Dopust za (veliko) družino

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Torej, smo družina 2 odrasla + 3 otroci (4, 9, 11 let).

Radi bi šli malo "po svetu", ne samo na Hrvaško :evil: Lahko letalo, lahko avtodom, lahko z avtomobilom... Smo prilagodljivi... Želje so klasične, recimo: Egipt, Tenerifi, popotovanje po kakšnem predelu Evrope... Seveda lahko tudi Balkan...

Kaj predlagate, da bi recimo za en teden prišel čez recimo za 2.000€? Kar gledam preko agencij sem preko 3.000€...

Imate kakšne izkušnje? Kakšen predlog?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
V enaki kombinaciji z starejšimi otroki smo šli z vlakom po EU. Predlagal bi ti ali Španijo ali Italijo. Hrana odlična, vlaki superiorni in ne tako dragi, če kupuješ vozovnice vnaprej (cca 2 meseca prej smo mi delali rezervacije).Prideš v center mesta, uporabiš javni prevoz in si v nastanitvi. Priporočam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Z lastnim avtomobilom prideš daleč za 2k: Balkan kamorkoli, Češka, Grčija.
Zdajle imaš recimo ugodne letalske karte iz Celovca v Alicante (Ryanair), namestitev poiščeš na Booking ali AirBnB.
Za Kanarce moraš trofnit ugodne letalske karte iz bližnjih letališč, pa gre tudi z 2k skoz. Najem avtomobila za 1 teden pride cca 250 EUR, namestitev se da dobit solidno za 400-500 EUR (mi smo bili sicer na Feurteventuri in smo za 470 EUR dobili samostojno hišo z atrijem in bazenom za 1 teden).
Za namestitev lahko namesto klasike pogledaš mobilne hiške v kampih, se jih da izven sezone dobiti zelo ugodno.
In seveda se precej pozna na ceni, če večinoma kuhaš sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Za potovanje je tudi dobro vedeti, kdaj ga planirate in kaj imate tam namen početi.
Ali primerjaš s Hrvaško v smislu, da bi morje namesto v "Barbarigi" preživeli v Sharmu ali bi bilo bolj v smislu potovanja? Če to še enkrat primerjam s Hrvaško, si sam ne predstavljam, da se sredi julija sprehajam po Luxorju in si ogledujem templje.

Za kakšno Turčijo imaš tudi precej pogosto kakšne akcije letalskih kart, prenočitev si poiščete na bookingu ali airbnb.

Se mi pa Mr_NO jev predlog z vlakom po Evropi tudi zdi zanimiv. Z vlakom se izogneš še stroškom transferja do letališč pa tudi po času so precej učinkoviti, ko enkrat prideš na sever/zahod. Gledam tudi jaz, da bi šli enkrat tako na potovanje.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Ta dopust bi bil izven glavne sezone. Počeli bi pa vse, če voda dopušča bi se kopali, kaj bi raziskovali, ipd...

Gre se za ideje, ker je težko dobiti "ugoden" teden dopusta za našo družino... :bonk:
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Tukaj nekje je že tema o prvomajskem road tripu. Mislim da bi z 2000€ morali priti skozi tako v Italiji, na Češkem kot kjerkoli na Balkanu.
Za letalo morate pri danem budgetu iskati akcije in biti malo fleksibilni glede termina ter skupaj z booking/airbnb namestitvami, kjer si boste več ali manj sami kuhali.
Ali pa že omenjeni vlak.

Pri agencijah boste pa za 5 oseb res težko prišli pod predvidenim budgetom. Tudi če gledaš kakšne tuje, ki znajo imeti nižje cene. Če že, te za to ceno dostavijo na lokacijo in ti ponudijo nočitev. Hrano in vse izlete bo pa treba doplačati dodatno.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Seveda se da, ce ste le malo flexi.
Primer letalskih kart iz Trevisa za vas 5:

69620196-FBAB-465D-8333-5F0E9EB55B2E.png

Rent a car in nastanitve si poglej na klasicnih straneh.
Par zanimivih destinacij: Zagreb-Ciper, Juzna italija, Valencija+Barcelona iz Italije.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Za 5 ljudi rabiš kaj več kot nahrbtnik v naročju, zato ko tole do konca poklikaš si na 400+ eur. Do trevisa in nazaj iz LJ plus parking jih skuriš še 100 (še vedno ceneje kot flixbus, ker je 5 oseb), rentacar (5 ljudi gre v polota ja, baje) + booking (za 5 oseb). 5 ljudi gre z dvema jurjema tja in nazaj. Ko pa je treba tam še kaj pojest in počet pa je že kriza. Saj ne boš cel teden čepel v apartmaju in kuhal makarone?

Torej: 500 avion + transfer, 400 rentacar, 500 booking (tole raje x2), 100/dan "tekoči" stroški. Smo že čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Valencia, Rim, Salzburg do Minhna, Balaton, Maroko, Pariz, Menorca...
Ocene stroškov podobno kot ostali - ca 500EUR bodo avio karte (če je road trip na te bližnje pa malo manj stroški poti), 600EUR nastanitev, potem pa javni prevozi in kuhanje...
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
55
28
Avto in gasa. Čez Madžarsko v turdo, rudnik soli v Romuniji, pa transalpina iz severa proti jugu, transfagarasan iz juga proti severu, pa veselo pokopališče, skok v Moldavijo milestii mici, pa v Constanto obisk mamaia plaže, pa Bukarešta, Brašov... Vse skupaj smešno poceni...
Transalpina in Transfagarasan odprejo junija...
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
55
28
Bil. Pred prvim novembrom lani 4 dni, tri noči, 2600 km. Ob dveh zjutraj odhod, ob treh popoldan na vrhu Transfagarasana iz severne strani pri jezeru. Spust v dolino na južno stran skozi tunel. Drug dan transalpina iz juga proti severu in premik proti veselem pokopališču. Tretji dan veselo pokopališče in proti domu.
Bil že prej 6 dni...približno prva ruta...z Moldavijo. Romunija zelo lepa in neodkrita. Letos grem verjetno spet za kak teden poleti...
 
Torej, smo družina 2 odrasla + 3 otroci (4, 9, 11 let).

Radi bi šli malo "po svetu", ne samo na Hrvaško :evil: Lahko letalo, lahko avtodom, lahko z avtomobilom... Smo prilagodljivi... Želje so klasične, recimo: Egipt, Tenerifi, popotovanje po kakšnem predelu Evrope... Seveda lahko tudi Balkan...

Kaj predlagate, da bi recimo za en teden prišel čez recimo za 2.000€? Kar gledam preko agencij sem preko 3.000€...

Imate kakšne izkušnje? Kakšen predlog?

za ita imaš vlak frecciarosa, gre čez celo ita, cenovn ok okej, ujameš ga takoj čez mejo
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.115
864
113
Ne vem, kaj naj še napišem. Tudi med vožnjo je Romunja lepa. Pa varna. Sam so sedaj nobenih problemov. Vprašaj, kaj te še zanima...

Letos bi sel s familjo na mal daljsi roadtrip (beri, da nisi all-time stacioniran na eni lokaciji ampak dnevno muvas) in iscem ideje, da ni ravno klasicna EU in ne nekam na drug kontinent pa zato zdej mal 'tezim' :D Naj se to vidjo... ce jim bo vsec, bo osnova za kak bol resni trip naslednjic. Lani smo poleg klasike na koncu probal se teden dni svaljkanja po CG, Albaniji, Srbiji in domov in je blo ok sprejeto. Tko da, kuj zelezo dokler je vroce oz. vsaj toplo...
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
DOMEK hvala za predlog. Zanimivo, sicer so mi res tuji ti kraji, a zagotovo za razmisliti... :zmaga:
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz sem bil lani na motorju... 2500km, 6 dni... Brez rezervacij, samo krozna tura cez romunijo do tranfa... Karkoli... Povprecna cena nocitve 14 euru. Spali smo v hotelih... Restavracija za 3 osebe, kosilo, sladica in pijaca v zelo fini in urejeni restavraciji v mestu 31 euru...

Za videti pa veliko... Spali smo v mestu sibiu... Res lep center in veliko se dogaja...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Še en predlog, sicer je pot malce daljša, če obiščete vse po mojem spisku, ampak je vredno ogleda.

POLJSKA

Za otroke to sicer ni najbolj primerno, ampak na poti proti Krakowu si lahko ogledate Auschwitz.

Od tu naprej pa za otroke vse super:
začne se ravno z relaxom, to bi znalo biti top, če so jim te zadeve všeč (zame niti ne, so zadeve kar "brutalne"):
Energylandia

Nato se zapeljete do Krakowa, po mojem mnenju eno lepših mest na Poljskem. Nato naprej do Varšave, tudi tam je kaj za videt, ampak bolj v starem delu mesta, ker bližnja okolica je bolj "moderna", v slogu novejših stavb itd., na obrobju pa ... no, kot kako staro mesto, ampak ne v dobrem smislu. Pod črto, Varšava mi ni bila niti pol toliko zanimiva, kot Krakow.
Lahko se tudi zapeljete do take manjše puščave, čeprav zadnje čase postaja še manjša. Ni ne vem kak presežek, je pa za videt.
In, kot se je potovanje začelo s Karkowom, se je tudi zaključevalo z enim lepših mest na Poljskem, Gdansk. To je po mojem mnenju must see kraj na Poljskem . Lahko se zapeljete do Baltika, čeprav kak presežek to ni. Jadran je v primerjavi s tem delom Baltika veliko lepši. Ampak, kot omenjeno, cilj bi bil Gdansk. Stavbe v mestu malce spominjajo na slog gradnje v Amsterdamu.

Nazaj grede pa se lahko ustavite še v Berlinu, tudi ogromno za videt.

Glede cen bi na Poljskem lahko prišli skoz poceni, edino v Berlinu se potem cene precej "dvignejo". Ampak, po zgoraj napisanem naj bi bila primarni cilj Poljska, tako da ...

TOP:
Krakow, Gdansk, Berlin + zabaviščni park (TOP za otroke) + Auschwitz (zgodovinski vidik, za otroke ta del z vidika "zanimivo" odpade)

Malce manj TOP: Varšava