Dolenjska AC zadnje dni.....

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Katastrofa! Kaj folku ni jasno? Jim hren na možgane kapa, pa se žgejo na polno...300 v zid?
Strožje sankcije za povzročitelje prometnih nesreč na AC v času med 6-8 uro zjutraj!!

LPM;
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
današnji prevoznik je bil nakapan z alkoholom in ne hrenom.
0,8 je napihal, baje...
profesionalni voznik.

le kaj bo herr pintar rekel na to?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Da spodbuja lokalno ekonomijo skozi konzumacijo pristnega cvička.
smile-1.gif


Ogo
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pa DRSC bo tudi moral razmisliti o kaki normalni cestni povezavi med Višnjo Goro in Grosupljem. Trenutno je ... makadam.
bonk.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ko bi vsaj bil samo makadam. Je pa luknja pri luknji s kakšno večjo jamo vmes... potem se pa celo nekaj makadama vmes najde.
shocked-1.gif


Priznam. Za to cesto bi pa imel eno res veliko galejo z zračnim vzmetenjem.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Sem ga izkusil včeraj. Blatna brozga, avto ofrajhan do amena.

Disaster.

Sem izračunal, da sem danes zaradi zastojev zabil 1,5 ure v koloni. Da o sklopki na klancu proti Dolenjski sploh ne razmišljam. Na koncu pa še lep pogled na parkiran bager. Ob 16:30.
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Tudi avtocesta Grosuplje > Višnja Gora ni ničemur podobna.

slučaj
evil.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Koliko zastojev lahko zaradi nesreč pričakujemo jutri med 7. in 8. uro na relaciji IVG - LJ?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nova polovica ne bo zgrajena vsaj še 5 let, stara bo namenjena regionalki. Najbrž se zato zavlačuje z modernizacijo tistega kolovoza.

Lepo bi bilo, da bi nova polovica dobila odstavni pas po celi dolžini (kljub tretjemu pasu za počasnete) + odstavne niše. Ah, sanje ...
smirk-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Med VG in G manjka ena faj avtocesta ne pa ta jebena zavita hitra cesta... Bo pa res še trajal, da naredijo novo polovico, samo poglejte kakšen teren je na enih delih...
 
Nazadnje urejeno:

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Imam to srečo da se vozim te dni vsako jutro tam in pred Šmarje sap po 6.30 kolona vsako jutro potem pa gre nekak naprej. Danes zjutraj ob 6.30 prvo obvestilo o nesreči ki se je zgodila takoj z izvozom.Glede na vključevanje na tem priključku nič čudnega. V roku 20 minut so bile na tem odseku javljenje 3 nesreče...
Izgleda, da je z mojimi gumami vse uredu.Očitno močno drsi tudi drugim saj drugega kot manjšh naletov ne vidiš.
Nauk zgodbe odhod še 15 minut prej...Kmalu bomo štartali ob 4.00 da bom lahko ob 8.00 v Lj
hysterical-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ne niso. V Ljubljani je boljša plača, ven iz Ljubljane pa so stanovanja veliko cenejša. Kaj je težko za razumet? Sploh pa ni samo od mene odvisno, kje živim in kje mam službo, ker ne živim sam. Namreč jaz imam službo v Lj, punca pa v Nm in živiva nekako na polovici vmes. Pa če ti misliš, da je vsem tako lahko menjat službo se tudi hudo motiš. Ali da bi sploh kdo hotel menjat službo, ki mu je všeč.

Saj sem 10 let živel v Lj pa raje požrem jebbo na cesti
grin1.gif
Ljubljančanom vam ni prav, ker drugi pri vas delajo gužvo, ne zavedate se da je 3/4 infrastrukture narejeno z denarjem vseh državljanov, ne pa z vašim denarjem in za vas. Če kaj ni prav se pa lahko preselite drugam.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kepa bo potekal nov pas proti NM?
Ob obstoječem mimo Police se mi zdi da bo veliko hribov za rušit...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Predloga sta dva, noben ni ne enostaven ne poceni (zato se toliko odlaša). Torej po obstoječem delu proti Zagrebu (samo da je zravnano, poširjeno in znižano), za kar je treba zapreti celoten odsek za kako leto pa pol do dve (po domače, vsak dan so dolgi zastoji neizogiobni), ter drugi predlog ob novem delu preko Police (stara ostane, motenj v prometu skoraj ni, je pa bolj komplicirana gradnja).

Verjetno bo izbrana varianta preko Police, za katero je večina, sploh lokalne skupnosti, ker jim ostane kvalitetna regionalka, pa obstoječega prometa skoraj ne moti. Razlika v ceni ni tako velika.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Že v osnovi so naredili napako!
Že takrat bi morali sočasno zgraditi avtocesto v obe smeri, kajti sedaj bo s tem odsekom gledano v celoti, veliko več stroškov.
Prvotni plan je bil, da bodo poširali tastari del ceste, potem pa so se zaradi stroškov odločili, da ga samo malo popravijo in utrdijo brežine. Kar pa sedaj počnejo že vsako leto, in to tista "Podobnikova firma".
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
"Takrat" se je pisalo leto 1987, gradnja avtocest pa se je napajala z denarjem iz Beograda (ki je sicer prihajal iz Slovenije, a to je druga zgodba). Prioritete so bile v smeri Zagreb-Beograd-Niš, slovenske avtoceste pa bolj bogo.

Odsek preko Višnjegorskega klanca je bil takrat eden najdražjih v SFRJ, zato se je zaradi pomanjkanja denarja zgradilo tako kot se je. Če se ne bi in bi vztrajali pri pravi avtocesti, bi avtocesto glede na potek takratnih in prihodnjih dogodkov verjetno dobili šele okoli leta 2000 (do Grosupljega najbrž že prej).
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Kaj pa potem jamraš?
confused-1.gif
Eni res nimate pošlihtanega vsega v glavi.

PS. Da pa težko zamenjaš službo, pa težko verjamem. To pa res ni težko. Dobiš drugo in daš odpoved v trenutni. Kje je problem?

PPS. Kaj boš pa takrat, ko prevoz na delo ne bo več plačan?
confused-1.gif