DRAGI TITO - RADI TE IMAMO!

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.504
113
Primerjava z bananami je povsem ustrezna za ljudi ki imajo erekcijo ob spominu na Tita in Jugoslavijo. Torej Demz, banano si jedel za birmo, kivi pa verjetno, ko si se ženil...
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Kot prvo- če se kadarkoli spopadeta dve oboroženi skupini ne gre za poboje ampak za boje. Torej lahko govoriš le o povojnih bojih.
Japajade. Kadar v nevojnem času oborožena skupina napade predstavnike oblasti, potem je to terorizem, zločin, in to se prav v vsaki državi najstrožje kaznuje. pred 70-timi leti je bila kazen za ta, in še za manjše zločine smrtna. In to so angleže prav dobro vedeli, ko so domobrance zaprli na vlak in poslali nazaj.
Pobijanje po vojni pa ni drugega kot povojni poboji. In s povojnimi poboji so začeli domobranci.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Citat:
Uporabnik mirsi pravi:
Japajade. Kadar v nevojnem času oborožena skupina napade predstavnike oblasti, potem je to terorizem, zločin, in to se prav v vsaki državi najstrožje kaznuje. pred 70-timi leti je bila kazen za ta, in še za manjše zločine smrtna. In to so angleže prav dobro vedeli, ko so domobrance zaprli na vlak in poslali nazaj.

Angleži so domobrance nazaj poslali proti obljubi da bo šel Tito po vojni po demokratični poti.....in ne v ruski satelit!
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik mirsi pravi:
Japajade. Kadar v nevojnem času oborožena skupina napade predstavnike oblasti, potem je to terorizem, zločin, in to se prav v vsaki državi najstrožje kaznuje. pred 70-timi leti je bila kazen za ta, in še za manjše zločine smrtna. In to so angleže prav dobro vedeli, ko so domobrance zaprli na vlak in poslali nazaj.
Pobijanje po vojni pa ni drugega kot povojni poboji. In s povojnimi poboji so začeli domobranci.
Na spomeniku na Poljani ti piše, da se je v Evropi WW2 končala 8 maja, pri nas pa 15 maja, ko so zajeli 150.000 ljudi z generalom Von Leerom na čelu. Torej spopadi 10.5.1945 niso bili povojni spopadi ampak medvojni. Če pa temu ni tako, pa se obrni na svoje komunistične idole, da ti povedo, zakaj lažejo z napisi po spomenikih.
jezen.gif


Citat:
V prvih dneh maja so partizanske enote osvobodile osrednjo Slovenijo. V Ljubljano so enote 7. korpusa in 29. hercegovske divizije vkorakale 9. maja.

Ker je prek Slovenije potekala pot umika nemških enot in raznih kvizlingov z Balkana, so v severni Sloveniji potekali boji še po 8. maju, dnevu kapitulacije nemške vojske.

Na Koroško je odšla 14. divizija, kjer so se njene enote razporedile po vsem narodnostnem ozemlju. Partizanske enote so obkolile Nemce v celjski kotlini in na Koroškem. Nemški general Alexander Löhr se je v Topolšici pri Šoštanju vdal partizanom, poslednji boji, ki so terjali veliko padlih, so bili 15. maja, s čimer so se na Poljani na Koroškem končali spopadi, ki so trajali še teden dni po uradno končani vojni. Druge svetovne vojne je bilo tudi neuradno konec

priden.gif


 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Hkrati pa lahko tepci po internetu producirate nove laži.
Prej so laži producirali le režimski viri (novinarji, zgodovinarji, učitelji...) sedaj jih pač producirajo tudi drugi viri. Na posamezniku pa je ali verjame enemu ali drugemu viru oz., da iz različnih virov izlušči zrnje od plev in si ustvari svoj približek resnici.

Verjame pa, da je težko razmišljati s svojo glavo, če si vso življenje relativno udobno živel z oprano glavo.
evil.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Primerjava z bananami je povsem ustrezna za ljudi ki imajo erekcijo ob spominu na Tita in Jugoslavijo. Torej Demz, banano si jedel za birmo, kivi pa verjetno, ko si se ženil...

Vedeti moraš, da je to tudi čas, ko so nazadnje imeli erekcijo - zato imajo tako prijetne spomine na tiste čase.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik telex pravi:
....
Na spomeniku na Poljani ti piše, da se je v Evropi WW2 končala 8 maja, pri nas pa 15 maja, ko so zajeli 150.000 ljudi z generalom Von Leerom na čelu. Torej spopadi 10.5.1945 niso bili povojni spopadi ampak medvojni. .....

ccc...
slabo poznaš zgodovino
nemci so podpisali brezpogojno kapitulacijo tudi v imenu kolaborantov
ampak tvoji belogardisti,četniki,ustaši se niso želeli predati in so napadali zmagovalce ko pa so ugotovili, da jim zavezniki ( angleži ) ne bodo omogočili varnega prehoda in jim bodo tudi s pomočjo orožja onemogočili prehod na sever so se brezpogojno predali

to je bilo pravzaprav po konu uradne vojne. Balkanezom je pač bilo potrebno dogovor podkrepiti z orožjem
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Hkrati pa lahko tepci po internetu producirate nove laži.
Prej so laži producirali le režimski viri (novinarji, zgodovinarji, učitelji...) sedaj jih pač producirajo tudi drugi viri. Na posamezniku pa je ali verjame enemu ali drugemu viru oz., da iz različnih virov izlušči zrnje od plev in si ustvari svoj približek resnici.

Verjame pa, da je težko razmišljati s svojo glavo, če si vso življenje relativno udobno živel z oprano glavo.
evil.gif
In glede na tvoje komunistične preganjavice ti gre luščenje bolj v smeri zbiranja plevela
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oh, sedaj si me smrtno užalil
shocked-1.gif
in se grem kar kujat tja v kot. Sedaj ne bom povedal Fadilu, kdaj sem prvič švercal kivi, pa riž, pa banane, pa plenice ... pa kofe itd, iz avstrije in trsta.

Hmm
sprasujem se.gif
- pa kavbojke, pa šraufencigerje, pa kakšen tranzistor (tako se je v tistih starih kmečkih časih reklo radijskemu sprejemniku s fabriško vgrajenim ansamblom notri) itd ... medtem ko so pa italjani zelo veselo hodili k nam bencin tankat, (ker je bil poceni) itd.

Torej nič ne povem več, ker si žaljiv in sploh ne veš, kako vroča je bila tvoja mamica v tistih časih
grims-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Oh, sedaj si me smrtno užalil
shocked-1.gif
in se grem kar kujat tja v kot. Sedaj ne bom povedal Fadilu, kdaj sem prvič švercal kivi, pa riž, pa banane, pa plenice ... pa kofe itd, iz avstrije in trsta.

Hmm
sprasujem se.gif
- pa kavbojke, pa šraufencigerje, pa kakšen tranzistor (tako se je v tistih starih kmečkih časih reklo radijskemu sprejemniku s fabriško vgrajenim ansamblom notri) itd ... medtem ko so pa italjani zelo veselo hodili k nam bencin tankat, (ker je bil poceni) itd.

Torej nič ne povem več, ker si žaljiv in sploh ne veš, kako vroča je bila tvoja mamica v tistih časih
grims-1.gif
V drugo smer se je pa švercal alkohol, česen, čebula..... pa poleg tankanja niso babe pozabile še k frizerju, pa na večerjo, pa ajvar in vegeto....

Jebiga, so se imeli zahodnjaki tako lepo, da so potrebovali našo čebulo, da so se lahko kdaj zjokali.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Aja, a Fadil je banane?

to ne bi vedel, vem pa, da s svojim pogledom na svet (hrana, hrana pa še enkrat hrana, kamor sodijo tudi banane) paše v bolj lahkotne dele foruma, kot so kulinarika, dom ipd..

kar se tiče pomanjkanja južnega sadja nekoč-jaz se ne spomnim, da bi bil prikrajšan za kakšno južno sadje, torej je bil bolj problem v starših in njihovi prioriteti nakupov določenih artiklov za svoje družine.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik mirsi pravi:
Japajade. Kadar v nevojnem času oborožena skupina napade predstavnike oblasti, potem je to terorizem, zločin, in to se prav v vsaki državi najstrožje kaznuje.

Torej so partizani (VOS) navadni teroristi ker so pobijali legitimno izvoljene predstavnike oblasti?
Drugače pa partizani niso bili predstavniki oblasti, ker: 1. volitev takrat še ni bilo in 2. oborožena skupina nikoli ne more biti predstavnik oblasti
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
nič ne olepšujem..za tiste čase se je dobilo, kar se je pač dobilo, seveda tudi,(predvsem), če je bil denar.

Enako kot zdaj-kaj ti pomagajo nabasane trgovine z bananami in pomarančami, če je plača oz. penzija minimalna? pa so že dolgo na oblasti "demokrati"..(vsaj delajo se, da so).
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik mirsi pravi:
Japajade. Kadar v nevojnem času oborožena skupina napade predstavnike oblasti, potem je to terorizem, zločin, in to se prav v vsaki državi najstrožje kaznuje.

Torej so partizani (VOS) navadni teroristi ker so pobijali legitimno izvoljene predstavnike oblasti?
Drugače pa partizani niso bili predstavniki oblasti, ker: 1. volitev takrat še ni bilo in 2. oborožena skupina nikoli ne more biti predstavnik oblasti

iz stališča okupatorja so bili teroristi in so jih tudi tako obravnavali
nekak pa mi ni jasno, kdo je bil izvoljen predstavnik oblasti takrat ? kralj ? če bi malo poznal zgodovino ne bi bedarij kvasil
oborožena skupina ne samo, da je lahko predstavnik oblasti, lahko je tudi ablast
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
iz stališča okupatorja so bili teroristi in so jih tudi tako obravnavali
nekak pa mi ni jasno, kdo je bil izvoljen predstavnik oblasti takrat ? kralj ? če bi malo poznal zgodovino ne bi bedarij kvasil
oborožena skupina ne samo, da je lahko predstavnik oblasti, lahko je tudi ablast

kaj ma veze okupator tle?
ja, res ti ni jasno kdo je lahko predstavnik oblasti. Predstavnik oblasti je lahko že župan.

Citat:
oborožena skupina ne samo, da je lahko predstavnik oblasti, lahko je tudi ablast
in vsak vojak je predstavnik oblasti...
cheer.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
"Preresno" si me vzel.
rolleyes-1.gif


Hotel sem povedati, da nam v Jugi večji del časa ni primanjkovalo osnovnih stvari, celo nekaj "lukusza" se je dalo dobiti.

Meni je najbolj manjkala Nutella*, Granysmith jabolka, pa Nescaffe - hebi ga do 1980 odraščal v kapitalistični in izkoriščevalski Bundesrepublik Deutschland. "Moji" so se pa odločili "vrniti"
bonk.gif
- in prileteli smo direkt v "par-nepar", redukcije elektrike in vso ostalo "Yugo milino" (ni kave, prašek tak-tak).
Vrniti se pa nista mogla več (deloma tudi zaradi "ponosa"). Pa sem vseeno "odrasel" in ko črto potegnem niti nisem bil kaj veliko prikrajšan.
Pa da ne bo kdo sedaj to razumel kot hvalospev prejšnjemu sistemu - ni ne hvalospev, ne pljuvanje, pač samo "dejstvo" kot ga sam vidim.

* sem pa marskikatero solzo potočil, ko je bil bratranec na obisku in si je na debelo mazal "mojo" Nutello, ki sem jo šparal samo za posebne prilike
cry12bpy.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Dej ne joki...vse se je dal dobit v Italiji in Avstriji. Vsak mesec se je vsaj 2X šlo v tujino po nakupih.

rolleyes-1.gif


Krivi za politični sistem nismo bli mi, smo bli pa Švica napram Češkoslovaški, Mađarski, Polski....