Dobrodelna akcija Alter.si

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
zmaga.gif


hvala ...
cheer.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Neznani donator včerajšnjega dne zdaj ni več neznan (pa tudi ni oseba, za katero sem domneval, da je), to je naš kolega

VAGINKO
cheer.gif


No, skrivnost slej, ko prej pride na svetlo ....
hysterical-1.gif



ŠKORPY: prosim, če mu daš vstopnico
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Pozdravljeni !

Ravnokar sem dobil uradno potrjeno informacijo, da bi vse zneske, ki ste mi jih nakazali, moral v letu 2008 prijaviti v dohodnino.
Ok, zaenkrat ni panike, se bom že znašel ...

Ampak odslej pa bo, kot kaže, potrebno drugače.

Ena, sicer precej zahtevnejša pot, je, da se ustanovi društvo (uradno), druga, precej bolj enostavna pa, da mi zneske pošiljate v navadnih kuvertah po pošti. To bi zagotovo šlo, saj če so zneski nekje do 30 EUR, se mi zdi, da ni takšne panike, vkolikor pa so višji, je pa dobrodošel osebni prevzem ...

Toliko okrog tega, če bo akcija živela še naprej, kar pa upam, da bo ... vsaj v določenih obdobjih.
lp
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
100% preverjeno?
Se pravi bi moral recimo tudi jaz prijaviti v dohodnino, če mi brat nakaže 10€, ker je plačal pico namesto mene (ker recimo nisem imel gotovine)?
Preveri še enkrat, ampak pomojem za nakazila med fizičnimi osebami ni nobene panike.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
potem mi tu ne gre skupaj, zakaj pri meni ni v dohodnini obračuna za nakazila za pikinik
sprasujem se.gif
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
govoril sem z g.klavs šefico dursove izpostave moste polje,prej ni bilo problema...z novo zakonodajo pa so zdaj to preprečili,nekaj v stilu proti pranju denarja
uf-1.gif

skorpy ker ga nisi prijavila..če bo štih proba boš pa morala plačati,seveda če so bila nakazila v letošnjem letu!
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
za letos pa itak še ni
wink-1.gif


sam bomo pa res mogl od zdej naprej drugače.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
Je obdavčljiv prihodek:
Plača , nadomestilo plače, drugi prejemki iz delovnega razmerja, izplačani v denarju, bonih ali naravi, povračila stroškov, ki jih je imel zavezanec v zvezi z delom nad Uredbo vlade, stimulacije, bonitete, prejemki doseženi na osnovi pogodbe o delu, prejemki doseženi na osnovi delovršne pogodbe, prejemki doseženi od prevzema opravljanja storitev, pokojnine, dobiček, dosežen z opravljanjem dejavnosti, dobiček, dosežen s prodajo kapitala, dohodki, doseženi z udeležbo na dobičku, dohodki, doseženi z oddajanjem premoženja v najem, dohodki iz premoženjskih pravic, dedovano premoženje ali podarjena darila, dohodki od iger na srečo....

Še na eno stvar je potrebno biti pozoren pri predmetu obdavčitve; čeprav se davki pobirajo izključno v denarni obliki, so prihodki možni tudi v drugačni obliki (npr. v naravi, v bonih, v obliki daril, v obliki ugodnejših nakupov ). Za večino tako pridobljenih koristi (predvsem na relacijah posameznik - izplačevalec ali posameznik - poslovni partner) je predvideno plačilo davka.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
hm, kaj to torej pomeni, da je obdavčeno ali ne? Matr, pr teh davkih res ne moreš bit nikol zihr...kokr jst razumem, v primeru nakazovanja z enega računa na drugega ne gre za obdavčljivo zadevo, če denar ni povezan z nekim delom. Konec koncev je vseeno, ali ti nekdo da denar na roke ali pa ti ga nakaže na račun.
confused-1.gif
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
darila tudi v naravi so obdavčljiva in pazi catch 22 : ....je predvideno plačilo davka...
btw,če uveljavljaš otroka kot olajšavo in ta v šoli,vrtcu ali pri tebi v službi dobi darilo od dedka mraza,potem moraš vrednost tega darila vpisati v dohodnino!!!....banda argentinska
jezen.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
A zdaj bo pa na teh darilih pisalo koliko so vredna?!

Mislim pa da zdaj pa že pretiravaš...
glih to sem mislil napisat..kaj pa vem, kolk so tiste igrače pa bonboni vredni..ni to to
to gre od določene vrednosti darila, recimo slike, ne pa od igrač no..
crazy1.gif
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
nič ne pretiravam...ukinjena je uredba ki ni obdavčevala daril v vrednosti do 42€! (govorimo o kešu)
evo kot dokaz ti dajem link do obrazca v katerega se vpisujejo darila,tako nepremičnine kot premičnine,v nadaljevanju ti pa še piše kdo je upravičen da ne plača davka (društva ki opravljajo versko,humanitrano ipd. dejavnost)
verjemi da je treba čisto vse prijaviti
uf-1.gif

za otroške dodatke pa moraš prijaviti celo socialno pomoč in obresti na vpogled,za razliko od dohodnine kjer jih vpišeš samo nad 300€...socialna država...ne meni buč prodajat v 2. členu slovenske ustave....

http://www.uradni-list.si/files/RS_-2006-138-05903-OB~P001-0000.PDF
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.070
113
ko jih jebe jest itak noben ne preverja sicer sem pa nakazal samo tisto kar mi je westie dan prej " posodila ker mi je v trgovini zmankalo" ...uradna verzija
evil.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.