Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.207
2.296
113
Drži, ne bom ti oporekal, tudi takih je procent. Dejstvo pa je takšno da pretežno le ti še kaj drugega niso poskusili, če bi jim v tisti paket nasipal največje sranje bi bilo to to.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.759
596
113
Drži, ne bom ti oporekal, tudi takih je procent. Dejstvo pa je takšno da pretežno le ti še kaj drugega niso poskusili, če bi jim v tisti paket nasipal največje sranje bi bilo to to.

Ma kaj pa vem:) Okusi so različni in nekdo ki si je navajen kuhati turško barcaffe, mu bo težko kar naenkrat všeč nekaj drugega. Vsaj tako se mi zdi, ko gledam moja starša.

Pa ko smo že pri okusih, jaz recimo sploh ne razumem, kaj je tako dobrega na 100% arabiki, ki jo nekateri tu tako opevajo. Pa sem probal zlato lavazzo, pa pellini top in še marsikaj in vedno se vrnem na kak (meni) dober blend. Zadnje leto več ali manj pijem tole in mi je vrhunska kava za ristretto ali espresso: https://shoporocaffe.com/en/collections/caffe-in-grani/products/caffe-premium-grani
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Opara iz Trebnjega ti naredi kavo po naročilu.
Lavazza pa...enkrat naročil prek mimovrste..tuk kisla kava da sem fuknil celo kilo v smeti potem.
Primerna bi bila recimo za boom efekt....za polit za po koprivah da pocrkajo
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.207
2.296
113
Opara iz Trebnjega ti naredi kavo po naročilu.
Lavazza pa...enkrat naročil prek mimovrste..tuk kisla kava da sem fuknil celo kilo v smeti potem.
Primerna bi bila recimo za boom efekt....za polit za po koprivah da pocrkajo

Stari pa kaj je s tabo narobe? Kupil si Lavazzo in je bila kisla? Kakšno Lavazzo? Katero Lavazzo? Kako si jo skuhal? Kaj je kislo zate? Ne trdim da je Lavazza nadpovprečna kava, je pa zelo dobra kava za ta denar. Lahko se preseravamo pa naročamo butične kavne mešanice in majhnih pražarnic po 50€/kg+ ampak ni poanta v tem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.793
9.038
113
Stari pa kaj je s tabo narobe? Kupil si Lavazzo in je bila kisla? Kakšno Lavazzo? Katero Lavazzo? Kako si jo skuhal? Kaj je kislo zate? Ne trdim da je Lavazza nadpovprečna kava, je pa zelo dobra kava za ta denar. Lahko se preseravamo pa naročamo butične kavne mešanice in majhnih pražarnic po 50€/kg+ ampak ni poanta v tem.
On prisega na Barcaffe. Tko da se z njim nima smisla ukvarjat.
 
Opara iz Trebnjega ti naredi kavo po naročilu.
Lavazza pa...enkrat naročil prek mimovrste..tuk kisla kava da sem fuknil celo kilo v smeti potem.
Primerna bi bila recimo za boom efekt....za polit za po koprivah da pocrkajo

da ni krups kaj zaje***l? Mimogrede niso vse lavaze okej na kavomatih, ene so bolj za kafetiere
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
meni je od teh poceni kav še najboljša tale

 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl