Ni zvoka pri Dolby Digital

Wit

Zelenc'
31. okt 2010
1
0
1
Pred dobirmi 10 dnevi sem kupil Blu-ray predvajalnik Phillips BDP 7500SL
http://www.amazon.de/Philips-Blu-Ray-Player-Upscaler-Ultra-zertifiziert/dp/B002M77AR0
vendar ko sem nanj priključil zvočnike za domači kino 5.1 Xoro 531 (slika)
se mi predvajanju DVD filmov, ko gre za DOLBY DIGITAL ne predvajajo zvoki igralcev oz. se le-ti zelo zelo zelo tihi, med tem ko se slišijo ostali zvoki glasba ipd normalno. Pri predvajanju DIVX filmov, kjer je zvok MP3 pa tega problema ni. Prav tako tega problema ni, ko gledam TV. Preveril sem pri prodajalcih (Big Bang) in so mi potrdili, da imam kable pravilno povezane torej
INPUT DVD (5.1 CH) -> 7.1 CH AUDIO OUT
FR -> FRONT R,
FL -> FRONT L,
SR -> SOR. REAR R,
SL -> SOR. REAR L,
SW -> SUB.WOFFER,
CENTER - > CENTER.

Pri nastavitvah sem za HDMI audio poizkusil vse tri: Auto, PCM in Bitstream pa brez uspeha.

AUX IZHOD R in L imam povezan z Amis receiver-jem na VHOD za R in L, kar pa itak tukaj ne igra nobene vloge.

Predvajalnik imam povezano s TV preko HDMI in tudi Amis receiver je povezan s TV preko HDMI.

Imam pa Philipsov LCD TV sprejemnik 32pfl540/12.

Kolikor sem lahko zasledil na ostalih forumih, da je problem, ker ni zvoka iz "center" zvočnika. In če naredim test je res center in sw mrtev. Zato sem zamenjaval kable pa ni bilo nič drugače. Ampak signal pride do centra in sw, ker drugače ne bi imela zvoka pri MP3-ju. Drži?
confused-1.gif


Prosim, če mi kdo pomaga, drugače bom vrnič Phillipsov predvajalnik, ampak to moram narediti čim prej preden mi poteče 15 dnevni rok za vračilo.

Hvala!
1048923-xoro_hxs531_3.jpg
 

Priponke

  • 1048923-xoro_hxs531_3.jpg
    1048923-xoro_hxs531_3.jpg
    227,1 KB · Ogledi: 323
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a lahko na philipsu nastaviš 5.1 izhod?
Ali pa na dvd/blueray ploščku nastaviš 5.1 zvok?
Po mojem je težava, ker ne grejo pravi zvoki na pravi kanal.