DMV in EU

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Po moje ga kupijo brez DDV, pri nas ga pa prodajo kot posrednik (torej DDV samo na razliko v ceni). Verjetno se pa DMV plača...

Ja samo DDV more nekdo plačat, ta s.p. bi ga potem mogo ane, če izstavi pri nas račun z ddvjem.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj finta je v tem da ba nikoli ne placa
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kako kje se zgubi?
V tujini kot zavezanec za DDV vzame avto po neto ceni, torej brez DDV.Pri nas ga proda pa najvisji mozni ceni in ce avto proda je potem treba pri nas placati DDV od avtomobila, prodajalec tega seveda ne stori in dodatno zasluzi dodatnih 20% od vozila.En cas se da dokler te ne zacnejo preganjati zaradi davcnih dolgov....
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Že že, ampak glavni akterji so še zmeraj na prostem in to delajo že nekaj let.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
zato ker do sedaj (tako pravi DURS) končnemu uporabniku, prodajalcu, kupcu niso mogli nič. Avto oz. več vozil uvozi neko x slamnato podjetje. V tujini jih kupi po neto ceni, ker je zavezanec za DDV. Avto pripelje v SLO plača DMV ker brez tega ne more pridobiti homologacije in registracije (včasih se je delalo še celo brez plačila DMV). To slamnato podjetje potem avto proda naslednji pravni osebi, kot si rekel glavnemu akterju. Prodajna cena=nabavna cena + mini zaslužek + 20% DDV. PAzi zdaj. Še predno pa pride do obveznosti za plačilo DDV državi pa to slamnato podjetje ugasne (stečaj,....). Država je tako ob tisti začetni 20% DDV. Glavni akter plača namreč državi samo 20% ddv na del razlike v ceni, ki jo ustvari (kupi za 100 + 20 DDV; proda pa za 110 + 22 DDV; razlika med vhodnim in izhodnim DDV je 2 in to je vse kar dobi država).
Po novi razlagi DURS pa je tako, da lahko oni v kolikor ugotovijo, da DDV za vozilo ob uvozu ni bil plačan le tega pokasirajo od zadnjega v celotni verigi prodaje. S tem, da je spet finta. Fizične osebe ne bodo mogli izterjat, saj bo lahko vsaka fizična oseba podala ugovor, da kot slabše poučena stranka, ki je avto kupila pri uradnem prodajalcu ali komisionarju ni mogla vedeti, da za vozilo ni bil plačan DDV. Sploh pa ker je avto imel original homologacijo in je bilo celo registriran v SLO. V kolikor pa je zadnji uporabnik pravna oseba pa bodo zadevo seveda izterjali, saj se od pravnih oseb pričakuje, da bodo preverili s kom imajo opravka, ipd. Zadnje mnenje DURSA je celo takšno, da bi morali pri vsakem sumu na morebitno neplačilo DDV podati prijavo oz. da bi se morali kupci zavarovati na ta način, da bi znesek DDV plačali direktno DURSU in ne prodajalcu.
Je to razumljivo? če ne vprašajte, tega je še dosti.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
No to vse mi je bilo poznano, ampak sedaj imajo neko novo finto. Skratka "glavni akter" kupi nov avto v Nemčiji, ne vem na kateri firmo, izda predračun za novo vozilo leasing hiši, vmes ko se leasingi urejajo in preden pride do podpisa pogodbe s končno stranko, ima glavni akter že prometno z enodnevno registracijo (registracija je bila na en xy s.p., ki se sploh ne ukvarja z avtomobili). Kdo bo v tej verigi potegnil takratko, pa ne vem, ampak očitno je, da bodo kmalu tudi leasingi začeli plačevati DDV, namesto slamnatih podjetij, saj so pravne osebe in zadnje v verigi.

Uh, to bo še veselje.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ja, je nova finta. Čisto preprosta in zopet ni zakona, ki bi komu kaj mogel. Tisti s.p. sicer odvede davek, ampak od precej nižje cene, kot je avto nabavil.
Papirnato prikazano: proda z veliko izgubo.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Pokojni J. Broz je rekel: "Učiti se, učiti in še enkrat učiti".

Jaz pa berem forum.....in se učim.

H V A L A
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Ne, samo dobro sodelujemo in ponavadi se naleti na neplačilo vseh oblik "cesarju kar je kraljevega"
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Pokojni J. Broz je rekel: "Učiti se, učiti in še enkrat učiti".

Jaz pa berem forum.....in se učim.

H V A L A

To je bistvo našega bivanja na tej zemljici
evil.gif


Izvajanje vseh teh "fint" pa je odvisno od vsakega posameznika. Jaz sem sedaj pri uvozu USA avta imela milijon možnosti, kako se izogniti marsikateremu plačilu.

Nato pa sem si izračunala, koliko bi prišparala pri vsem tem...in je bil napram temu, da mi lahko kdaj kasneje vzamejo avto, ta vsota tako majhna...da sem kar dala državi, kar želi...in spim mirno
cheer.gif