Dizel, bencin, hibrid ali elektrika ?

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tak Smart ima na voljo manj kot 17 kWh, star je najmanj 3 leta in car sharing uporaba verjetno tudi ni najbolj blagodejna na degradacijo baterije. Čisto možno da ima na voljo samo okrog 14 kWh.

Recimo ABRP ti lepo priporoča dvakrat polnjenje:
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ni gledal specifikacij, običajno uporablja malo za po LJ, je menil da 150km pa ja ne bi smel biti problem, če varčuje s hitrostjo in klimo. Klasičen ICE smart najbrž nima težav prevoziti relacijo LJ - MB...
Neizkušen šofer in neprimeren avto. Tukaj se lahko smejiš samo svojemu kolegu. To je tako, kot če bi se odpravil na pot s 5L bencina in vmes ne bi šel tankat, ker se ti mudi. S primernim EV-jem taka pot ni težava.


Real Range between 65 - 145 km​

City - Cold Weather95 km
Highway - Cold Weather65 km
Combined - Cold Weather80 km

City - Mild Weather145 km
Highway - Mild Weather85 km
Combined - Mild Weather110 km
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Neizkušen šofer in neprimeren avto. Tukaj se lahko smejiš samo svojemu kolegu. To je tako, kot če bi se odpravil na pot s 5L bencina in vmes ne bi šel tankat, ker se ti mudi. S primernim EV-jem taka pot ni težava.


Real Range between 65 - 145 km​

City - Cold Weather95 km
Highway - Cold Weather65 km
Combined - Cold Weather80 km

City - Mild Weather145 km
Highway - Mild Weather85 km
Combined - Mild Weather110 km
Skratka... bolje bi bilo, da bi vzel svojega dizla in se peljal z njim. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Očitno ne v tem primeru. Ker roko na srce v 5 minutah dofilaš pri ICE za ohoho kilometrov.
Ne, če hodiš po bencinskih od darjan . Tam ti 10 min minimalno ne gine. Pa še smrdiš potem. Da ne omenjam, da z EVjem lepo v miru pomalicaš, pa kavico odpraviš in en sprehod. Vse samo top. Umirjeno življenje. Tam v treh urah tudi s tem jajcem prideš do Maribora.
Sicer pa, tip je zaje... na polno in problem je samo v njem, ne v EVju. Bi pač eGolfa vzel, če je že moral biti eko. Drugič naj pa dizla zalaufa in bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in NekdoK

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Meni ni prav nič pomembno... vsak dan zjutraj ima avto vsaj 250km dosega. Dovolj za dva dneva. Če delaš pa redno veliko več kilometrov, pa EV ni primeren zate. Zaenkrat še nihče nikogar ne sili v eno ali drugo... vsak se odloči po svojih željah in potrebah. Da pa sedaj EV-haterji napihujete zgodbo nekega neizkušenega šoferja, ki je na poti LJ-MB obstal z EV-jem, se pa meni osebno zdi mimo. Ampak vsakemu svoje... zapravljate lastno kredibilnost.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
V temah o EVjih so itak vedno ljudje, ki drugega kot izpostavljat robne primere in se tresti, če bi morali v bližnjo trgovino po liter mleka, ker ne vejo, ali jim bo uspelo brez polnjenja ali ne. Ali bodo obstali na cesti ali ne. In imaš druge, ki že več let vozimo EVje in se vsak dan vsedmo v vozilo s polno baterijo in se tem prvim smejemo v brk in na koncu leta štejemo denarce, ki smo jih privrčevali na servisih, registraciji, gorivu in si lahko za ta denar privoščimo konkretni dopust za celo familijo (ali pa zapijemo, damo v štumf,....).

Pač nekdo bo sposoben izkoristiti prednosti in uživati, med tem ko bo drugi vedno jamral kako se ne da in iskal razloge, da sam sebi dokaže, da ne gre. Pa ni tako samo pri avtih. Nasplošno v življenju maš ljudi, ki se znajdejo in ljudi ki vedno samo jamrajo
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Kako zdaj? A mojo izkušnjo do Kamnika si pa spregledal (in to z enakim avtom) :p
Kakšno izkušnjo? To, da si švical, ko si šel s tem jajčkom iz LJ v Kamnik in nazaj? Me prav nič ne gane. Zaradi mene lahko nekdo napiše, da mu je zmanjkalo baterije, ko je šel s tem avtom do Lidla in nazaj domov. Da je šel nekdo s tem avtom na pot iz LJ v MB, obstajata pa samo dve razlagi. Bodisi je imel jeklena jajca, ali pa ni vedel, v kaj se spušča.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Kako zdaj? A mojo izkušnjo do Kamnika si pa spregledal (in to z enakim avtom) :p
Ni orodje krivo, če si je uporabnik izbral napačnega za opravilo. To je tko, kot če bi šel vrtat predor z bor mašino pa bi se ti sveder zlomil. Nemoreš krivit orodja.
Men se tud pametni telefon sredi dneva izprazne, pa ne bom zaradi tega šel nazaj na nokio 3310, ker bi jo polnil samo 1x na teden
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Jaz nisem EV hejter pa imam razloge zakaj nimam EV vozila. Ti so zelo preprosti;
- Nimam kje filat trenutno doma, saj živim v stanovanju (v hiši imam predinštalacijo narejeno, samo še nisem preseljen),
- EV vozilo, ki bi mi ustrezalo s stališča dometa je najbrž predrago ali pa ne obstaja (prosim za kakšen predlog EV vozila, če ima kdo kakšen dober). Mesečno imam večkrat recimo temu "krožno" pot, ki je ranga 400-500km, kamor se peljem po avtocesti na tempomatu od 130-150kmh, moram not spraviti 3 otroške sedeže v zadnjo vrsto in tja kamor grem ne morem polnit, dodatno pa se zadržujem krajši čas cca. 30min na enem mestu. Časovna komponenta mi je bistvenega pomena. Po domače to pomeni, da bi bilo smiselno, da ima avto domet realnih 500-600km z enim polnjenjem, če se vozim realnih 130-140kmh po avtocesti.
- Med tednom delam večkrat v enem dnevu med 90-150km in kot omenjeno, doma ne morem polnit. Najbližje je cca. 700m stran za polnjenje, kar mi je nepraktično.
- Bi šlo z EV načeloma kot drugi avto, vendar bi moral imeti doma možnost polnjenja + pač kupiti tak avto, ki pa ni ravno poceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Če ne moreš doma polniti, potem jaz osebno EV odsvetujem. EV-ja, ki bi s 130-150km/h (po slovenskih avtocestah sicer težko toliko voziš... pa ne zaradi omejitve) prevozil 500km brez polnjenja, pa tudi še ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sad