Dost vas mam dinamikov

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citiran zakon že skoraj 3 1/2 let ni v veljavi.
rolleyes-1.gif


Glede na to, da si v zadnjem času potegnil kar nekaj tem iz naftalina, me ne čudi, da tudi z zakoni nisi najbolj na tekočem.
tongue-1.gif


Obveza se umakniti (res da le kadar se ne voziš z največjo dovoljeno hitrostjo), pa je določena v 45. členu ZPrCP.
Ampak še enkrat - jaz se zaradi lastne (in varnosti drugih) raje umaknem kakršnemkoli projektilu, pa čeprav se celo peljem z najvišjo dovoljeno ali celo malo nad njo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Verjetno je izsilil prednost ko se je vključeval iz postaje na cesto...pa so ga malčk prizemljili.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Verjetno je izsilil prednost ko se je vključeval iz postaje na cesto...pa so ga malčk prizemljili.

Ali pa ni pobral policaja na postaji.
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Verjetno je izsilil prednost ko se je vključeval iz postaje na cesto...pa so ga malčk prizemljili.

91. člen ZPrCP:

Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti.
sprasujem se.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik kreden1 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Verjetno je izsilil prednost ko se je vključeval iz postaje na cesto...pa so ga malčk prizemljili.

91. člen ZPrCP:

Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti.
sprasujem se.gif

Saj dvomim da so ga zaradi tega zaustavili.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik kreden1 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Verjetno je izsilil prednost ko se je vključeval iz postaje na cesto...pa so ga malčk prizemljili.

91. člen ZPrCP:

Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti.
sprasujem se.gif
se ni ta člen kasneje nekaj spremenil? avtobusi LPP na zadnji strani namreč nimajo več nalepke z napisom STOP s citatom tega člena, ampak le še nalepke z napisom HVALA?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
zakaj pa so šli menjavat nalepke? s kakšnim posebnim razlogom, ali je imel LPP le dobiček ob koncu leta in so naredili uslugo prijatelju tiskarju?
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
91. člen

(vstopanje in izstopanje potnikov)



(2) Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti. Voznik avtobusa sme dati znak, da bo odpeljal s postajališča, šele ko zapre vrata in je pripravljen za vključitev v cestni promet. V promet se sme vključiti le, če s tem ne ogroža drugih udeležencev cestnega prometa.

Omogočiti speljevanje ne pomeni prednosti, ki jo je imel v starem zakonu. Ne morejo več izsiljevati, če poči, so krivi, prej pa je bila zadeva bolj pisana v njihovo korist. Moje mnenje..
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
To je čisto stvar interpretacije. Lahko pa sodnik reče, da mu po tem zakonu nisi omogočil speljevanja recimo z zmanjšanjem hitrosti ali ustavljanjem, čeprav si ga videl že vnaprej. Torej odvisno od sodnika kaj se odloči.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
torej bi bila v primeru nesreče spet deljena krivda, saj bi oba kršila isti člen. avtomobil bi bil kriv, ker ni ustavil, avtobusar pa, ker je izsilil prednost. vsekakor pa avtobus nima več absolutne prednosti, kar je pravilno. nekajkrat sem nareč naletel na avtobusarja, ki je dal levi smerokaz in takoj zapeljal na cesto, pa če sem mu prej dal prednost ali ne. dejansko sem se navadil opazovati zadnja vrata avtobusa, saj ko so se zaprla, je pomenilo, da bo v kratkem avtobus zapeljal na cesto. me je pa pozitivno presenetilo, koliko avtobusarjev se ti "zahvali", ko jim odstopiš prednost.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Avtomobilis dobi kazen zaradi tega, ker ni omogočil vključevanja, avtobusar pa je kriv povzročitve nesreče.
Dokler mu nekdo ne da placa, mora pač čakat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Ne vem če to še drži. Kolikor vem bus nima prednosti pri vključevanju z avtobusne postaje.

Prej so imeli nalepko z zakonom da imajo prednost. (Vsaj lpp)...kasneje pa so mogli gor dat nalepke ' hvala ker dajete prednost'...zdaj opazujem da nekateri nimajo ničesar.


Glede novice pa...pop kot pop
bonk.gif
( manjka 'bruh smeško')... Ja logično da so ga oglobili pred potniki...a naj bi ga vlekli za bus...a naj bi šli dol (kar itak ne bi smeli, če se ni dogajalo na bus postaji).
Pa tudi...voznik mestnega busa je vseeno zgolj in samo udeleženec v prometu za katerega veljajo enaka pravila mot za vse ostale in mi ni jasno zakaj mora biti to med novicami...