Dončič - NBA

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
(To je štekal Kokoškov, in znal potegniti poteze, ki so to ustvarile.) To bi moral naš zdajšnji ozavestiti strok. štab najkasneje po tekmi s Španijo. Tam smo količino naše sreče že porabili. Od tam naprej bi nas rešila samo kakovostna igra in kak. vodenje tekme.
Ker kak drug strokovni štab pa nima te agende....Dejmo iskat zopet krivce, zamenimo selektorja, ker je pripeljal reprezentanco v sam vrh. Ni nam pomoči.
Tud Francozom so se tresle roke. Men je edin škoda, za to, ker bi lohk prot Američanom zaigral sproščeno brez pritiska.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
eh fantje no...če bi nas premagali jenkiji v finalu za eno točko....bi spet cela slovenija (ali pa vsaj alter) iskala miljon izgovorov, zakaj nismo zmagali. pozabili pa na dejstvo, da smo prvič v zgodovini prišli na olimpijske igre in prvič sploh v boj za medalje!!!! ja, matr, a vam (tistih nekaj) privoščljivcem in zagrenjencem to sploh kaj pove?????????????? pa dejte pejte mal na svež zrak, pogledat sonček in se veselit za naše fante. phe, pa taka klasična slovenceljnost no...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Vse je OK. Tako pač je v športu. Glede na to, da smo 50sek do konca gubli za 5 pik, da je Prepelič zadel trojko, da so nam Francozi podarili žogo, ko je Prepeliča Francoz brez potrebe podru in nam podaril 2 prosta meta, (eden uspešen), da so Francozi tud zgrešili zadnji njihov met, da je 2 sekunde pred koncem eden najboljših blokerjev na svetu blokoral met. (video). Uspeh je bila uvrstitev na OI, senzacija je, da so naši mleli vse pred sabo do včerajšnje tekme z veliko razliko, da so pa slučajno v 50sek prišli iz -5 v +1 in to v zadnji sekundi, bi bilo pa že malo kičasto ;) Super senzacijo so včeraj naredili naši košarkarji v zadnji minuti. Da so naši vodili +5 in na koncu izgubili -1, bi bila katastrofa, tako so pa skoraj v katastrofo padli Francozi.
Skratka, vsaka čast Dončič, Prepelič, Tobey, Dragič, Čančar &co!

Niso edino naši naletel na takšen blok.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
To je to. Cestitke kosarkasem za cetrto mesto na OI. Vse kar bi bilo vec, skoraj ne bi bilo realno. Vse ostalo so samo mokre sanje kauc kosarkasev. Mi je sel pa strokovni komentator posteno na organ s komentiranjem, kako bi moral, ce bi, bolse bi bilo, sodniki sem pa tam,.... bla bla. Premagali smo se pa sami, ker nam je zoga kar padala iz rok.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
To je to. Cestitke kosarkasem za cetrto mesto na OI. Vse kar bi bilo vec, skoraj ne bi bilo realno. Vse ostalo so samo mokre sanje kauc kosarkasev. Mi je sel pa strokovni komentator posteno na organ s komentiranjem, kako bi moral, ce bi, bolse bi bilo, sodniki sem pa tam,.... bla bla. Premagali smo se pa sami, ker nam je zoga kar padala iz rok.
Padla cena danes Dončiću v NBA za 33%
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Mene je na zadnjih dveh tekmah zmotil premajhen angažma rezervistov. Kriv je tudi trener.

Okej, se je zgodilo na prejšnji tekmi, prva peterka + Prepo so na smrt utrujeni. Ampak tudi danes štab ni reagiral: ko smo v 2. četrtini držali priključek je dal spet noter Luka in Tobeyja. Dimec pa je vmes povsem solidno igral. Premalo smo ga videli v igri.

Zakaj nismo že trakrat poskusili prve peterke še dlje odpočiti in probati igrati dlje z rezervisti? (Na zadnjih treh tekmah bi lahko ponucali Čebaška in mu rekli samo: vrži trico. Naj vrže 2, 3, če kaj zadane ali ne. Itn.)

Dokler je nekaj pik sem ali tja, bi to šlo, prva peterka bi si pa bolj odpočila. Pa nismo niti probali. Na EP 2017 je bilo vsaj na kakšni tekmi tudi drugače.

Ker v 2. polovici tekme se zdi, da nas je pokopala utrujenost - vračati se ko zaostajaš, pa je itak zelo energetsko izčrpljajoče. Takrat pa tudi ni bilo več časa za eksperimentiranje s klopjo, dokler niso glavni igralci polomljeni, morajo igrati. Pa se ni izšlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ahhhh ne razglabljati. Ce bi bilo po tvoje, bi pa zdaj pisal zakaj ni prva peterka vec igrala. Potolazi se. To je to. Cetrto mesto na OI. Premalo kvalitetnejsih igralcev da bi izdrzali fizicno in psihicno cel turnir. Nobene zamere do nobenih. Vsi so se borili,kot tigri. Vsaka cast. Kvaliteto so nadomescali z borbenostjo. Ko bodo zadevali vec trojk,prostih metov in manj izgubljenih zog, bodo s tem tud kvalitetnejsa reprezentanca. Vodstvo? Do tekme s francozi niso niti dela imeli,ker je luka vse reseval. Ker nasprotnik ni neumen so njega bolj kot ne odrezali, so pa ostali ostali sami. Kaj pa zdaj? Veckrat je kter imel svoje minute,ko je igral kot nor. Ampak, teh je premalo v isti tekmi. Miha se je redno pretepal pod kosem, pa tud vecino trojk zadel. Mislim,da je bil edini najbolj konstanten. To,da smo skoraj igrali v finalu je slaba tolazba. Francozi so zadnje minute naredili nekaj katastofalnih napak. In mi smo jih nekaj izkoristili. In niso se nasi pobrali, ampak so francozi padli. Tako da se enkrat. Cestitke za osvojeno cetrto mesto na prvih OI.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Hej, ne podtikaj mi besed, prosim. Na EP 2017 so bili nosilci na koncu finala iztrošeni/poškodovani in trener je imel modrost in avtoriteto, da Gogiju na koncu ni pustil več na igrišče, čeprav je ta to hotel.

Mene je vodenje zadnjih tekem spomnilo na razmišljanje: dajmo not najboljše in to je to. Premalo je bilo, ker so ljudje in ne roboti. Ko smo igrali konec zadnjih dveh tekem smo bili podobni kot Srbi v finalu 2017, iztrošeni in niso mogli več. Temu bi se morali vsaj poskusiti izogniti.

Na koncu pa: kapo dol, fantje so naredili odličen rezultat. Tle ni dvoma.

Ni tako dolgo, ko bi vsi dali desno jajce samo da se samo uvrstimo na OI. Da nam je to uspelo, smo rabili 30 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in turbobitch

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ahaaa. Nic ti ne podtikam besed. Odgovoril sem ti na tvoje mislenje,da bi vodstvo moralo drugace voditi. Tako kot je,je. Amen. Lahko se pa prijavis za selektorja,ker bi ocitno to resil situacijo,ki sploh koncno ni bila slaba.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Mene je na zadnjih dveh tekmah zmotil premajhen angažma rezervistov. Kriv je tudi trener.

Okej, se je zgodilo na prejšnji tekmi, prva peterka + Prepo so na smrt utrujeni. Ampak tudi danes štab ni reagiral: ko smo v 2. četrtini držali priključek je dal spet noter Luka in Tobeyja. Dimec pa je vmes povsem solidno igral. Premalo smo ga videli v igri.

Zakaj nismo že trakrat poskusili prve peterke še dlje odpočiti in probati igrati dlje z rezervisti? (Na zadnjih treh tekmah bi lahko ponucali Čebaška in mu rekli samo: vrži trico. Naj vrže 2, 3, če kaj zadane ali ne. Itn.)

Dokler je nekaj pik sem ali tja, bi to šlo, prva peterka bi si pa bolj odpočila. Pa nismo niti probali. Na EP 2017 je bilo vsaj na kakšni tekmi tudi drugače.

Ker v 2. polovici tekme se zdi, da nas je pokopala utrujenost - vračati se ko zaostajaš, pa je itak zelo energetsko izčrpljajoče. Takrat pa tudi ni bilo več časa za eksperimentiranje s klopjo, dokler niso glavni igralci polomljeni, morajo igrati. Pa se ni izšlo.
Ti košarke resno igral nisi v svojem življenju, tko, da z vsem res respektom, STFU
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Pisal sem o tem: "Ce bi bilo po tvoje, bi pa zdaj pisal zakaj ni prva peterka vec igrala."

Nisem pravi za selektorja, ker nimam pojma o košarki.

Nisem pa slep, in vidim, da smo dve tekmi izgubili, ker smo bili na smrt utrujeni (Prle je to celo v kameri povedal takoj po tekmi s Španijo). Manjkalo nam ni ne želje ne kakovosti, ampak ni šlo, pa smo igrali do amena, do meje, da crknemo na igrišču.

Zdi se, da takih padcev na EP 2017 ni bilo do finalne tekme. Kavč selektorju v meni se zdi, da je bila takrat fizična priprava boljša, ne vem pa zakaj. Morda tokrat tudi ni bilo dovolj časa, saj smo letos najprej igrali še kvalifikacije (ki so nas po po drugi strani že tudi nekaj energije stale).
 
Nazadnje urejeno: