Dopust za (veliko) družino

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
No glej, do plaže prideš ful u easy al si blizu ali pa mal bolj v centru. Ampak mal bolj v centru imaš ful več opcij za jest in boljše povezave naokoli. Zato mogoče ni najbolj smiselno bit čist ob plaži...
Pa če boš spal v Poblenou, boš vohal po čim je Poblenou znan :)

Gor na Montjuicu imaš še par ful dobrih otroških igrišč, ne vem kolk so otroci stari, ampak mi smo šli popoldne še en krog, ker če boste šli kdaj kam na večerjo, se pripravite da boste pozno jedli ;)

Gaudi park je super, Sagrada familija pa mal manj :) Men je všeč je Zoo, akvarij malo manj; pa luštn je it na kak un razgledni stolp na severu bcnja. Pa camp nou je fino it pogledat, še posebi če maš dost fantov :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
No glej, do plaže prideš ful u easy al si blizu ali pa mal bolj v centru. Ampak mal bolj v centru imaš ful več opcij za jest in boljše povezave naokoli. Zato mogoče ni najbolj smiselno bit čist ob plaži...
Pa če boš spal v Poblenou, boš vohal po čim je Poblenou znan :)

Gor na Montjuicu imaš še par ful dobrih otroških igrišč, ne vem kolk so otroci stari, ampak mi smo šli popoldne še en krog, ker če boste šli kdaj kam na večerjo, se pripravite da boste pozno jedli ;)

Gaudi park je super, Sagrada familija pa mal manj :) Men je všeč je Zoo, akvarij malo manj; pa luštn je it na kak un razgledni stolp na severu bcnja. Pa camp nou je fino it pogledat, še posebi če maš dost fantov :)
na montjuic v eno smersigurno z gondolo razen če ni koga strah višine... na montujicu je res lepo potem pa po drugi strani peš nazaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
No glej, do plaže prideš ful u easy al si blizu ali pa mal bolj v centru. Ampak mal bolj v centru imaš ful več opcij za jest in boljše povezave naokoli. Zato mogoče ni najbolj smiselno bit čist ob plaži...
Otroci so od 8 do 15 let. Razen kart nisem še nič rezerviral, tako da so opcije še odprte. Kako prideš iz centra do plaže, je možno s podzemno?
Drugače trenutno glede na cene gledam apartmaje malo ven iz Barcelone - pol ure levo desno ob obali. Predvidevam, da je tam bolj umirjeno, ali se motim?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz ne bi šel ven iz območja podzemne, ker moraš pazit tudi na tarife le-te; da ne boš na koncu več kot prišparaš za flat, dal za vlak. Kater termin pa greš?

Poglej kartico Hola BCN; z njo imaš popuste pri ogledit + zastonj javni prevoz.

Do plaže imaš podzemno, buse, tramvaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Otroci so od 8 do 15 let. Razen kart nisem še nič rezerviral, tako da so opcije še odprte. Kako prideš iz centra do plaže, je možno s podzemno?
Drugače trenutno glede na cene gledam apartmaje malo ven iz Barcelone - pol ure levo desno ob obali. Predvidevam, da je tam bolj umirjeno, ali se motim?
Kateri termin?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Zelo blizu plaže prideš s podzemno, tako da to res ni težava, pa tudi meni je bil vedno fajn sprehod čez Rambla de Poblenou do plaže, manjša Rambla kot tista ta glavna ampak super cozy z lokalčki, restavracijami in prideš do morja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Ja lej cela BCN to dela tko, al podzemna al pa skuter. Brisačo pa podlogo daš v ruzak pa 5 eur za cervezo. Pač ob plaži itak nimaš ful parkinga, pa noben ne nosi 2 hladilnih torb pa 3 marel pa...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
Hja, ja pa ne... To so dopusti, ki so v biti kaj za pogledat iti, malo naokoli, ne samo za na plazi lezat. Ker pa imajo ta mesta svoje mestne plaže, si vmes vzames kako uro za shladit pa pocofotat.

Ni tisti dopust to, ko se nekoga na plazo poslje od 6h zjutraj da z brisacami rezervira plac, da se potem lezi od 9h do 12h pa pol spet od 14h do 17h.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Če greste bolj poležavat/uživat pač vzameš apartma ob plaži pa greš na oglede s podzemno v mesto. Če pa je kopanje postranska stran pa obratno. Vsak more za sebe vedeti kaj mu bolj paše, jaz vem, da bi v takšni situaciji imel rajši imel apartma ob plaži.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Samo pol ne it v BCN; pol pejte levo dol ob plaži od BCN do Terragone, al pa Salou - ta salou je k en Poreč, še isto sranje na rivi prodajajo. Pa greste pol rajš za en dan v bcn z vlakom na sightseeing...

Pač ja, odločit se morate kaj vam je prioriteta; da ne boš na konc plačal veli, pa vsi boste unhappy.

Od obalnih krajev bi jaz preskočil mogoče Sitges :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Samo pol ne it v BCN; pol pejte levo dol ob plaži od BCN do Terragone, al pa Salou - ta salou je k en Poreč, še isto sranje na rivi prodajajo. Pa greste pol rajš za en dan v bcn z vlakom na sightseeing...

Pač ja, odločit se morate kaj vam je prioriteta; da ne boš na konc plačal veli, pa vsi boste unhappy.

Od obalnih krajev bi jaz preskočil mogoče Sitges :D

Razmišljam o obeh opcijah, ven iz BCN in potem ogled kak dan ali dva in prioriteta morje. Ali pa center BNC, prioriteta ogledi in kopanje v drugem planu....
Smo malo posebni, tako da bosta za nas obe opciji OK in ne bo nihče žalosten....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
Ja definitivno drugo. Sem mislila, da za to gre. Ce gres na plazo, potem ne gres v BCN
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mi smo bili z mulci v Barceloni, iz Benetk dokaj ugodno z Ryanairom. Za 2 odrasla in 2 otroka (3 in 8) so bile karte 800€. Ryanair je pač tako, da je tista osnovna res poceni, samo tam je zraven samo mali ruzak in brez rezervacije sedeža. Če rezerviraš za majhne otroke MORAŠ imeti rezerviran sedež (že vejo zakaj) in potem se itak splača vzeti ono nadgrajeno karto (rezerviran sedež, normalno velika prtljaga).

Hotel je nas prišel 100€ na dan (400 za 4 dni), ker sem hotel, da je dokaj soliden.

Kaj je v Barceloni takega, kar zanima otroke? Kot prvo, letalo, vlaki in podzemna. Camp Nou ne. Oziroma je bilo kul 5 minut, potem ne več. Oceanografski muzej, akvarij al nekaj podobnega jim je zelo dogajalo, samo to je dokaj kratko. Enako živalski vrt (sem videl že boljše). Do Sagrade Familie smo šli, še najbolj so jih zanimala igrala v parku pred katedralo. Rambla nič, pristanišče nič, dogajala jim je edino železniška postaja, kjer so oni španski hitri vlaki. Na Montjuic smo šli z z zobato železnico, saj se na gondolo, ki vozi iz pristanišča, niso upali.

In to je to. Mali je potem zbolel (bruhal), tako da nismo šli pogledat gaudijev park in hišo.

Konec koncev smo pač enkrat nekam šli z letalom in to jim je ostalo, bi pa bilo po moje čisto vseeno, če bi šli kam drugam.

Zdaj planiram Billund (Danska), Lego house in Legoland, samo je drago ko pes. Enkrat naj jim bo, da bo potem mir. Ker jim dogajajo kocke, za razliko od omenjenega disneya.

Btw, zgoraj je bil omenjen Pariz. Jaz ga poznam dobro in ne vem, če bi tja vlekel male otroke. Tam je en kup ciganije, za videt jim pa razen stolpa (ki je drag, za čakat je, pa še možno je da ne bi hoteli gor) ni ravno ne vem kaj. Morda Sacre Cour, samo to je spet samo vlakec in razgled. Disneyland je pa ekstra drag (62€ na osebo in gor). Za ceno kart sem za konec junija vzel v Mirabilandii 2x nočitev z zajtrkom(za 5), 5x karte za 3 dni za Mirabilandio in 5x karte za 3 dni za vodni park. Vse skupaj 400€. Ni disneyland, a prepričan sem, da bodo imeli od tega več, kot od enega dne Disnelanda (sploh ker jim miki in ostali ne zanimajo, zdaj so drugi junaki)
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Btv, 3 in 8 je drugače kot 8-15 :); drugače je pa to itak ful odvisnod tega kako si naredite, splača se pomojem it že samo zato, da dobiš širino in lahko primerjaš, da je svet kje drugačen kot doma...

Naprimer jaz ti lahko povem, da sem Bilundu v Legolandu bil lani ko smo se vračali iz Švedske. Ker je bil na poti, pa ker je tut mene zanimal mi je blo konc dneva samo malo žal; ča bi pa planiral it gor samo zato, bi mi bilo pa grozno žal. :)

5 letnik se je zapomnil da ni mogel iti na vožnjo avtov sredi parka, ker fotr ni vedel da je treba posebi doplačat in rezervirat; 8 letniku je blo pa bedno ker nimajo hudega vlakca smrti; obema je blo pa fino, ker je fotr kupil 20 dag različnih bombonov da je razpizdil mamo...

Drago k pes, predvsem pa zastarelo in brezveze; pa precej stvari za doplačat. Je Gardaland 100x boljši. Legokock vidiš pa več v Lego storu v Citiparku...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Malce off topic.. Valencia iz TRS je ugodno. Nimam pojma kam pa iti: mesto ali okolica? Kak nasvet?