dolby pro-logic?

22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
-stvar je takšna imam 10 let star reciver sony STR-DE405, kateri ima tudi dolby pro-logic možnost predvajanja, dosedaj sem uporabljal le stereo varijanto z dodatnim aktivnim subwoferjem in je stvar delovala bp

-zdaj sem pa dokupil še center zvočnik ter zadnja satelita, da bi si naredil ala hišni kino ampak zvoka iz zadnjih satelitov nikakor noče biti, vse kar se sliši je samo tiho šumenje drugače center zvočnik deluje tako kot mora

-dal sem že menda vse nastavitve od surronda čez ampak zvoka iz zadnjih satelitov enostavno ni, pri testnem signalu-šumu se sliši kako mi ponudi možnost nastavitve tudi zadnjega para to pa je tudi vse

- povezavo imam narejeno za video preko scarta iz dvd-ja na tv, avdio priključek pa gre iz televizijskega scarta nazaj na reciver na cd vhod, do sedaj je v stetreo tehniki delovalo v redu

-in sedaj vprašanje ali bi moral kako drugače speljati zvok iz dvd-ja na reciver, da bi začeli delovati tudi zadnji zvočniki, zato v povezavah prilagam skico reciverja http://www.shrani.si/f/1o/oc/1d4jT4v/reciver-str-de405.doc

in dvd-ja http://www.shrani.si/f/2r/110/NavX6gy/dvd-akai.doc
za vsako idejo se zahvaljujemLPWWY
confused-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
poizkusi preko koaksialca iz DVDja na reciver ( če ga reciver ima...drugače je zadeva no-go...)

ker če nimaš koaksialca na reciverju bi rabil 6 analognih kanalov da bi zadevo speljal skozi.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
mislim da nima, če si tako dober poglej skico od reciverja in povej, edino priklop na številki 9 kateri je narisan pri mojem manjka, ker ga ima model višje tnxLPWWY
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
no sem z neta potegnil navodila...če sem prav bral...ima to CD predvajalnik....in pač CDje posnete v surroundu lahko predvajaš v teh tehniki....poglej navodila od strani 14 do 16
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Moje mnenje je, da kaj dosti več od dolby pro logic-a ne boš dobil. Sam imam tudi en technicsov receiver z omenjenim 'decoderjem' ampak, to je res bogo
smile-1.gif
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
kaj pa v kakšni kombinaciji reciverja in recimo pc zvočne kartice5.1je to sploh izvedljivo?LPWWY
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Če hočeš imati res pravi surround potem bo dolby digital tisto kar iščeš
smile-1.gif
A ma receiver kak digitalni vhod?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
nažalost ne je že 10 let star ali potem sploh obstaja kakšna opcija?LPWWY

Sem bil na istem.
smile-1.gif
Pa sem se nehal matrat s tem, dokler ne nabavim nov receiver :p

Externi decoder mogoče..
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Imam trenutno isti receiver doma (za backup, dokler ne pride nov k hiši). 5.1 zvok lahko kar pozabiš . Pro Logic dela po principu, da iz stereo zapisa določen frekvenčni spekter pošlje še na zadnje zvočnike (to kar omenjaš kot šum). Itak ima ta receicer samo analogne vhode (stereo cinch) in 5.1 zvoka ni zmožen predvajat. Par kvazi surround efektov sicer ima, ampak to ni niti približek DD ali DTS 5.1

Kako imaš pa priklopljen aktivni woofer? Na 'rec out'? Kako uravnavaš njegovo glasnost (da jo uskladiš s sprednjimi zvočniki)?
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
imam jamo-tov subwofer pri katerem sem dobil connect box in je priklopljen med sprednje zvočnike, moč uravnavam neposredno na subwoferju z potencijometrom se pa vse skupaj regulira na samem reciverju, če sem te prav razumel ]tako izgledaLPWWY[/url]