Dodatki za akvarije

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pozna kdo kako internetno stran, preko katere se da kupiti razne reči za akvarij? Rabil bi predvsem za želvi...
Pri nas sem gledal že skoraj v vseh trgovinah in nisem našel nič oz. ni vredno svojega denarja.
 

izida

Pripravnik
30. avg 2007
30
0
6
Aquashop - ogromno izbire, ampak bolj za akvaristiko kot za teraristiko. mislim pa, da je to edina spletna trgovina z akvarističnimi izdelki.
Malavi (in ostale prave trgovine) ima samo katalog na internetu, ne moreš pa direktno naročiti izdelkov.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zanimivo.

Gledam za pokrov nad akvarijem pa da bi dal tiste neonke...še poraba je manjša, zdaj imam 60W žarnico...
Samo kako se to potem montira vse skupaj je vprašanje. Da ne bo zgrmelo vse not v vodo pa bodo živalce pocrkale.

A so tisti minerali za v vodo koristni? Jaz sem do sedaj (eno leto) dodajal v vodo samo sredstvo za uničenje klora...
 

izida

Pripravnik
30. avg 2007
30
0
6
Glede pokrova nisem pravi naslov, ker imam originalnega. Sicer pa z malo spretnosti verjetno ni problem narediti svojega pokrova ali spremeniti obstoječega. Žarnico boš verjetno rabil neko posebno (se mi zdi, da rabijo tudi UV, samo ne vem, ali A ali B ali oboje?), ta se montira nad kopenski del, kjer se želva "sonči". Če pa rabiš samo zaradi svetlobe (klasično neonko), potem ti pa bolj priporočam nakup žarnice v Osramovi trgovini (se dobijo primerne sijalke tudi za akvarisitko/teraristiko, samo vprašati je treba), ker specialne akvaristične žarnice tipa Power Glo so drage. Glede želv se res ne spoznam preveč, sem bolj za ribe.
Verjetno uporabljaš vodovodno vodo? Potrebnost dodajanja mineralov je odvisna od kvalitete vode, ki jo dodajaš v akvarij, in od pogojev, ki jih želiš doseči. Načeloma mislim, da ni potrebno komplicirati in da dodajanje mineralov ni potrebno. Sredstva za uničenje klora ne rabiš, če vodo, preden jo natočiš v akvarij, pustiš stati 24 ur.
Sicer pa obstaja tudi nekaj akvarističnih forumov, na katere se lahko obrneš za več informacij.