Dobre gostilne na Štajerskem

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Če prav razumem, ližeš s svoje roke.
In verjetno ima lastni švic s primerno izbrano hrano res poseben okus in gre za izbrano kulinarično doživetje za nekatere.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Drži, od nekdaj, sploh pa tisti ki so ostali v 20. stoletju. Roko na srce, razen zasoljenih cen in renomeja tam že dolgo ni več najboljše pohane kure in jih je žal čas povozil. Mislim da dobiš marsikje boljšo pohano kuro za pol tega denarja. Pa začnimo kar s Krambergerjem ki si ga že naštel. Absolutno vrhunska pohana kura pa je pri Grabarju na Ptuju, tudi cena na nivoju Lipe ali še zraven. Kakor koli obrneš, če smo že pri kuri, ni to neka pretirano delikatna stvar, mariskdo je to našrudiral kako se spoha.
Vidiš meni pa je ravno to tisto kar mi je všeč. Točno veš kaj boš tam dobil, hrana je korektna in to je to. Ni zdaj niti blizu Denku, Maku in podobnim, ampak je ena tista stara klasična tradicija. Glede na gnečo, bi rekel, da nisem edini, ki mu je všeč ;)

Pri J&J ne jem burgerjev, saj imam rajši steak. V tem delu so vrhunski, kar se mene tiče, tudi nacufano meso ali pa one Tajske varijante v centru so mi top. V glavnem meni so steaki boljši kot naprimer v Starem piskru v Celju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Glede na gnečo, bi rekel, da nisem edini, ki mu je všeč ;)

Vse ok, ne trdim da je tam slabo, govorim da glede na matematiko ki se jo znajo odlično iti in glede na preskok ki ga je v nekaj desetletjih naredila konkurenca, da niso nič posebnega. Takrat je verjetno bila Lipa uffff, ker so bili edini ki so se profi usmerili v to in imeli tovrstne friteze ki jih ostali pač niso imeli. Kar se pa tiče gneče, to pa res dan danes ni več nobena referenca ali pokazatelj kvalitete. Glej McDonaldse, pokajo, pa tudi sam ne morem razumeti zakaj. Vsak žgoljo ki čez noč odpre svojo prikolico dela boljše burgerje ampak nima to veze. Sicer pa gneča je bolj ali manj povsod kjer je vsaj solidno. Zaključek je pač takšen da smo si ljudje različni, okusi so različni in že same reference za kvaliteto se močno razlikujejo. In kar opažam, velik faktor pri ljudeh igra navajenost, nostalgija in neki vcepljeni ideali, ki so ga pa mnogi pokasirali ali od staršev ali.... Jaz pač pri hrani ne odpuščam. In naj reče kdo kar hoče, v povprečju se je kvaliteta po koroni padla. Nastalo je kar nekaj lokalov višjega ranga, kjer sicer kvaliteta štima, cene pa so olala. Vsi ostali pa kvaliteta dol, cena gor. Torej skoraj nemogoče je več kam iti in kaj pametnega pojesti za normalen denar.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jaz bi rekel da je pač predvsem J&J "in" v MB. Tudi jaz ne vidim nekega presežka pri njih. Burgerje imajo sicer dobre, ampak bi rekel da je meni boljši burger v Bajs burgerju (Radizel).

Kar se tiče Maka in Denka, pa je meni Denk bistveno bolj všeč. Nobenega šova in awkward pogovora s šefom, ampak lepo umirjeno in na easy uživanje v sodobni hrani.
Bi si pa upal trditi, da je Mak bolj drzen glede kombinacij okusov in idej, ter že sam čef je bolj "ekstra". Nenazadnje je tip "sredi korone" za Teden restavracij, serviral jagodni sorbet s svežim hrenom (odlična kombinacija!)... pazi to(!)... serviral na roko vsakemu posamezniku in si ga pojedel/polizal iz roke, ker pribora ni bilo prinesenega! No, pred tem ni bilo ponujenega nobenega razkužila, vlažilnega robčka ali opozorila da bi si pred tem šel umiti roke. Pač majster je prišel, pa na roko vsakemu dal žličko sorbeja, za njim pa pomočnik na vrh sveže naribal malo hrena. V tistem momentu je ratalo vzdušje v sobi IZJEMNO awkward. Je pa bilo sicer zelo dobro!
Se strinjam. Med drugim bi šefu v Maku res toplo priporočal, da si kakšen bonton obnašanja prebere.

Tudi meni gre glas za Denk. Jack & Joe je O.K., ampak pazite na cene pri japonskem mesu, ker imajo cenik na grame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Jaz pa te steak house raje preskočim. Ker raje si za ta denar sam kupim dober kos mesa ( v večji količiji) in si ga tudi sam spečem.
Sem jedel steak ene 3x v Piskru pa moram rečt, da steak kot steak. Noben presežek.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Idite probat crna kuhna, je na novo odprto pod pohorjem, jaz zalutam na kosilo dostikrat ker mi je blizu.

kar se tice tasnera oz lipe, kje pa pise da je treba vedno pohano kuro?
Sem sicer pred kratkim peljal tja za foro eno druzbo finih ljubljanskih hipsterov pa niso mogli prehvalit, verjetno zarad tega retro vibe-a :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Jah sej kaj pa, če bit. Glavno je meso. To pa lahko sam dobim kvalitetno. Spečt ga pa tud znam. Namesto, da dam 60€+ za pol kile mesa po možnosti še s kostjo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Jah sej kaj pa, če bit. Glavno je meso. To pa lahko sam dobim kvalitetno. Spečt ga pa tud znam. Namesto, da dam 60€+ za pol kile mesa po možnosti še s kostjo.

No glej, zadeva je takšna, če bi šel na tapravi steak bi razumel da takšnega mesa pri mesarju ne boš dobil, prav tako si ga doma biti približno tako ne moreš pripraviti. Dopuščam možnost da imaš kakšno hudo linijo za zorjeno meso, morda si strokovnjak zorjenja in dopuščam možnost da si se izučil, da delaš na tem in si dober v tem. Jaz sem poskusil vse živo, prav tako nekaj kolegov. Leta nazaj smo eno obdobje žrli samo te steake. Ne gre tako naredit, kaj hočeš. Ko boš kaj po LJ idi npr. v Čompo in preizkusi ter javi. So pa lepo podražili. Jaz sem bil ene 3 tedne nazaj z mojo tam. Enkrat treviški radič iz žara za predjed, dvakrat goveji file (2x250g), ena mešana zelenjava z žara, kruh pečen na žaru ter 0,5L Cabernet Sauvignon Bizjak pa je bilo okroglih 115€. Je pa kila pjučne pri mesarju dobrih 30€, ti da misliti, jasno. Ampak to ne greš vsak dan.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Sej imas prav. Nisem nek super stručko z linijo zorjenja mesa. Tudi ni Pisker nek sinonim za steake. Prej sm bil kr mal razocaran tm kar se steaka tiče. Neki sem jih tud sam že pojedu tko, da za sebe pripravt si ga znam in mi je dober kar je vazno. Se pa ne strinjam kar se mesa tiče. Meso lahko dobis sigurno enako kvalitetnega ali še bolj kot ga imajo v gostilnah. Pripravt ga pa enkrat ko imas mal grifa tud ni problem. Al je direkt pečen, na žaru ali posodi. Ali je reverse sear al pa souse vide pa pol na žar. Sej to verjamem da znajo nardit zlo dobre steake sam meni je ljubše vzet za doma kak steak več kot pa plačevat za 250g plučno 25€. Rajš plačam več za kako drugo hrano, ki je sam ne pripravljam. Bom pa šel ob priliki probat Čompo pa da vidim, če me bojo kaj bol navdušil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Compa je klasa zase in tudi drži nivo ze ohoho let. Je pa izjemno mali prostor. Meni všeč, ker je vse skupaj malo bolj domače. Cene pa malo višje kot je napisal soforumas pred mano.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Pa da ne bo kaj narobe razumljeno. Ni da si sploh ne privoščim te hrane v restavracijah. Kaka plučna ali tudi steak včasih prav dobr paše. Samo če je opcija grem raje na drugo vrsto hrane v tem rečmo cenovno malo višjem rangu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Sploh ni bila debata o tem kaj si privoščiš in kaj ne, v osnovi sem repliciral tvojo izjavo in razočaranje nad Piskrom. Kar se pa tiče kvalitete mesa, ja, sigurno dobiš ti takšnega kot ga ima npr. Čompa, dobiš tudi takšnega za 500€ po kili. Ampak kila takšnega mesa oz. takšne pljučne ni več dobrih 30€ kot je to pri mesarju. Kaj hočem povedat, ko začneš malo komplicirati in iskati boljše stvari, tudi domača kuhinja naenkrat ni več tako poceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Schime

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Domaca kuhinja ni poceni, ce je kvalitetna, je pa, ce se ti seveda da, precej boljsa in cenejsa. Recimo sam steaka nikol ne narocim v gostilni, ker doma delam reverse sear na smokerju plus na koncu zakljucim steak na grillu, s cemer pridobis na mehkobi in okusu. Ampak razumem da postopek traja cca uro in pol, kar ti noben v gostilni ne bo delu. Da o 60 dni plus dry aged black angus florentincu, za 25 eur po kili ne govorim (nikjer ne bos dobu tako dolgo staranga za to ceno). Si pa z veseljem privoscim v gostilnah zadeve ki se packajo dolgo in se dlje, samo zato ker se mi vec al manj tega doma ne da delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Vse drži 101%, si lepo povedal, rabiš pa voljo, čas in znanje ter seveda veselje, samo volja ni dovolj. Vidiš te kombinatorike pa 99% ljudi nima.