DMV in EU

Steve

Guru
13. avg 2007
9.713
1.621
113
Koliko vem je ta naš dmv specialiteta, ki jo srečaš samo pri nas in nikjer v eu. To je za mene čisto zaviranje prostega pretoka blaga, kar je prva opevana "prednost" eu, za katero smo tako množično glasovali.
Zanima me če je že kdo (kaki klub, društvo, posameznik,...) poskušal pri evropski komisjiji se kaj potožit glede tega, ali pa obstaja neko glupo določilo, ki to državi omogoča?
V glavnem, čista svinjarija je to. Hočeš kupit avto izven meje, plačaš neki glupi davek
jezen.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.713
1.621
113
ja ddv, v slo pa še dmv

narodnjak, vem da se da, samo vsak se v to ne bo spuščal, v bistvu pa gre za princip, da spet naši cuzajo, kje se le da
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Koliko vem je ta naš dmv specialiteta, ki jo srečaš samo pri nas in nikjer v eu. To je za mene čisto zaviranje prostega pretoka blaga, kar je prva opevana "prednost" eu, za katero smo tako množično glasovali.
Zanima me če je že kdo (kaki klub, društvo, posameznik,...) poskušal pri evropski komisjiji se kaj potožit glede tega, ali pa obstaja neko glupo določilo, ki to državi omogoča?
V glavnem, čista svinjarija je to. Hočeš kupit avto izven meje, plačaš neki glupi davek
jezen.gif





to je splet Slovenska finta kako pobrati dejatve ko ni vec carine.Pred casom se je nekaj govorili da naj bi "uvoz" poenostavil in pocenil, samo vprasanje ce bo to tako hitro.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ja ddv, v slo pa še dmv

narodnjak, vem da se da, samo vsak se v to ne bo spuščal, v bistvu pa gre za princip, da spet naši cuzajo, kje se le da






ne-ne-1.gif
V tujini avta brez DDVja ne dobis razen ce si davcni zavezanec.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
To ravno ne drži, da imamo samo mi DMV, tudi "jodlarji" imajo podoben danevk, ki se mu reče "NOVA".
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Tudi na Danskem imajo zelo "zanimive" davke na avte - lahko tudi 100%, 200% in več.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sej nisem ziher, če sem si prav zapomnil. Vem, da je malo po našem vstopu bila primerjava cen novih avtomobilov v enem časopisu, pa so bile razlike kar velike, tudi več tisočakov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sej nisem ziher, če sem si prav zapomnil. Vem, da je malo po našem vstopu bila primerjava cen novih avtomobilov v enem časopisu, pa so bile razlike kar velike, tudi več tisočakov.
Verjetno v neto ceni, ko si pa prištel še dajatve si pa prišel na ohoho...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
sedaj se mucka z DDV jem.Koliko je meni znano z DMVjem se vec ne da.Te mucke z DDVjem pa so "uvedli"
Italijanski mafiozi ki so mesetarili v par sto avtomobili naenkrat.Na koncu so je pa v Italiji prodajali novi avtomobili po 30% ceneje kot v Avtohisah.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ma da se še vedno VSE, tako z DMV kot z DDV.
Problem je le v tem, da so v zadnjem času pozaprli dosti ljudi, ki so jih dobili na teh goljufijah...in se sedaj marsikdo boji s tem nadaljevati (upravičeno).

Tudi sama sem bila sedaj v tej dilemi (ko sem uvažala USA avto), pa sem na koncu raje dala 2.000eur več državi, spala pa bom mirno vsako noč.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Hmm zadnje čase imajo foro, da za en dan registrirajo nov uvožen avtomobil na s.p.,preden ga dajo na financiranje oz. vmes ko se financiranje ureja. Ne morem pogruntat zakaj to naredijo.
confused-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kupijo ga na s.p. torej v tujini brez DDV, nato ga pri nas prodajo za "normalno"ceno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
spet ne štekam. glipu ja.

imam sp. imam ogledan avto v nemčiji. cena 25k. leto dni staro. koliko pride to v sloveniji legalno in koliko 'legalno' in kakšno je tveganje. nemška cena je z davkom.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Po moje ga kupijo brez DDV, pri nas ga pa prodajo kot posrednik (torej DDV samo na razliko v ceni). Verjetno se pa DMV plača...