Dodatno varovanje avta

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
jaz sem...po tistem, ko je že sedel v avtu da gre v neznano....odstranil ključavnico z vrat, kupil novo zaščito za volan (staro je odlomil ko keks) ter nabavil Immobilizer (elektronska blokada motaroja..na 2 mestih..dokaj poceni)....alarm je že tovarniški

tako je...če se nameni ti ga bo odpeljal...je pa res da več kot je okraskov na navtu manjša je verjetnost da se ga bo polotil

ker zakaj krasti avto s 5-imi zaščitami če je v sosednji ulici brez oz. z eno zaščito.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
to pomeni da dobiš toliko, kolikor si nakartal keša v salonu... ampak to se običajno splača samo za total nove do 1-2 leti stare avtomobile. itaq pa folk običajno gleda samo na to, da plačujejo čimnižje premije in jih take opcije skorajda ne zanimajo....
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kako pa je pri odtujitvi radia in zvočnikov, posledično razbitih šipah? Za šipe vem da moraš posebej zavarovat kako pa je z drugim?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
šipe imaš lahko zavarovane tudi samo z delnim kaskom, kar se pa radia in ostalih "drobnarij" tiče, pa bi lahko uveljavljal škodo v glavnem samo z polnim kaskom (kraja) v kombinaciji z omenjeno dodatno opremo (radio in ostalo) ob sklenitvi zavarovanja
smile-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
kolega ima v kabini stikalo (na skritem mestu), ki prekine, ne vem točno kaj, dovod goriva, al nekaj podobnega.
avto zaganja, ampak se ne zažene. verglaš v prazno. ne vem pa kako in kje je to naredil. mi je enkrat posodil avto in mi pozabil povedat, da je tisto vklopljeno in kje naj izklopim, sem skoraj akumulator izpraznil, preden sem ga poklical in vprašal, zakaj avto ne vžge.

Stikalo ima najbrž na releju za bencinsko pumpo. Ali pa kar pri zadnjem konektorju, ki gre v pumpo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
kolega ima v kabini stikalo (na skritem mestu), ki prekine, ne vem točno kaj, dovod goriva, al nekaj podobnega.
avto zaganja, ampak se ne zažene. verglaš v prazno. ne vem pa kako in kje je to naredil. mi je enkrat posodil avto in mi pozabil povedat, da je tisto vklopljeno in kje naj izklopim, sem skoraj akumulator izpraznil, preden sem ga poklical in vprašal, zakaj avto ne vžge.

Ne drži. Če bi avtu prekinil dovod goriva, bi še vedno vžgal, vendar bi se po nekaj sekundah ugasnil. To stikalo, ki se ga vgradi, je tipična "blokada motorja", katero imajo vsi novejši alarmi, vendar gre pač za ročno stvar. Prekine pa v bistvu "iskro" oz. vžigalno tuljavo, tako da avto sploh ne vžge.

Nekoč smo tako stikalo motirali stranki, ki je šla na Slovaško (Mercedes serija E se mi zdi) in ga je ravno to rešilo. Onesposobili so mu ključavnice, alarm, imobilizator, tega stikala pa niso našli, ker je bilo res dobro skrito.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
My bad, imaš prav ... kaj pa, če imaš razdelilnik vžiga gnan z odmično gredjo in imaš na njem samo senzor za kontrolo predvžiga? Kako takega prisiliš, da ne da iskre?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
My bad, imaš prav ... kaj pa, če imaš razdelilnik vžiga gnan z odmično gredjo in imaš na njem samo senzor za kontrolo predvžiga? Kako takega prisiliš, da ne da iskre?

Saj ni fora v razdelilniku vžiga, fora je v vžigalni tuljavi. Če jo odklopiš, iskra ne pride niti do razdelilnika.

Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
http://www.bolha.com/oglas3190321

Se lepo z plavimi prijatelji pripelješ do garaže kjer ga že špricajo v drugo barvo
evil.gif

S tem si ne pomagaš POPOLNOMA nič. Nima nobene brezžične povezave, kamor bi lahko sporočalo podatke.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Klasična navigacija tudi ne pomaga popolnoma nič.

Telekom, Komunala in podobna podjetja pa imajo v vozilih GPS sprejemnik z GPRS modulom, ki preko GSM omrežja sporoča podatke na nek server.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Avtov se danes ne krade več random. Za nekatere avte tatje že vedo ko odpelje s trgovine. Ga opazujejo,
kdaj največ stoji gor dol... Govorim za avte 80k€+. Zdaj dvomim da se bo kdo spravil krast tvojo familjarno kočijo.
Če ga majo namen odpelat, ga bodo odpeljali. Raje ga zavarju proti kraji, pa je to to.
 
Nazadnje urejeno:

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Klasična navigacija tudi ne pomaga popolnoma nič.

Telekom, Komunala in podobna podjetja pa imajo v vozilih GPS sprejemnik z GPRS modulom, ki preko GSM omrežja sporoča podatke na nek server.

Se pravi bi se tudi tako dalo, če bi to nabavili...
smile-1.gif