Dodatna obdavčitev luksuznih vozil

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
kako ti je pa ratal zbrat za garažo?
confused-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:To bo teplo še nas, ki vozimo ljubiteljsko "amerikance", pa še večina nas je na minimalni plači in si ne moremo (in tudi ne želimo) kupiti avta za 50.000eur.
hysterical-1.gif
Folk na minimalni plači NE vozi 20 let starega ''amerikanca'' s porabo 15 litrov .

Večina nas ni v mama hotelu, in kar nekaj nas je ki smo na minimalni ali blizu minimalne plače.
Kaj pa naj kupim, novo Toyoto Corollo?
hysterical-1.gif
Iz kje pa naj potegnem denar, kreditno tako nismo sposobni... Kot sem že napisala, so mesečni stroški lahko nižji kot za novega clia na leasing.

Vsak po svoje, želela sem samo poudariti, da ta zakon ni pravilno postavljen.
frown-1.gif

Taki kot ti ste pač kolateralna škoda
grims-1.gif

Če si na minimalcu (ali pa blizu tega) pa je imeti starega amerikanca ubit<čno , vsaj v primerjavi s kakšno manj požrešno zadevo.

..............., še vedno lahko kupiš dobro ohranjenega Kliota ....
evil.gif

npr.:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5919089&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5964017&show=1
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
hysterical-1.gif
Folk na minimalni plači NE vozi 20 let starega ''amerikanca'' s porabo 15 litrov. No, razen če je še v mama hotelu in vse zmeče v avto.
Itak pa 20 let star ''amerikanec'' pri uvozu stane koliko 2000 EUR? Torej bo za plačat 300 EUR davka. Še vedno preveč (po mojem mnenju), saj je že DMV-ja dovolj, ampak ni tako hudo... Bo pač 1 mesec v garaži in boš z benzom prinesel noter.
grin1.gif
Torej je treba vse, ki niso na milimalcu ogulit do kosti? Sem prav razumel.
hysterical-1.gif
zmaga.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:
Nimam pickupa. Saj sem rekla, da mi pije 15 in ne 20
hysterical-1.gif


Zakaj se ne bi vozila z nečim, za kar sem morala malo našparati in se vsak dan vozim z užitkom, skupno pa me na mesec še vseeno stane veeeeliko manj kot nekoga, ki je kupil nov avto na lizing?? Rezervni deli za te avtomobile so primerljivi z deli za 15 let stare renoje.
Pač meni je ta računica všeč, ne razumem pa zakaj bi morali mi sedaj plačevati davek na LUKSUZ?!
uf-1.gif
za avto star 10 in več let, vreden 2.000 eur? Razumeš?

Pa še ta finta, jaz registriram avto z 2.5 motorjem enako kot nekdo z novim BMWjem z 2.5 motorjem. Moj avto je po Eurotaxu vreden 1.500, če se zaletim je ekonomska totalka, čeprav ga mogoče lahko popravim za 500, njegov pa je vreden 70.000 in če se zaleti mu povrnejo vse stroške, pa če so nevem koliko višji od mojih.

Ni tu logike nobene....
Torej, če prav razumem. Si na minimalcu, voziš avto s porabo 15 litrov in imaš 20 let staro gajbo kasko zavarovano. It is geting better every post.
cheer.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:
Nimam pickupa. Saj sem rekla, da mi pije 15 in ne 20
hysterical-1.gif


Zakaj se ne bi vozila z nečim, za kar sem morala malo našparati in se vsak dan vozim z užitkom, skupno pa me na mesec še vseeno stane veeeeliko manj kot nekoga, ki je kupil nov avto na lizing?? Rezervni deli za te avtomobile so primerljivi z deli za 15 let stare renoje.
Pač meni je ta računica všeč, ne razumem pa zakaj bi morali mi sedaj plačevati davek na LUKSUZ?!
uf-1.gif
za avto star 10 in več let, vreden 2.000 eur? Razumeš?

Pa še ta finta, jaz registriram avto z 2.5 motorjem enako kot nekdo z novim BMWjem z 2.5 motorjem. Moj avto je po Eurotaxu vreden 1.500, če se zaletim je ekonomska totalka, čeprav ga mogoče lahko popravim za 500, njegov pa je vreden 70.000 in če se zaleti mu povrnejo vse stroške, pa če so nevem koliko višji od mojih.

Ni tu logike nobene....
hysterical-1.gif

Čuj ti, na čem si?
Minimalc, pa avto, ki pije skromnih 15 litrov, za kakega manjšega (nekaj let staro Corollo npr.) pa zaradi minimalca ni dovolj denarja za zavarovanje in bencin. Ti, ko zakurblaš avto, porabiš več benza, kot jaz z mojim avtom nafte v celem dnevu. Če pa to ni luksuz, pa me naj koklja brcne...
tongue-1.gif
 

suzie_

Pripravnik
30. maj 2009
31
0
6
Bravo, mogoče grem pa v službo par km stran z avtobusom, avto pa je za vikend. Saj je moja odločitev s čim se vozim. Mogoče bom kdaj pripeljala kak drug rabljen avto iz ZDA, takrat pa bo poterebno plačati ta davek. Sedaj vem da mi ni potrebno plačati ta davek, ker je avto že registriran. Sprašujem za druge primere, pač morali bi omejiti tudi letnik. Letno se uvozi nekaj 10 vozil iz ZDA, starješih ne samo novih.

Pa ne najedajte že s to porabo. Vedno je tema pol 10 strani samo o porabi, ne pa o temi iz prvega posta....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Kakšen je predlog davka na prvič registrirana vozila z motorjem več kot 2,5?

lp


Uradno ga še ni, naj bi pa bilo takole:
http://www.avto-magazin.si/blogi-am/avto-magazin/dusan-lukic/davek-na-luksuzna-vozila/


Poznam več ljudi, ki smo v tem zakonu našli še eno napako.

Če vzamemo primer nekdo si bo pripeljal avto iz ZDA, recimo Chevrolet Camaro 1995, avto je pri nas vreden 2 - 5.000 EUR, najmanjši možen motor je 3.4 V6. Avto se registrira pri nas kot nov in je vpisan letnik 2012. Se pravi bo padel v enako skupino kot nekdo, ki bo kupil nov avto z motorjem nad 2.5, ki bo vreden vsaj 30.000 in še več.

Camaro je kupljen ljubiteljsko, vozi se lahko cel dan ali pa ne, že tako plačaš dajatve pri bencinu, ker pokuri vsaj 10l/100km, potem so davki pri registraciji in vse ostalo.
Zakaj niso omejili še letnika?? To bo teplo še nas, ki vozimo ljubiteljsko "amerikance", pa še večina nas je na minimalni plači in si ne moremo (in tudi ne želimo) kupiti avta za 50.000eur. Dajatve in davke bomo plačevali pa enake...

Ni napaka. Pri avtu za 5 jurjev bo pač treba 500€ zraven za davek dat, ker oldtimerji pač niso izvzeti iz obdavčevanja ...