Dobre gostilne na Štajerskem

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
včasih je bil na starem kolodvoru dober krompirček v papirnatem škrniclju in platično barvno vilčko. Zraven si lahko naročil še majonezo, kečap al pa gorčico. Livdim Fejzulaj s.p. je imel ta kiosk.
to je za 8888 vrh glave, pa en pingo sok zraven.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: dwight in brane_new

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Tule sem se vceraj ustavil, cisto na slepo. Sem se peljal mimo in je bila ena redkih odprtih na praznik. Dobra hrana, takisto postrezba, ko bom spet v MB, se z veseljem vrnem.
Menija niti nisem gledal in sprejel prvi predlog kelnarce: gobova juha + jelenovi medaljoni s kruhovim cmokom. Po ostalih mizah sodec mi deluje kot gostilna z domaco slovensko hrano.

Gostilna Poštela
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Ne se hecat. V glavnem normalen futr slovenska gostilna.

Poštela sicer ni slaba, ne hodimo pa tja jest.

Tukaj boš zagotovo dobro jedel, če iščeš normalno našo hrano:


Torej če odštejemo burgerje, pizzerije in finočo. Sicer pa je tega pri nas ostalo zelo malo. Vsi so štartali na to kar se prodaja.

Dobro smo tudi jedli kak mesec nazaj tukaj:


Če sta vsaj 2 vzameš ploščo in je to to.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
V Parmi na Betnavski cesti se dobro je. Pa zelo dobro je menda tudi v Bistro Marco v Kungoti, ki je kolikor vem Denkova zadeva. Denk=Michelin zvezdica...
Nana v centru mesta ima dobro hrano, ampak je navadno gužva pa polno t.i. influencerjev. Dosti je odličnih gostiln v MB in okolici, samo povedati je treba kaj bi kdo jedel ;)

Korektno se lahko je tudi pri Krambergerju v Pernici, ampak je proti Šikerju svetlobno leto razlike.
Če bi kdo jedel sushi lahko gre k Njami sushi v Cafovo, je daleč pred vsemi SLO ponudniki in večino tujih v okolici (preverjeno). Odlična je tudi šolska restavracija gostinske šole 7, ki je prav tako v Cafovi ulici.

Na koncu pa vseeno ne gre pozabiti na Jack & Joe, kjer so v večini sicer steaki, burgerji in na novi lokaciji še pice, ampak so steak-ki toliko nivoje višje od ostalih, da se je skoraj nujen obisk za steak ljubce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Naslednji teden gremo v MaK.

Kaj lahko pričakujem?

V nedeljo bil pri Šikerju. Njihove domače krvavice in pečenice me niso prepričale. Vse ostalo bp.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Kaj lahko pričakujem?

Pričakuješ lahko da te/vas bo "umetnik" obral, predvsem to. Kulinarika pa sam veš, nekaterim wau, ker zna zraven narediti malo showa, večini pa ne sede. Kulinarika njegovega brata je svetlobna leta pred njim. Ampak odkar je zvezdica, ne prideš več zraven v doglednem roku, cene pa tudi wau. Pri vas je zvezda kao Rajh. Bilo koliko se trudim pa vsake toliko poskušam se meni ne zdi nič tako posebnega. Pa sem bil tam vsaj ene 4-5 krat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
jaz bila tam že kar ohoho časa nazaj. skoraj 10 let sigurno. In sem si zapomnila, torej meni je bilo všeč.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Pohano kuro se ze od nekdaj je v Stari lipi. Dobis sleceno ali obleceno ;)

Drži, od nekdaj, sploh pa tisti ki so ostali v 20. stoletju. Roko na srce, razen zasoljenih cen in renomeja tam že dolgo ni več najboljše pohane kure in jih je žal čas povozil. Mislim da dobiš marsikje boljšo pohano kuro za pol tega denarja. Pa začnimo kar s Krambergerjem ki si ga že naštel. Absolutno vrhunska pohana kura pa je pri Grabarju na Ptuju, tudi cena na nivoju Lipe ali še zraven. Kakor koli obrneš, če smo že pri kuri, ni to neka pretirano delikatna stvar, mariskdo je to našrudiral kako se spoha.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Na koncu pa vseeno ne gre pozabiti na Jack & Joe, kjer so v večini sicer steaki, burgerji in na novi lokaciji še pice, ampak so steak-ki toliko nivoje višje od ostalih, da se je skoraj nujen obisk za steak ljubce.

Vidiš tega Mariborskega fenomena pa jaz ne razumem, vsa ta gužva, težko sploh prideš do mize in burgerji že skoraj po 20€. Ne rečem, vse kar imajo je korektno. Presežek pa to noben ni, sploh pa glede na cene, katere jim uspe dosegati. Steak sem tam jedel vsaj dvakrat, takrat je bilo dobro, sicer nič posebnega, ni ga nisem zapomnil, ampak steak jih tam naroči verjetno manj kot procent, ni te gužva zaradi steakov. Skratka vsa čast kako jim uspeva. Sicer pa kakor obrneš, če ni potrebe res ne bi silil v tisto "mravljišče". Res pa da nisem bil še na novi lokaciji. Govorim o poslovalnici na Lentu.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Jaz bi rekel da je pač predvsem J&J "in" v MB. Tudi jaz ne vidim nekega presežka pri njih. Burgerje imajo sicer dobre, ampak bi rekel da je meni boljši burger v Bajs burgerju (Radizel).

Kar se tiče Maka in Denka, pa je meni Denk bistveno bolj všeč. Nobenega šova in awkward pogovora s šefom, ampak lepo umirjeno in na easy uživanje v sodobni hrani.
Bi si pa upal trditi, da je Mak bolj drzen glede kombinacij okusov in idej, ter že sam čef je bolj "ekstra". Nenazadnje je tip "sredi korone" za Teden restavracij, serviral jagodni sorbet s svežim hrenom (odlična kombinacija!)... pazi to(!)... serviral na roko vsakemu posamezniku in si ga pojedel/polizal iz roke, ker pribora ni bilo prinesenega! No, pred tem ni bilo ponujenega nobenega razkužila, vlažilnega robčka ali opozorila da bi si pred tem šel umiti roke. Pač majster je prišel, pa na roko vsakemu dal žličko sorbeja, za njim pa pomočnik na vrh sveže naribal malo hrena. V tistem momentu je ratalo vzdušje v sobi IZJEMNO awkward. Je pa bilo sicer zelo dobro!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Saj o tem govorim, čudaške sitaucije in čudaške kombinacije ki pa so lahko nekomu noro hude večini pa pač ne sedejo. Sledi pa matematika... :) Enako je bilo tudi v Zemonu, tam je Kavčič včasih tudi delal te showe ampak je bilo pa vedno odlično kar sem bil nekaj krat tam.