Dobrodelna akcija Alter.si

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
uh jebeni nagci argentinski..zgleda da je res
rolleyes-1.gif


dobr, kar se mene tiče, imam najraje transakcije iz roke v roko, pa vmes se posel lahko zalije
evil.gif
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
to itak
evil.gif

kar se tiče sociale in socialnih transferjev sem kar dobro podkovan,mi je že pred leti uspelo med drugim z.jebati tudi MOL,v zvezi z nekimi subvencijami za vrtce,ki so bila zelo nepravično razporejena
cool-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
ko jih jebe jest itak noben ne preverja sicer sem pa nakazal samo tisto kar mi je westie dan prej " posodila ker mi je v trgovini zmankalo" ...uradna verzija
evil.gif

Končno ena pametna v celi debati.

Dacarji niso sposobni dokazat, da je nekdo prejel keš kot korist.
Dokler tega ne morejo, nimajo nič (avtomatično odpade kup tistih členov v zakonu).

Oz. v najslabšem primeru imajo v rokah izpiske z računa.
Kjer pa velja ta citirana razlaga.

Stvar bi ratala zabavna šele v primeru, če se bi tu začeli zbirati zneski, ki "bodejo v oči".
Prej ne.

BTW - Poberite se s to debato v privatni del foruma.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
ko jih jebe jest itak noben ne preverja sicer sem pa nakazal samo tisto kar mi je westie dan prej " posodila ker mi je v trgovini zmankalo" ...uradna verzija
evil.gif

se bova mogla zment v kateri trgovini je to blo, da bova oba isto povedala
grin1.gif


sem dobila gospo, ki nadomešča go. Bavčar, pa mi ni znala nič povedati in bom poklicala v ponedeljek, ko ga.Bavčar pride z dopusta. Če pa kdo pozna koga, ki bi mu lahko pomagali, pa kar z besedo na dan
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
dejte no, kakšen durs in dohodnina. a mene bojo tut obdavčli, k si balinam dnar iz enga na drug račun
bonk.gif
durs namreč nima blage veze o prilivih na vaš OR, sploh pa nakazila med fizičnimi osebami ne spadajo pod noben obdavčljiv dohodek.
pri darilu je drugač, recmo če dobiš nagrado za rešeno križanko, ker mora to izplačevalec pri sebi nekako zavest in na drugi strani si ti. plus tega so nekateri zavohal, kako tkole dnar iz firme spravit, s tem so pa to pač rešil. če pa pepca nakaže jožetu 10 eur, pa to ni obdavčljivo. računovodja k je za to rekel, da je treba prijavit ni pol kurca vreden
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
pomoje se tut to nanaša na tovrstna darila. Zato je pa treba ob vsaki nagradni igri zraven pripisat še davčno...Če bi mela davčna vpogled v naše osebne račune, tut delodajalcem ne bi blo treba pošiljat podatkov o izplačanih plačah itd.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
banka pošlje izpisek letnega prometa na računu davkariji.saj pravim to je po novem,torej od letos in ne za lansko leto,kar smo oddajali letos!!! in če se zneski od delodajalca in banke razlikujejo,potem boš moral dokazovati izvor denarja
shipman seveda da te ne bodo..ne mešaj jabolk in hrušk,sicer pa lahko vsak pokliče na svojo davčno izpostavo,pa mu bodo lepo razložili kako in kaj
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
res me zanima, kdo te je tko nasral
bonk.gif

in kako po tvoje mešam jabolka in hruške? po tvoje bo banka poslala letni promet z obeh mojih računov pol bo pa durs zanimal, kaj so te mahinacije...dej dej. še ene usrane pritožbe na kapitalca niso uspel obdelat v treh mescih pa se bojo ukvarjal z letnimi prometi vsazga posameznika, k ma odprt OR.

to sem pišem zato,ker mate eni zdej zadržke pobirat/pošiljat denar za dober namen in ste presrani za vsak drek.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
mislim da imam dobro naštudirano davčno zakonodajo,saj pišem napovedi za pol familje že skoraj 10 let...koliko pa ''obvladam'' pa pove dejstvo da nikoli ni nihče plačal več kot 20€ oziroma so vsi dobivali večinoma nazaj,jaz konkretno tudi do 1000€....
za take primere ko fizična oseba ''kartako'' nakaže nek znesek drugi fizični osebi pa nisem bil prepričan kako gre,zato sem poklical na mojo davčno izpostavo in govoril z vodjo gospo klavs in ji povedal za naš primer,sedaj pa ne vem no,kdo ima prav,meni je zatrdila da mora tisti ki prejme keš na račun od tega tudi plačati davek,ker se to smatra kot darilo...saj pravim glupo do daske in vsekakor ni moj namen ovirati akcije,saj sem se kar dobro angažiral,se mi pa zdi pošteno preveriti zadeve,da pol ne bi noker nastradal pa plačal dohodnino ko blesav
uf-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

a) plačal je bo toliko, kolikor jo bo prijavil
b) imel bo pa pol manj težav, če folk ne bo hodil okoli tetk z DURSa (po možnosti celo s kakšnimi navodili, kje se to dogaja in kdo to dela).

Jezus, pa nekateri ste koledarsko že dovolj stari, da bi se lahko nehali tako naivno otroško obnašat in se nehali praskati tam, kjer vas nič ne srbi! Ker pri določeni starosti to ni več simpatično, ampak samo butasto... (se opravičujem)

Saj lepo, da vas skrbi in vem, da želite samo dobro - ampak POT V PEKEL JE VEDNO TLAKOVANA Z NAJBOLJŠIMI NAMENI, zato tačke stran od reči, ki lahko komu konkretno škodijo (prej se raje 100% prepričat, pa potem lazit okoli biričev, pa še to samo s soglasjem oseb, ki lahko nastradajo).

BTW - Zakaj ta del debate še vedno visi v javnem forumu?

Pa brez zamere.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
kaj pa je tazga blo včas treba pri dohodnini naštudirat? a vzdrževane člane? dej dej. dejstvo je, da banke zaradi preprečevanja pranja denarja uradu sporočajo zneske nad 30 tisoč evrov oz. če je kaj sumljivega. če pepca, marta, francka in fani jožetu nakažejo 10 evrov to ni sumljiva transakcija. ampak tale tvoja dursovka Kvasovka že ve kako in kaj.
stupid-1.gif

smatra se kot darilo pa to svet ni vidu. dej mi podatke od te kvasovke, bom z njenimi umotvori seznanil nadrejene. zihr bojo veseli
cry12bpy.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Točno tako je. Plačal bo toliko kot je bo prijavil. Konec!
zmaga.gif


Če ne, nam pa še vedno ostane "šmuglanje" s potnimi stroški.
grin1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
OK, sem malce pretehtal vse skupaj. Vsi imate po svoje prav. Pa da nehamo s tem, raje mi povejte naslednje (kar pa zagotovo spada v to temo):

Ostalo nam je še kar precej denarja. Dajte, prosim vas, predlagat še koga. Omenjeni akciji sta bili izpeljani korektno, brez slabe vesti, da je denar prejel nekdo, ki ima vsega dovolj ... denar je šel zagotovo v PRAVE roke (oz. ne ravno denar).

Hvala in

lp
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
A bomo "obdarovali" tudi kaj izven Ljubljanske občine? Prekmurje je recimo tudi tako področje kjer je brezposelnost velika in ljudje lačni. Če sem prav dojel smo sedaj že dvakrat nesli v ljubljanski regiji. Diši po globalizaciji?
grin1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Druga obdarovanka vsekakor ni iz ljubljanske občine ne regije.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Predvidevam, da si pismen in bereš poste v tej temi. Noker je že večkrat pozval, da povejte, če poznate še kakšno družino, ki bi potrebovali pomoč. Verjetno ne pričakuješ, da bo nekdo iz Kranja ali Ljubljane iskal pomoči potrebne v Posavju, Prekmurju, na Kozjanskem,..., ker pač ne pozna tamkajšnjih razmer.
Mogoče bi se na vašem koncu lahko pozanimala ti in Klošar? Ali pa je lažje biti pameten in klofati po tipkovnici?
lahkojestujimkurcempokoprivahmahat.press
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.