila, komunist Kučan ne bi bil predsednik.


Ja, seveda, to bo.

Je pa res, da skoraj zagotovo Pučnik ne bi bil v drugem krogu. In nadvse prikladno je krivdo za atentat takoj pripisati Kučanu.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Dragi Slovenci, kaj hočem reči. Kar se Janez nauči, to Janez dela. Pri nas pa se je najlažje naučit spreminjat prepričanje. In če se Janez nauči spreminjat svoje prepričanje, če se nauči obračanja za koristmi, bo to počel nenehno. Na vaš račun. Vid’te ti so najbolj pokvarjeni. Danes je komunist, jutri je cerkven.

Zato pravim, tisti ta pravi komunisti, so to tudi ostali, dragi Slovenci …Ta pa se obrača kot veter, sem pa tja. To so najslabši lumpi. In na nesrečo jih je med nami veliko.”

Mislim, da nisi prebral zadnjih dveh odstavkov... Kučanu je ime Milan...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Če ga udba po ukazu komunistov takrat ne bi ubila, komunist Kučan ne bi bil predsednik.


Ja, seveda, to bo.

Je pa res, da skoraj zagotovo Pučnik ne bi bil v drugem krogu. In nadvse prikladno je krivdo za atentat takoj pripisati Kučanu.
Le kdo neposredno krivdo za atentat pripisuje Kučanu? Da pa so z atentatom največ profitirale komunistične elite s Kučanom in največ izgubili normalni Slovenski državljani je pa tudi dejstvo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
....Da pa so z atentatom največ profitirale komunistične elite s Kučanom in največ izgubili normalni Slovenski državljani je pa tudi dejstvo.

To pa ne bo držalo. Kramberger ni pobiral glasov komunistom, ampak desnici.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ta je bil še hujši kot desni danes. Kuministi gor, komunisti dol, vedel je da Slovenijo čakajo hudi cajti, ni pa imel pojma, kako trend obrniti kontra ...
bonk.gif
Morda vsaj ne bi aktivno pomagal obrniti na slabše, kot delajo politiki sedaj.
Morda ...
Tudi Cerar je nategnil folk s podobnimi parolami. Če bi ga butnili tako kot Krambergerja, bi danes veljal tudi on za največjega dobrotnika.