Do Španije by car

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Uf.. Je že dve leti tega. Najprej v Monaco - Barcelona - Madrid - Valencia - Barcelona - Monaco. Nekako tako
grin1.gif
Vse v 8ih dneh. Videli smo vse živo, škoda samo, ker nismo pisali dnevnika (sedaj to delamo redno). Nismo toliko hodili po muzejih, cerkvah... ampak smo se bolj vklapljali v kulturo.
Bilo nas je 9. Iz te družbe se je razvila organizacija, ki se sedaj širi. Vsako leto organiziramo par eventov, sestanke, druženja. Letos gremo jadrat. Skratka luštnu še pa še
aplauz.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Oboje že dal skozi.

Sicilijo pred leti, Portugalsko letos.

Vsekakor vredno ogleda, oboje, za več info sem pa vedno na voljo.

Lp
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Hehe, 8 dni je še OK, mi smo šli enkrat dol za 4 dni, , startali smo popoldne iz Ljubljane in vozili direktno do Zaragoze (1800km-20ur), brez kakšnih daljših postankov (2x po pol ure), tja smo prispeli okoli poldneva in nato še cel dan hodili okoli, naslednji dan smo šli na eno dirko (bili smo spremljevalna ekipa od Stanovnika) in prevozil skoraj 500km, prespali in naslednji dan nazaj, v Barceloni smo se obrnili in šli 200km nazaj ker je kolegu crknil kombi, ga pobrali in šli do Lloret deMara, tam se kopali in pojedli ter okoli sedmih zvečer krenili proti domu, vozili celo no in okoli poldneva prispeli v Lj.

Vse skupaj je bilo precej divje, še sploh ker smo šli s Toyoto Yaris trije oziropma nazaj štirje...

Ah, nora leta, zdaj bi me že pobralo vmes
bonk.gif
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Lani septembra sem šel še z dvema spremljevalkama po Španiji za štiri tedne z avtom. Lahko rečem, da smo doživeli in videli res veliko.
Po startu iz Kranja je bil naš prvi cilj Saint Tropez, kjer smo si ogledali mestece in nato prespali v kampu v bližini. Naslednji dan smo prispeli v bližino Lloret del Mar-ja nato, pa si pred vstopom v Barcelono ogledali še samostan na gori Montserrat, ki se ga ne sme izpustiti. V Barceloni sem že v naprej preko interneta rezerviral čudoviti hostel v centru mesta, kjer imajo tudi podzemno garažo. Dvakrat prespali, nato pa Tarragona in cilj Peniscola. Peniscola nas je toliko očarala, da smo si kasneje pri povratku tam ponovno zadržali kar pet dni. Tam stoji tudi popolnoma ohranjen grad templjarjev. Potem pa: Alicante, Tabernas pri Sierra nevadi, kjer še vedno stojita kavbojska in indijanska vas. Tam so snemali zelo veliko znanih kavbojk, in še vedno je vsak dan predstava v živo ki je neverjetno realistična. V Granadi ogled več znamenitosti in nadaljevanje do Kordobe in nato Seville. Temperatura septembra je bila tam čez štirideset in klima v avtomobilu je imela kar veliko dela. V Sevilli si je treba ogledati mesto in muzeje, zvečer pa kakšno njihovo folklorno predstavo. Potovanje smo nadaljevali do mesta Cadiz in Gibraltarja. V Gibraltarju smo avtomobil zaradi velike gužve pustili pred mejo in se čez mejo napotili peš. Povratek je potekal ob obali Španije in Francije do Monaca, kjer smo v bližini kampirali. Nazadnje pa povratek domov s prijetnimi doživetji.
Razen v Barceloni, smo vseskozi kampirali. Kampov je v Španiji čedalje manj, ker ob obali masovno pozidavajo s hoteli in apartmaji za prodajo. Ponekod se avtokamp najde samo v notranjosti, pa še ta je močno zanemarjen.
Glede stroškov je bilo pa tako: Gorivo, cestnina, hostel, kampi, hrana, razne vstopnine, so nas prišle približno 200.000 nekdanjih SIT-ov po osebi.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Precej podobna pot kot smo jo imeli mi letos. Le da smo vse tele naštete kraje obiskali v nasprotnem vrstnem redu.

V podforumu fotoreportaže je tudi nekaj slik. klik