Dost vas mam dinamikov

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.383
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Vi bi res enga zrinil s ceste ker vozi po predpisih?

Če se nekdo ne umakne zadaj hitreje vozečemu, potem ta nekdo ne vozi po predpisih pa čeprav mogoče vozi po omejitvi.

In ne, ta stavek ne pomeni, da bi jaz izrinil koga s ceste.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.403
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A je možno dinamično vozit v okviru zakonskih omejitev?
Kar nekaj lokalnih regionalnih cest izven naselja ima omejitev 90. Če želiš iti 90 tudi po ovinkih, verjemi da ne boš imel veliko sopotnic. Večina voznikov vozi okoli 60-70po takih ovinkih. Če bi bili pregledni, če ti vozniki ne bi sekali ovinkov, potem bi jih mirno prehitel v ovinku.
V temi golf 7 al kaj že, se celo omenjajo odseki, kjer so ovinki prevozni v prvi prestavi. Misliš da je hitrost omejena na 20kmh?. Vse kar je več mislim da bi moralo iti z drugo prestavo tudi pri 1.2 tsi.

Samo zakon tudi pravi kolikor vem, da moraš hitrost vožnje prilagoditi razmeram, tako da znak za omejitev hitrosti je samo zgornja meja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Odgovarjal sem vprašanju če je možno kje dinamično voziti v okviru omejitev.
Nepripravljeno hitrost pa znaš dobiti tudi če boš ”mirovala”.
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Dinamična vožnji ni zgolj hitrost, pač pa še vse kaj drugega...Če se pa vseeno omejim samo na hitrost, bi rekel, da same omejitve, z dinamičnostjo vožnje nimajo neke velike zveze... Ovinke na regionalki lahko prevoziš 90 ali pa pokakano, 70... S križišča od 0 - 50 lahko pospešiš v 3s ali pa v 20ih... Prehitiš lahko s 160 ali pa 130 na avtocesti.... In še in še.... Osnovna stvar pa je vsekakor v dejstvu, da so dinamični vozniki po mojih 35 letnih izkušnjah mnogo bolj varni vozniki, kot preostalih 80%, ki to danes več niso.... p.s... Hitrostne omejitve v prometu so najnižja možna hitrost, ki bi jo moral biti sposoben vozit vsak, ki je uspešno naredil šoferski izpit...
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:Osnovna stvar pa je vsekakor v dejstvu, da so dinamični vozniki po mojih 35 letnih izkušnjah mnogo bolj varni vozniki, kot preostalih 80%, ki to danes več niso
Na splošno to res velja, ampak par izjem pa vseeno je. Recimo moj sodelavec vozi precej počasi, pa ga imam vseeno za varnega voznika, čeprav ko prehiteva traktor pri 2000 obratih, se ne da več govorit o varni vožnji. Nekaj ostalih sodelavcev pa vozi počasi in nikakor niso varni vozniki, pač ker so že drugače bolj tupi, v prometu pa rabiš precej pameti.

Sam se imam za dobrega voznika, čeprav imam nekaj slabosti, ampak se njih vsaj zavedam. Ker počasni vozniki se po mojih izkušnjah ne zavedajo kaj sploh delajo narobe. In še nekaj je, če voziš res počasi, ti hitro postane dolgčas in ne moreš biti enako skoncentriran na cesto, kot če voziš po omejitvah (pa recimo do +10).

Recimo če povem za danes, zjutraj je bila megla, ovinke v klanec sem še zvozil pri 80, 90, kar je precej nadpovprečna hitrost, ampak na vrhu kjer je bila megla, sem pa vozil lepo 60 (drugače zjutraj 70-80, ker je tema). To je zame povsem varen način vožnje, ker med ovinki nebi nič bolj varno vozil pri 60. 100 ali več je pa že divjanje, ampak moj avto niti ne gre tolk.
Potem popoldne, ko je dobra vidljivost, sem pa na isti ravnini vozil 90-100, s tem da sem zmanjševal na 80 pri raznih stranskih cestah, kjer je možnost da se ti kdo vključi. Spet nebi bilo nič bolj varno, če bi vozil 80. Oz. bi bilo za tisto malenkost, ampak če bi tako gledal, si doma še najbolj varen, ni nobene potrebe da se cijaziš 60 okol.
Hitrosti nad 100 pa zame niso več varne, sem doživel že marsikaj, kar pri takih hitrostih ne moreš rešit.

No glede mojih slabosti, pa ne trpim če se po omenjenih ovinkih kdo vozi 50-60. Na ravninah mi je vseeno, ker je še lažje prehitet kot če bi šli 80. Ampak kar je velika razlika napram ostalim, ki recimo, če vidijo traktor (te prehiteva vsak, tudi najbolj počasni), začnejo prehitevat četudi ni šans da se jim izide, tudi direkt pred ovinkom ni nič neobičajnega. Sam vklopim možgane, in počakam na prvo lepo priložnost za prehitet, nikoli ne prehitevam kar nekam v tri dni. Pa seveda to naredim čim hitreje, v drugi prestavi, ali pa če imam že 70, 80 noter, v tretji.

Pa kar tudi delam, če vidim da nekoga za mano zadržujem (seveda redko glede na moj stil vožnje), se na prvem primernem mestu ustavim in ga spustim naprej. Tega ne naredi noben drug voznik, celo traktoristu se jebe za vse za njim in gre lepo 30 brez da bi koga spustil naprej.

Smernike dajem vedno pravočasno, če je možen samo en izvoz dam že dosti prej, ker v takem primeru mislim da ni nikoli prehitro, bolje da tisti za tabo prej ve tvojo namero, kot prepozno.

Pa ovinka nisem niti enega sekal, vedno grem do konca noter, in niti enemu v 6 letih odvzel prednosti, kot je pri ostalih vsakdanji običaj.

Na glavno cesto se vedno vključim konkretno, to je vsaj 4000 obratov, in ne tako kot ostali, ki jim je mar samo za porabo in imajo dovolj 2000 obratov v prvi in drugi, če jim kdo prileti od zadaj s 100km/h pa ni več njihova skrb.

Pri parkiranju se tudi vedno maksimalno potrudim. Napačno še nisem parkiral.

No ja, da se ne bom preveč hvalil, bom raje še naprej opazoval slabosti pri moji vožnji. Ampak sam vsaj to delam, ker ostalim kot gledam, se jebe za to kaj delajo na cesti.
 
Nazadnje urejeno:

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Glavne značilnosti sodobnih Slo-voznikov, kot jih opažam ( lahko se seveda tudi motim ).... Nezbranost na vožnjo ( vrtanje nosu, telefoniranje, SMSi, ličenje, kajenje, iskanje radio postaj itd. ), šparanje, nikakršne izkušnje s športno vožnjo, pri večini popolno nepoznavanje zmogljivosti lastnega vozila....Pri Slovencih se na žalost v debatah o avtomobilih v glavnem ustavi pri porabi in opremi... Oboje je za dinamično in varno vožnjo povsem nepomembno... O pretočnosti v prometu, posledično, ogromni nepotrebni porabi goriva, porabi živcev in porabi časa, ki jo nedinamična vožnja večine Slovencev povzroča, pa kdaj drugič....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Uuu Uuu, pred dnevi mi ena lusna voznica pade v oci, vendar po manevru na semaforju me je vse minil....prst v nos, zaokrozimo in v usta....
bonk.gif
Je bla too busy z praskanjem po nosu, da je bla ze zdavnej zelena...
evil.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Uuu Uuu, pred dnevi mi ena lusna voznica pade v oci, vendar po manevru na semaforju me je vse minil....prst v nos, zaokrozimo in v usta....
bonk.gif
Je bla too busy z praskanjem po nosu, da je bla ze zdavnej zelena...
evil.gif
Zdrava deklina!
Znanstveno je namreč dokazano, da se tako krepi imunski sistem.

Ko se ti spustiš dol, je vse OK. In ko te ona zaliže takoj po tem, ko je pridno pogoltnila je tudi OK.
Ampak smrkelj - to pa ne
hysterical-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Vi bi res enga zrinil s ceste ker vozi po predpisih?

Če se nekdo ne umakne zadaj hitreje vozečemu, potem ta nekdo ne vozi po predpisih pa čeprav mogoče vozi po omejitvi.

In ne, ta stavek ne pomeni, da bi jaz izrinil koga s ceste.

467716-post_slo.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Glavne značilnosti sodobnih Slo-voznikov, kot jih opažam ( lahko se seveda tudi motim ).... Nezbranost na vožnjo ( vrtanje nosu, telefoniranje, SMSi, ličenje, kajenje, iskanje radio postaj itd. ), šparanje, nikakršne izkušnje s športno vožnjo, pri večini popolno nepoznavanje zmogljivosti lastnega vozila....Pri Slovencih se na žalost v debatah o avtomobilih v glavnem ustavi pri porabi in opremi... Oboje je za dinamično in varno vožnjo povsem nepomembno... O pretočnosti v prometu, posledično, ogromni nepotrebni porabi goriva, porabi živcev in porabi časa, ki jo nedinamična vožnja večine Slovencev povzroča, pa kdaj drugič....

467716-post_slo.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.403
113
40
Lj
A varnostno razdaljo še merjo policaji z mostov, ko je bilo to nekaj časa aktualno?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.403
113
40
Lj
Zanimivo mi je tudi, koliko dinamikov se vozi v službenih kombijih. Mislil bi si da morajo paziti na vozilo in z njem ravnati skrbno, ampak so eni izmed najbolj agresivnih voznikov, tudi na avtocesti.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Zanimivo mi je tudi, koliko dinamikov se vozi v službenih kombijih. Mislil bi si da morajo paziti na vozilo in z njem ravnati skrbno, ampak so eni izmed najbolj agresivnih voznikov, tudi na avtocesti.

Paziti? Skrbno ravnati?
hysterical-1.gif

Angleži imajo zanje lep izraz: white van men
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
No glih pretiravat ni treba ne, to bi pomenilo čez 200kmh povprečno hitrost
grin1.gif


Je pa res da sam naprimer dobim podobno količino dela za postorit v delovnem dnevu v Ljubljani ali pa v Kopru... Ker so nadure neplačane pač probaš vse zrihtat v šihtu in ti sanjači s 110 na AC ravno ne pomagajo pri tem
tongue-1.gif
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Zanimivo, sam sem se pa ravno spraševal zakaj vozniki kombijev tako šparajo vozilo in bencin, ko pa sploh ni njihov in sami ne plačujejo bencina.
Recimo službene Škode pri nas skoraj vsi terajo na polno.

Drugače bodo pa meni vse živce kar jih še premorem, pobrali vozniki avtobusov. Vključijo se ti povsem mirne vesti tudi direktno pred kolono 5 vozil. Mislim, koliko bi izgubili, če bi počakali tiste 15s da gre kolona mimo. Mudi se jim itak ne, glede na to kolk počasi potem naprej vozijo.
Prehitet se jih pa itak noben ne loti. Saj v bistvu je res zelo težko, v desni ovinek pa praktično nemogoče (ok, to tut v primeru kombija ni ravno pametna ideja). Ampak sam se vseeno lotim prehitevat, če je dovolj dolga ravnina, rabiš pa res ogromno časa, to je enako kot če bi 3 avtomobile naenkrat prehiteval.
Kar je še večji hec, da sploh rabijo vozit avtobusi za 50 folka, ko pa noter sedita samo dva potnika. Ko sem se še sam vozil, sem bil večkrat celo samo jest in voznik.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.467
2.313
113
Dinamiki, če boste ogrožal mene in mojo ljubezen in mojo hči in moje prjatle se bo zgodilo, da bom enkrat pred vami.
Znam ocenit ali imate boljši avto od mene ali ne.
Tisti, ki ga imate, imate prednost. Ostali pa ...
Ja nič, probajte
smile-1.gif
 

aks

Pripravnik
12. mar 2011
37
0
6
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Dinamiki, če boste ogrožal mene in mojo ljubezen in mojo hči in moje prjatle se bo zgodilo, da bom enkrat pred vami.
Znam ocenit ali imate boljši avto od mene ali ne.
Tisti, ki ga imate, imate prednost. Ostali pa ...
Ja nič, probajte
smile-1.gif

A dej. Kaj pa, če se boš v oceni zmotil?
hysterical-1.gif

Če boste ogrožali...ti samo poskrbi, da se boš normalno peljal pa te nihče ne bo ogrožal.
Mi pa diši tole po nečem v smislu...mene ne smete jest vas pa bom, če ne bo po moje.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Dinamiki, če boste ogrožal mene in mojo ljubezen in mojo hči in moje prjatle se bo zgodilo, da bom enkrat pred vami.
Znam ocenit ali imate boljši avto od mene ali ne.
Tisti, ki ga imate, imate prednost. Ostali pa ...
Ja nič, probajte
smile-1.gif

Ko boš sam poskrbel za red te tudi drugi ne bodo ogrožali... Zakaj mene nikoli ne ogroža noben dinamik? Pa imam tudi dve ljubezni doma, da ne boš mislil da ne razumem tvojega posta.