Dodatni TV preko WIFI

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Zdravo!

V hiši imam T2 optiko in pa TV sprejemnik v dnevni sobi. Tam zraven je tudi wifi router in tisti box, ki pride med router in TV sprejemnik.
Sedaj pa bi si rad omislil TV še v spalnici in me zanima ali gre lahko to preko wifija, ker se mi ne da vlečt kablov na drugo stran bajte.
Wifi signal v spalnici je dovolj močan, saj recimo na notebooku internet lavfa na polno preko wifija.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Powerline bo pravšnji za tvoj problem
wink-1.gif

https://www.ceneje.si/Izdelek/...apter-tl-pa4010
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Zdaj odvisno kaj ti pričakuješ od tega wi-fi-ja?
Preko apk. T-2 tv2go se da, ampak tvoj tv mora imeti android, če ga nimaš moraš nabaviti kakšen android box in gledati tv preko njega.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Ja ga ima vendar mu pri STBju nič ne koristi - najprej STB nima WiFija , kot drugo pa je na drugi mreži
wink-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Powerline bo pravšnji za tvoj problem
wink-1.gif

https://www.ceneje.si/Izdelek/...apter-tl-pa4010
In kaj si bo s tem pomagal, če že ima dober wi-fi signal v spalnici
sprasujem se.gif

En adapter pri modemu ,en adapter pri box-u... In zadeva sigurno deluje kot treba...Pazljiv je treba biti edino pri izbiri ,da se vsaj ta pri modemu vzame z dovolj visoko prenosno hitrostjo ,da lahko potem po potrebi dodajaš še druge adapterje v mrežo.

Lahko uporabiš za prenos data ,video...
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
En adapter pri modemu ,en adapter pri box-u... In zadeva sigurno deluje kot treba...Pazljiv je treba biti edino pri izbiri ,da se vsaj ta pri modemu vzame z dovolj visoko prenosno hitrostjo ,da lahko potem po potrebi dodajaš še druge adapterje v mrežo.

Lahko uporabiš za prenos data ,video...
Sprašuje kako spraviti TV preko internetnega layerja, vseeno ali preko WiFija ali preko kabla (powerline)...
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ok, mogoče nisem bil dovolj jasen...
WIFI signal ni problem, je dovolj močan.
Zanima me, če se bo dodatni tv box znal preko wifija povezati na router in predvajati tv program na televizorju? Ali ga moram nujno povezati na router preko kabla?
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Na to vprašanje ni preprostega odgovora...
1.) ker nisi točno napisal, kako misliš STB priklopiti na WiFi (od T-2 STB-ji nimajo vgrajenega WiFI-ja, če si to spraševal)
2.) ker nisi napisal, kako si priklopljen na T-2 (ali preko BRO, ali direktno na T-2 centralo)

Ampak načeloma je v 90% primerov odgovor, da potrebuješ kabel, PLC, ali pa vsaj specializirano WiFi opremo, kot je Ruckus.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
STB=box? Torej v spalnici bi lahko postavil en wifi routerček, ki bi služil samo zato, da bi vanj preko kabla vštekal STB, ta bi se pa potem preko wifija povezoval na roter v dnevni sobi, ki je potem naprej preko kabla povezan na milana, ki je v kleti. Milan pa je potem preko optike povezan na t2 centralo.
Na router v dnevni sobi je preko kabla že povezan en STB in nanj televizor v dnevni sobi.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Če imaš BRO priključek, potem bo opisano delovalo brez težav. Praviš, da imaš v dnevni STB priklopljen na router (ne direktno na milana) in ti deluje? Je ta router tvoj, ali je od T-2? Sprašujem zato, ker bi rad vedel, ali imaš STB v dnevni že sedaj za NAT-om in ti deluje, ali imaš povezanega v IPTV mrežo od T-2. Če je STB že sedaj za NAT-om (dobi lokalni IP), potem bo deloval tudi preko WiFi-ja.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Zdele sem šel še enkrat pregledat kable in se moram opravičiti za napačne informacije. STB je očitno priklopljen direktno na milana. To verjetno pomeni, da če želim še en STB, ga moram priklopit tudi direktno na milana. Jao...
frown-1.gif

V spalnici sem probal preko RPi3 predvajati T2GO in sem ugotovil, da je očitno malina prešvoh in ni v stanju streamati T2ja. Ga sicer predvaja ampak se full zatika, ni gledljivo....
frown-1.gif

Mogoče bi šlo preko VLCja ampak mi nekako ne rata predvajati T2 playliste. Nimam ideje, zakaj ne gre. Ko vržem not playlisto, prepozna kanale ala SLO1, SLO2, .... predvajati pa jih noče.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Glej moj post zgoraj in bo najceneje ter zanesljivo
wink-1.gif

Glede na to, da imaš Milan-a nisi na BRO priključku zato razne "čudne" alternative odpadejo.
Ruckusi in druge WiFi cariante pa so tudi dražje.

Glede Maline in playliste pa uporabi Kodi - če ni slike pa so krive nastavitve routerja, ker ne prepušča multicast prometa
wink-1.gif
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Kaj pa pomeni BRO priključek? Moram it preverit, če imam res milana v kleti.... T2 optiko imam na 3h lokacijah, za ostali 2 sem ziher, da imata obe Milana, za tukaj pa ne.
A Kodi naj bi znal predvajati tudi T2Go? A ruter se da nastaviti v nastavitvah al je treba menjati router, da omogoča multicast? Router, ki ga uporabljam, sem dobil od T2ja in je nek TPlink.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Če imaš še TP Linka ni potrebno hoditi v klet, ker je dol Milan
wink-1.gif

BRO je priključek preko Telekom centrale, ki ne omogoča multicast prometa (playliste,...) in je možno gledati samo preko TV2GO.
Da ne boš napravil znanosti z VLC lahko poizkusiš z Kodijem, ki ti ponudi še cel kup dodatnih možnosti- https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=8626
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Sem šel pogledat in je res milan, hehe.
Hvala za link od kodija, bom probal.
V najslabšem primeru bom pač potegnil še en utp od milana do spalnice in vzel še en STB pa bo to to.
smile-1.gif

Še glede maline: a je bolje dati gor android al linux? Če bom že lavfal malino, bi bilo fino, da mi omogoči tudi web browser, ki ga pa v kodiju pomoje ni? Ali se motim?
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Kakšen tv že imaš v spalnici ali pa ga boš šele nabavil?
Drugače nabavi kakšen android box in boš gledal in srfal BP:
Obstaja nekaj tudi za kodi.
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik _BANDIT_ pravi:
Zdele sem šel še enkrat pregledat kable in se moram opravičiti za napačne informacije. STB je očitno priklopljen direktno na milana. To verjetno pomeni, da če želim še en STB, ga moram priklopit tudi direktno na milana. Jao...
frown-1.gif

V spalnici sem probal preko RPi3 predvajati T2GO in sem ugotovil, da je očitno malina prešvoh in ni v stanju streamati T2ja. Ga sicer predvaja ampak se full zatika, ni gledljivo....
frown-1.gif

Mogoče bi šlo preko VLCja ampak mi nekako ne rata predvajati T2 playliste. Nimam ideje, zakaj ne gre. Ko vržem not playlisto, prepozna kanale ala SLO1, SLO2, .... predvajati pa jih noče.

omenjaš neko "malino" - misiš androidnik. Namesto Tv2go probaj https://sites.google.com/view/rakun ,(razširitev za kodi, ki vključuje tudi t-2 IPTV) več najdeš na neuradnem T-2 forumu...
koker pa sem prebral še nisi povedal, če si morda na BRO. Če si nimaš multicastov pač pa HLS in alternativni predvajalniki odpadejo. Gre ti pa potem lahko STB na router kot je zgoraj omenjeno.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
V spalnici imam en običajni lcd, ni smart.
A teli android boxi omogočajo vse, se pravi web brovser, t2go in pa recimo youtube predvajanje? A to gre tudi v full hd?