Dobra polir pasta

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Na vratih imam kup prask od vrat. Izgleda noben k... vec ne zna odpret vrat brez da bi zraven pobutal se sosednje avte.
Katero polir pasto svetujete. Barva je metalik srebrna.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Tudi mene zanima katero pasto priporočate in kako je potem najbolje avto prat oz. s čim: ročno ali avtomatska pralnica(navadna barva, se pravi ni metalik
smile-1.gif
)

LpG
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Vceraj sem odstranjeval musice... neuspesno. S tem, da so musice doli, sem pa zjebal barvo, milion prask in zbledela barva.
Kaj predlagate ?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
jaz sem mušica kar zadovoljivo odstranjeval s stelexom. Našprical, počakal 5-10 minut, potem pa za wapom.
Skor zihr gre pa s tekočim pralnim praškom in vročo vodo.

lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Za mušice so dobra stvar ženske najlonke. Pa prej lepo dobro namočit mušice.
Recimo tombola je zjutraj, ko je še malce rose na avtu. Najlonke v roke in skoraj samo pobrišeš dol. Preferirano kakšne strgane, v izogib morebitnim kasnejšim problemom
evil.gif
.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
3m polirne paste...res dobre...cenovno so kar drage...1 flaša 30-50€...rabiš recimo 2-3 različne graulacije + antihologram za črne...

res da je ena flaša za par avtomobilov....samo za osebno rabo se neizplača....

aja + tega so polirpaste namenjene strojnemu poliranju....na roko se naredi bolj malo

dobra polirka se začne pri 150€

tiste šparove variante odpadejo ker ko jo prisloniš na pleh se ustavi
bonk.gif


izgleajo pa takole
mpol.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Za mušice je najbolje kupit odstranjevalec insektov (zakon zadeva). Dobite pa ga v Stparu, verjetno tudi v Mečkatorju in podobnih zadevah. Najbolje je prati avto zgodaj zjutraj, ko je ozračje hladno in se ti ne suši zadeva tko hitro, ker ne smeš pustiti, da se ti posuši.
Čuvati moraš tudi plastike, ker rade zbledijo, če pustiš zadevo dlje časa gor. Zdej pa tko, še en nasvet, predno začnete umivat avto, ga nujno sperite z vodo, ker je prah na njemu in se zna rado zgodit, da pošpricaš s to zadevo gor in potem direkt z žajfnco in gobo začneš umivati avto, zato pa imam jaz celo streho razpraskano in rabim tudi nasvet, katera pasta je najboljša.

3M pasta, morda še kaka druga, al je ta res najbolj vredna dnarja?....pa verjetno bom moral najprej z grobo in potem s fino ali pa če peljem h kakemu profiju to spolirat. Pozna kdo koga na notranjskem v okolici Postojne?
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
3M
Lahko kaj več informacij?
cheer.gif





tako kot je whitcell napisal, je bolj za profesionalno uporabo in precej draga. Ce mislis polirat samo en avto in to rocno ja boljse vzet kaj cenejsega ali pa avto peljat kakemu mojstru.
smirk-1.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Pri nas v MS ti če lepo prosiš proda tudi manjšo količino, pač ti vlije v posodo. Meni sta dve že skočile skup ker jih nisem tako dolgo uporabljal, tako da za en avto se res ne splača.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
3m polirne paste...res dobre...cenovno so kar drage...1 flaša 30-50€...rabiš recimo 2-3 različne graulacije + antihologram za črne...
izgleajo pa takole
mpol.jpg

tale je 30-50 eur?

kje pa kupiš to?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Na vratih imam kup prask od vrat. Izgleda noben k... vec ne zna odpret vrat brez da bi zraven pobutal se sosednje avte.
Katero polir pasto svetujete. Barva je metalik srebrna.

ti boš na roke al z mašino poliral?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Roke. Saj bi samo zaključene dele, kjer so praske, ne celega avta. No, morda če bom imel kdaj v bližnji prihodnosti preveč časa (not likely
jezen.gif
).