Dober jogi - dober spanec?

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Najprej bi prosil moderatorje, da še ne premaknejo teme v pravi podforum, ker mislim, da bo več odgovorov tukaj. Če pa bo debata zašla iz teme, pa se lahko premakne.

Čisto resno me zanima, koliko ima vpliva na boljši spanec en kvaliteten jogi?
Namreč opažam, da se vedno bolj zmatran zbudim. Veliko se premetavam in redkokdaj dobro spim. Praktično 1x letno pa se mi zgodi, da se zbudim v taki pozi kot sem zaspal. Skratka katastrofa. In počasi imam tega dovolj
rolleyes-1.gif


Potem sem se malo zanimal in baje naj bi se res poznalo, če spiš na kvalitetnem jogiju. In v primeru, da je temu res tako me zanimajo vaši predlogi kaj sploh kupit?
Zaradi reklam poznam samo Dormeo. Ali obstaja še kaj drugega?
Kakšni so kaj cenovni razponi teh kvalitetnih vzmetnic? Imam dimenzijo 140x200.
Na kaj se je potrebno ozirat pri nakupu - kateri materiali morajo bit uporabljeni ipd.

Zanima me čimveč informacij, ker si hočem res kupit nekaj dobrega za dlje časa.
 

B81

22. jul 2007
34.544
8.990
113
Meni so povedali:

te penaste zadeve so sicer dobre, ampak ne bi dobro dihale, ležišča z vzmetmi pa imajo luft vmes in kao bolje dihajo.
Kolega mi je naredil ponudbo za posteljo, pod katero se da posesati, 160×200 in jogi enakih dimenzij cca 800 €. jogi je cca 360 eur, neki srednji klas.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če imaš ležišče brez vzmeti...rabiš tudi primeren latofleks s špranjami...potem normalno "diha".


Seveda ima dober&slab jogi vpliv na spanec.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
sam zadnje pol leta spim na nekem viscolex jogiju iz spominske pene za 450 eur (dimenzij 160x200) in lahko samo recem, da je razlika med fedri in peno nepopisna. ce bi prej vedel da je tok odvisno od jogija..
sicer pa pojdi malo probavat v harveya ali nekam podobno in bos videl kaj ti najbolj ustreza.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ne bi se strinjal. jaz sem kombiniral nekaj casa ultra drag jogi in nisem nasel na njem nic taksnega kar bi upravicilo 10x visjo ceno. je dosti drugih dejavnikov, ki vplivajo na boljsi spanec. sedaj imam spet enega za bivsih 10k sit in jih menjavam na par let

zmaga.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
jst čutim kvaliteto jogija doma predvsem takrat, ko ne spim doma, ampak na kakšni drugi postelji in me ves hrbet naslednji dan boli, ker je itak že napol fentan. Doma imam pa točkasto vzmetenje-ko je vsak feder posebi in se tresljaji ne prenašajo in je spanje super. Tudi drugi pravijo, da dobro spijo na njem, ima ga tudi brat in starša. Je pa veliko odvisno tut od vzglavnika-če je zanič, ti še tok dobra postelja ne pomaga. Aja, postla je tut že tista, ko nima pršic (neki je že tazga v jogiju), ene 6 let nazaj je bla pa cena okoli 110 jurjev-160x200.
 

B81

22. jul 2007
34.544
8.990
113
Ja, danes majo že večinoma tele letvice spodaj.

Sicer pa je spanec odvisen tudi od tega, kdo spi zraven tebe
grin1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
jaz mam jogi za 30-40€ in spim kot top ... nič me ne boli in naspan sem tudi
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
jaz mam jogi za 30-40€ in spim kot top ... nič me ne boli ŠE in naspan sem tudi

tongue-1.gif

Ponavadi mladi nis(m)o občutljivi na jogije. Tudi, če bi spali na plohu, bi se odlično počutili.
tongue-1.gif
Potem pa pride par let več, že po defoltu problematična hrbtenica, no takrat pa daš tut 500€ za jogi, samo da zjutraj lahko vstaneš.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Jst mam tudi en čist navaden jogi pa na njem spim zlo dobro, nikoli se ne zbujam, ni mi vroče, nič me ne boli, skratka zakon.
zmaga.gif
:
Dokler je jogi v dobrem stanju in na njem ni nobenih manjših ali večjih deformacij (vbokline, izbokline, ipd), mislim da ni potrebno čisto nič skrbeti - sploh če si bolj lahek oz. imaš normalno telesno težo. To ali boš v starosti čutil kakšne bolečine je pa še najmanj odvisno od tega ali si spal na jogiju za 50€ ali tistem za 500€ - je bolj pomembno koliko poskrbiš za svoje telo, ali imaš okrepljene mišice, ali pravilno sediš .... Če so tvoje mišice in sklepi švoh, ti še tako dober jogi ne pomaga.
LP
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
To ali boš v starosti čutil kakšne bolečine je pa še najmanj odvisno od tega ali si spal na jogiju za 50€ ali tistem za 500€ - je bolj pomembno koliko poskrbiš za svoje telo, ali imaš okrepljene mišice, ali pravilno sediš .... Če so tvoje mišice in sklepi švoh, ti še tako dober jogi ne pomaga.
LP

Maš kak link, ki bi podprl to?
tongue-1.gif
Mislim, da jogi (in vzglavnik) še kako vpliva na hrbtenico.

Meni je tud prejšnji jogi zjebal vrat predvsem...zbujal sem se čisto polomljen..., sedaj imam od Dollarja enega za 350€ in je res super.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
To ali boš v starosti čutil kakšne bolečine je pa še najmanj odvisno od tega ali si spal na jogiju za 50€ ali tistem za 500€ - je bolj pomembno koliko poskrbiš za svoje telo, ali imaš okrepljene mišice, ali pravilno sediš .... Če so tvoje mišice in sklepi švoh, ti še tako dober jogi ne pomaga.
LP

Maš kak link, ki bi podprl to?
tongue-1.gif
Mislim, da jogi (in vzglavnik) še kako vpliva na hrbtenico.
Nimam nobenega link-a oz. dvomim, da je bla sploh delana kakšna raziskava na temo na katerem jogiju si bolj pokvariš hrbtenico.
Mam pa svoje strokovne reference, ki pravijo, da sem že spala tudi na dražjih jogijih pa sem se zjutraj zbudila čisto zbita, medtem ko me moj jogi še ni razočaral.
grin1.gif
Čiso odvisno na kaj je človek navajen.

Mene pri dražjih jogijih blazno moti, da so nekako nezračni, hitro se segrejejo, na mestih so pretrdi, drugje premehki ... tak občutek kot bi spala na kavču.
Sej pravim, dokler je jogi pravilno oblikovan in v normalnem stanju, da ni obrabljen ne ne kaže nobenih deformacij je čisto vseeno ali si na tistem cenejšem ali tistem dražjem. Seveda moraš tudi spat v pravilnem položaju, imet vzglanik, ki ti odgovoarja pa tudi izven spanja narest kaj za svoje telo. Če vse to štima ne boš mel nobenih težav.

LP
 
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Mam pa svoje strokovne reference, ki pravijo, da sem že spala tudi na dražjih jogijih pa sem se zjutraj zbudila čisto zbita, medtem ko me moj jogi še ni razočaral.
grin1.gif
Čiso odvisno na kaj je človek navajen.

Točno tako. Končno si spala na dobrem jogiju in zaradi pravilne pozicije hrbtenice te je le ta bolela. Po parih dneh na dobrem jogiju bi mogoče drugače mislila. Ne vem, vsaj moje izkušnje so take, da sem kar nekaj bolečin pripisal jogiju, ker so z novim vse izginile.

Zdej iščem samo še dobr vzglavnik
tongue-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
- Med najpomembnejšimi dejavniki je vsekakor postelja. Od vzmetnice in posteljnega dna je odvisna Spalnica in zdrav način bivanja
pravilna ukrivljenost hrbtenice med spanjem. Ker prespimo precejšen del svojega življenja, lahko neprimerna postelja povzroči nepravilno telesno držo in okvaro hrbtenice. Poleg tega je pomembno tudi to, da postelja med spanjem vpija vlago, ki se izloča kot pot, in je narejena tako, da je omogočeno zračenje posteljne blazine.


Zakaj ne moremo spati?

Vzroki za nespečnost so notranji, izvirajo iz nas samih, ali pa so zunanji.

Moteči zunanji elementi, ki nam lahko kratijo spanec, so:

– neustrezno ležišče, odeja in blazina,

– neustrezna temperatura, svetloba in hrup v prostoru,

– partner, ki leži poleg nas.
hysterical-1.gif


Pri nakupu ležišča se nam ne sme zdeti škoda denarja za kvaliteto, konec koncev v postelji preživimo skoraj tretjino svojega časa. Po drugi strani pa si lahko omislimo najboljšo vzmetnico, a bomo na njej še vedno slabo spali, če nimamo dobrega letvenega poda. Če je med partnerjema velika razlika v teži, je dobro, da razmislite o nakupu dveh vzmetnic, da tako lahko trdoto ležišča prilagodite svoji teži.

Pa tudi če vzmetnica ni razlog za vaše slabo spanje – že iz higienskih razlogov je primerno vzmetnico, blazino in odejo po desetih letih zamenjati z novimi.


itd....

Verjetno na vsazga drgač vpliva.
grin1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Mam pa svoje strokovne reference, ki pravijo, da sem že spala tudi na dražjih jogijih pa sem se zjutraj zbudila čisto zbita, medtem ko me moj jogi še ni razočaral.
grin1.gif
Čiso odvisno na kaj je človek navajen.

Točno tako. Končno si spala na dobrem jogiju in zaradi pravilne pozicije hrbtenice te je le ta bolela.
Sej nisem napisala, da me je bolela hrbtenica, ampak da sem bla zjutraj zbita (v smislu nepsočita, težka).
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno: