Dopust za (veliko) družino

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
#pek007 + #domek + karkoli romunija, moldavija!
se da kakšen GPS track dobiti?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Nimam kordinat... Samo mi smo sli slovenija - slavonski brod, slavonski brod - đerdap, đerdap - sibiu, sibiu - nekje na hrvaskem, nekje na hrvaskem - domov... Ce kaj pomaga. Peljal sem pa po navigaciji nastavljeno izogibanje avtocestam in nastavljeno najkrajsa pot...

Sredia avgusta prazne ceste tam kjer smo se peljali... Mejni prehodi prazni, ker so bili taki, k jih ni na zemljevidu... Peljali smo se po vseh stranskih poteh in si ogledali okolico...

Ce gres na dopust s familijo, bi jaz edino dodal postanek na severni strani transfagarazana al kaj je... Spodaj se razvija vas v turisticno mesto in bo kmalu kot kranjska gora... Res lepa narava in primerno za sprehode in kolesarjenje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Jaz bi pa rad peljal otroke (4) nekam, da gremo z letalom in da se potem lahko vozimo tudi s podzemno železnico. Rad bi jim pokazal, kako to gre. Kake ideje, katero evropsko mesto bo dovolj zanimivo za otroke od 8 do 15 let za par dni?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ribicija

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
pred 20mi leti se mi zdi je obstajala evropska karta za železnice... si dal ne vem 100€ in si se cel mesec vozu lahko po celi evropi z vlakom... se lahko voziš iz slovenije pa kamor hočeš z vlakom...

jaz sem bil takrat v kijevu 2 meseca... ima podzemno... oziroma tko, je imel podzemno... pa da si prišel do nje, si se po tekočih stopnicah kr ene 5-10 min dol peljal na nekaterih postajah... pot z vlakom do tja gor je trajala mislim da 28 ur... v budimpešti moreš iz ene postaje na drugo, ker niso tiri kompatibilni z vlaki in so popolnoma nepovezane...

v berlinu sem bil tudi 1 mesec... tam pa imaš nadzemne in podzemne... samo so samo 0,5m pod zemljo in ni tako zanimivo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Pariz(zzz). Letalo do tja, Metro in DisneyLand - zadosti vsem zahtevam. Načrt izleta imaš v temi Paris. :rolleyes:

PS: pek007 t.i. inter rail še vedno obstaja: https://www.interrail.eu/en/interrail-passes so pa cene od 51€ za potovanje po eni državi in od 185€ za vseh 33 sodelujočih držav.
PS2: u ti mater, so to dobro zasolili - odrasla najcenejša 4 dni voženj v enem mesecu 258€. Majkemi, da prideš z letalom ceneje skozi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Mato

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Za 5 ljudi rabiš kaj več kot nahrbtnik v naročju, zato ko tole do konca poklikaš si na 400+ eur. Do trevisa in nazaj iz LJ plus parking jih skuriš še 100 (še vedno ceneje kot flixbus, ker je 5 oseb), rentacar (5 ljudi gre v polota ja, baje) + booking (za 5 oseb). 5 ljudi gre z dvema jurjema tja in nazaj. Ko pa je treba tam še kaj pojest in počet pa je že kriza. Saj ne boš cel teden čepel v apartmaju in kuhal makarone?

Torej: 500 avion + transfer, 400 rentacar, 500 booking (tole raje x2), 100/dan "tekoči" stroški. Smo že čez.
Tole mal nabijas...
Avion in transfer nas 5 nista kostala se nikoli vec kot 400 in se to takrat ko smo se spomnili ze ko je bilo prepozno... rentacarji tedenski z zavarovanjem spanija do 150 zadni avto je bil stelvio, booking apartmaja za 5 oseb jih za 500 vedno lahko izbiras dejstvo pa je da gre tudi pod 400

Ko tole mal navzgor zaokrozis prides na 1100 do 1200 za transfer in bivanje za teden dni kar pomeni da je za vsak dan se 100 eur za zapravit da prides do 2000....
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz bi pa rad peljal otroke (4) nekam, da gremo z letalom in da se potem lahko vozimo tudi s podzemno železnico. Rad bi jim pokazal, kako to gre. Kake ideje, katero evropsko mesto bo dovolj zanimivo za otroke od 8 do 15 let za par dni?
Barcelona, karte iz trsta in benetk so zlo ugodne, imaš podzemno, klima je super in če boste šli poleti imaš še morje za kopanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: netko in Mato

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Barcelona, karte iz trsta in benetk so zlo ugodne, imaš podzemno, klima je super in če boste šli poleti imaš še morje za kopanje.
Res je Barcelona je odlicna ter in zadovolji vse zahtevane kriterihe poleg vsega pa se mi zdi, da se jo lahko izven sezone naredi z ugodnim budgetom in konec koncev je kar nekaj stvari za videt
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato in Guinness

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Tole mal nabijas...
Avion in transfer nas 5 nista kostala se nikoli vec kot 400 in se to takrat ko smo se spomnili ze ko je bilo prepozno... rentacarji tedenski z zavarovanjem spanija do 150 zadni avto je bil stelvio, booking apartmaja za 5 oseb jih za 500 vedno lahko izbiras dejstvo pa je da gre tudi pod 400

Ko tole mal navzgor zaokrozis prides na 1100 do 1200 za transfer in bivanje za teden dni kar pomeni da je za vsak dan se 100 eur za zapravit da prides do 2000....
Napisal sem iz svojih izkušenj (zadnjih nekaj letov, ko nas je bilo že 5, npr. lizbona, tangier, amman, reykyavik, kutaisi, tenerife jug, london...). Rentacar je tako poceni samo na španskih otokih in nikjer (!) drugje. In na vseh naštetih lokacijah bi bil z omejitvijo dveh jurjev raje doma. Na koncu so bili najbolj ugodni od naštetih tripov bližje trem jurjem.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
no, ful je pomembno tut koliko so stari otroci, in koliko otroških sedežev rabiš... jaz trenutno rabim 2 za 5let + 0 let; največji ima pa 9 let in 160 cm, kar pomeni, da se v nek normaln avto za normalen dnar pač žal ne sestavimo, še posebaj ne skupaj s prtljago...
Lahko ti dam primer za ciper, ker smo dost tam; golf ki je med večjimi rentacari je bil med 300-500 na teden, odvisno od termina; če vzamemo c4 grand picasso je hitr 700+.
pa si tretjino budgeta skuril.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Barcelona, karte iz trsta in benetk so zlo ugodne, imaš podzemno, klima je super in če boste šli poleti imaš še morje za kopanje.

Karte do Barcelone sem dobil ugodno (manj kot 100€ po osebi povratne - če koga zanima). Sedaj iščem apartma. Do sedaj sem uporabljal Booking, vendar so na Airbnb boljše ponudbe. Kake imate izkušnje s tem načinom rezervacije? Je možnost, da mi odpovejo mesec pred dopustom?

Poznate še kako drugo varianto za iskanje apartmaja v Barceloni ob obali?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz sem vedno uporabljal booking, naceloma je boljsi support. V bcn imaš sicer ful app na voljo, samo jaz mogoče ne bi bil ob plaži.

Jaz bi raje bil kje v Poble-sec,raval, gothic.

Prvič ker si direkt ob podzemni ki gre čez parallel; drugo da greš lohk peš do centra kadarkoli, tretje pa da nimaš une gužve ob morju skos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: netko

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Gremo poleti namesto na Hrvaško, zato ob plaži, ker bo tudi kopanje v igri.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Meni osebno bi bilo skoda it v barcelono za glavni dopust ker meni je glavni dopust zato, da lezim in ne mislim... ampak kakor komu pase

V tvojem primeru si res primoran izbirat apartmaje ob plazi in si s tem seveda omejen. Jaz vedno kamorkoli grem izkljucno booking, ce se zgodi cancelacija to ni zaradi bookinga, ampak zaradi najemodajalca, ki je recimo oddajal se preko drugih ali pa sam in na booking ni oznacil zaseden termin.
Dobro poglej ocene in komentarje v koliko ni slabih potem je .oznost da se zaj... majhna oz skoraj nic
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Pa malo pazi v barceloni na plaži in povsod drugje tudi,
ker ta zapečeni kradejo kot srake, mene sicer še niso, jih pa poznam kar nekaj. Pa tudi do plaže si z metrojem zelo hitro iz kjerkoli, tako da bi tudi jaz iskal kje drugje nastanitev. Pa da te ne prestrašim, drugače nisem imel nikoli občutka, da je kje kaj nevarno, je tudi te njihove mestne policije ogromno povsod, pa tudi sredi noči sem se parkrat sprehajal po mestu in je vse mirno, samo žeparjev je kot kaže res ogromno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Meni osebno bi bilo skoda it v barcelono za glavni dopust ker meni je glavni dopust zato, da lezim in ne mislim... ampak kakor komu pase

No jaz ležat in ne mislit ne morem. Vedno se čudim ljudem, kako lahko cele dneve preležijo na plaži....

Sem pa že zgoraj napisal, da so si tako zaželeli otroci. So imeli možnost klasike, pa so rajši izbrali let z letalom in vožnjo s podzemno železnico. Ker nas je veliko (6 vseh), se pozna pri ceni kart, zato sem iskal najbolj ugodne. Sem gledal za prvomajske in za par dni, pa je cena x3. Sem čekiral tudi druga mesta, pa je vse dražje. Se pozna, ali je karta 75€ ali pa 250€. V dvoje je pa drugače in so druge prioritete...

Barcelona na začetku poletne sezone je bilo edino, kar sem uspel najti, da ne plačamo preveč za letalske karte. Itak pa so otroci že sedaj ful veseli, ker bodo leteli z letalom. Za ostalo jim ni tako mar. Če bo še kakšen dan kak aquapark ali kaj podobnega, bo pa že kičasto.

Drugače pa hvala vsem za mnenja. Bomo previdni na plaži.