Dobra naložba?

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
jst bi bil s 5% letno BREZ rizika IZREDNO zadovoljen. Zato se priporočam za info :)

V Švici imas precej bank ki garantirajo 7-8% letno. Lahko si izplacujes mesecne, letne ali pa 10-letne obresti. Seveda gre tu za dolgorocne investicije in placevanje penalov, ce zelis zacetni vlozek dvigniti pred iztekom nalozbe. Ponavadi potrebujes tudi precej kapitala, po vecini minimalni vlozek 100k CHF.

Na drugi strani pa imas nalozbe, kjer lahko realisticno pricakujes 25-30% letno ampak seveda moras sprejeti doloceno tveganje. Jaz sem za taksen donos pripravljen sprejeti tveganje do 20% izgube zacetnega vlozka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V Švici imas precej bank ki garantirajo 7-8% letno. Lahko si izplacujes mesecne, letne ali pa 10-letne obresti. Seveda gre tu za dolgorocne investicije in placevanje penalov, ce zelis zacetni vlozek dvigniti pred iztekom nalozbe. Ponavadi potrebujes tudi precej kapitala, po vecini minimalni vlozek 100k CHF.

Na drugi strani pa imas nalozbe, kjer lahko realisticno pricakujes 25-30% letno ampak seveda moras sprejeti doloceno tveganje. Jaz sem za taksen donos pripravljen sprejeti tveganje do 20% izgube zacetnega vlozka.
Se niso ravno v Švici zadnje čase razpasle lažne firme za investicije, ki delujejo ravno na tak način kot ga ti zgoraj opisuje? Pri čemer njihova zakonodaja tega ne preganja ...
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
Se niso ravno v Švici zadnje čase razpasle lažne firme za investicije, ki delujejo ravno na tak način kot ga ti zgoraj opisuje? Pri čemer njihova zakonodaja tega ne preganja ...

Jaz govorim o investicijskih bankah, ki so registrirane pri FINMA in regulirane. So pa, kot sem ze napisal, potrebni konkretni zneski da se lahko sploh kvalificiras.

Te druge, bolj riskantne nalozbe niso tako centralizirane in slabse regulirane, ceprav tudi tu dolocen nivo regulacije obstaja. Je pa seveda od vsakega posameznika odvisno koliko casa vlozi v iskanje najboljse opcije, ki odgovarja zelenemu donosu in riziku.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Navadna napizdancija raznih lažnih posrednikov ...
Razen, če greš sam direktno v Švico na banko in ugotoviš, da so letne obresti nižje od stroškov ene poti gor.
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
Navadna napizdancija raznih lažnih posrednikov ...
Razen, če greš sam direktno v Švico na banko in ugotoviš, da so letne obresti nižje od stroškov ene poti gor.

O kaksnih posrednikih govoris??
To so privatne investicijske banke, ne pa komercialne kot jih poznamo pri nas. Tu ni nikakrsnih posrednikov, za odprtje racuna je potreben osebni obisk. Govoris povsem na pamet zato je vsakrsna debata s tabo nesmiselna. Raje se malo pozanimaj preden delas butca iz sebe.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Morda kakšen namig, ime, link?
Ker tale lista privatnih investicijskih bank v Švici je precej dolga, da bi šel čez vse:

Anker Bank AG, Banca Clariden, Banca Del Gottardo, Banca Del Sempione, Bank Vontobel AG, Banque CIC, Banque Meespierson BGL S.A, Banque Piguet & CIE SA,
Banque Syz & Co SA, Corner Banca SA, Credit Suisse, EFG Bank, Finter Bank , Julius Bär & Co. AG, Kany Bank Investment, KBL LTD, LGT Bank SA, Lombard Odier, Darier Hentsch & Cie, PKB Private Bank, Privatbank Von Graffenried AG, Sarasin & CIE AG, UBS SA , Union Bancaire Privée UBP, Wegelin & Co.