Dodatno varovanje avta

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Kaj je najbolj priporočljivo? Vem, da nič ni 100%, a vseeno. Alarm - kakšni so najboljši? So tiste ključavnice volan-pedalo vredne denarja? Kaj pa tisti mehanski zaklepi menjalnika (če se prav spomnim)? Kakšne so cene teh zadev? Nimam nobenih izkušenj s temi zadevami. Vsak info bo dobrodošel.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če se ne motim je najbolj učinkovita zadeva ključavnica menjalnika (Mul-T-Lock in podobni), dobiš celo popust pri zavarovanju, če imaš to vgrajeno (5%?).
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Za čez volan je vredu(lavje kanđe al neki tazga) so baje najbolje. Zdej pri zaklepu menjalnika je avto skoz v 1.prestavi
rolleyes-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aja - alarmi so bedarija, razen če ga imaš povezanega s kakšno centralo. Kolega je sicer razmišljal, da bi vgradil tak glasno trobljo, da bi tat oglušel, če bi htel vkrast avto, samo si je premislil ko sem mu rekel kaj se bo zgodilo, če se bo alarm vžgal sam od sebe in bo ravno nekdo zraven avta
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Rikvercu. Čeprav ga lahko navsezadnje tudi v rikvercu zapelje na kak tovornjak (ali pa paziš, da vedno parkiraš z ritjo k steni ali drugi oviri). Mogoče imajo novejše verzije tak, da je v leru.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
ampak sej če se potrudijo, ti lahko avto odpeljejo tudi če je v leru... point je v bistvu v tem, da če se bo nekdo resno odločil ukrasti nek avto, se tega praktično ne da preprečit (tistga bentlyja so snel še celo iz dvorišča policijske postaje
grin1.gif


in zaradi tega tudi dobiš popust pri zavarovanju avta
grin1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Daš noter senzorje gibanja, alarm in še eno skrito stikalo (kot naprimer pri motorjih, da je tok prekinjen). Vso to troje se napaja iz lastne enote, ki se med vožnjo polni preko akumulatorja ter ugasne, ko je polna. In še poigraš se lahko s samo postavitvijo, tako da je lahko res skrito.
Seveda moraš dati eno ogromno sireno noter. Skratka, da je alarm slišan in takoj pritegne pozornost.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kolega ima v kabini stikalo (na skritem mestu), ki prekine, ne vem točno kaj, dovod goriva, al nekaj podobnega.
avto zaganja, ampak se ne zažene. verglaš v prazno. ne vem pa kako in kje je to naredil. mi je enkrat posodil avto in mi pozabil povedat, da je tisto vklopljeno in kje naj izklopim, sem skoraj akumulator izpraznil, preden sem ga poklical in vprašal, zakaj avto ne vžge.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
prekine dovod goriva ja, oz. ga ne prekine ampak je prekinjen, dokler ga s stikalom v avtu oz. z daljincem na ključih ne omogočiš.. nekateri avti imajo to že serijsko
smile-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Hehe, pa glih sem mu hotel to svetovat :D

KAr se tiče RF povezav, ne vem, bo kaki stručko povedal ampak mislim da ko je avto v eni plehnati šleperski prikolici ali pa kontejnerju nima več paovezave z GPS ali čemerkoli...

Jaz sem svoj avto že kupil z zavarovanjem proti kraji - Ford značka - not interesting
hysterical-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ma tudi to ne pomaga, če se zapičijo v tvoj avto in jim ga prvič ne uspe odpeljati, ti ga pa odvlečejo.......poznam en tak primer.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
ja sej, zato sm pa napisal prej da če ti ga nekdo hoče ukrast, ti ga bo odpeljal ne glede na blokado volana/menjalnika/benicna oz. motorja ali glasnost alarma... polni kasko (kraja) ter zavarovanje vozila na novo vrednost in pa ne kupovat audijev volkswagnov, to je to
grin1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
prekine dovod goriva ja, oz. ga ne prekine ampak je prekinjen, dokler ga s stikalom v avtu oz. z daljincem na ključih ne omogočiš.. nekateri avti imajo to že serijsko
smile-1.gif

Mislim da prekine dovod elektrike črpalki goriva
wink-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ja sej, zato sm pa napisal prej da če ti ga nekdo hoče ukrast, ti ga bo odpeljal ne glede na blokado volana/menjalnika/benicna oz. motorja ali glasnost alarma... polni kasko (kraja) ter zavarovanje vozila na novo vrednost in pa ne kupovat audijev volkswagnov, to je to
grin1.gif

In kako lahko avto zavarujem na novo vrednost?
Pomeni da dobim toliko kot je bil nov? Ali toliko kot je po eurotaxu?