Dizel ali bencinc?

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Aja, še kot zanimivost ... najnovejši 2.0 T(F)SI (npr. zadnja generacija Audi A4) uporablja tako indirektni, kot direktni vbrizg. Dobra stran tega (poleg porabe) je da ta način odpravlja problem odlaganja umazanije v sesalnih kanalih glave in na sediščih ventilov, ker jih gorivo sproti spira, tako kot pri starih klasičnih bencinarjih. Slaba stran pa je, da ima 4-cilinderski motor v tem primeru 8 vbrizgalnih šob. :evil:
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Prav zares. Ker sodobni 2.0 dizli z 200-240hp in 400-500Nm navora res še ne nudi tiste udobne vožnje (pa čeprav so to številke 3.0 motorjev izpred par let), to se začne šele tam nekje od 350hp in 650Nm dalje :fredi::aplauz:

Normalno, saj smo na alterju! :cheer: Ok osebno so mi vsec +3l dizli in sicer 4 valjniki. 3.2 mitsubishi, 3.0 hyundai.. ki so v terencih in imajo se tovornjasko mapo navora. Za vsak dan mi je pa itak pomembno samo, da cimmanj stvari crkne in da sam lahko zamenjam olje, filtre, svecke..
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
3.0 in 4 valjniki? Kako pa to gre skupaj? :)

Misim, da je prostornina 3 litrov glih zgornja meja za 4 valjne motorje v avtomobilih. Tak dober obcutek, tovornjaski. Speljes s 3. prestavo, ce je treba, ker ima ponavadi max navor zelo hitro (441Nm pri 2000rpm) ampak ima ze pri 1000rpm 300Nm. Sestvaljnike je treba bolj priganjati.
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Ravno enoprostorca bencinarja lahko kupis za majhen denar, ker se jih vsi otepajo. Je pa dobro poznati tudi kaksno ponudbo izven avtoneta.

ja načeloma je tako, včasih pa tudi ne. Predvsem je problem nikakva ponudba in moraš kar čakati če si malo izbirčen glede opreme / motorja.
EDIT: Kaj misliš pod ponudbo izven avtoneta, tujina npr mobile.de?
 
Nazadnje urejeno:

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Scenica 1.6 ne kupuj. Prešvoh. sem imel na megane II berline ta motor in je glih za glih. Poraba. relacija regionalka od dobrih 6-6,7. avtocesta 7+, mesto - drkarija od semaforja do semaforja in vsakih 200m bremzanje, speljevanje itd, 9+

Ja verjamem, da je bolj švoh, tudi vem, da ne bo imel take prožnosti kot jo ima sedaj moj tdi, vse jasno. Ampak sem bolj nezahteven voznik in glede na budget recimo do 9000, dobim scenica 1.6 2012/2013. Druge alternative niti ne vidim za podoben letnik in tak denar.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Tukaj ne boš dobil pravega odgovora - poišči primernega Scenica na Avto.net se zmeni za ogled in pojdi na testno vožnjo.

Na Alter bi vsa mularija imela najmanj 5.0 motor in 2000 KM. Je pa res da na naših cestah ne izkoristiš tudi 1.6 motorja - tista 2 prehitevanja na mesec boš pa tudi s tem avtom lahko naredil in pa poleti se boš polno naložen malo bolj počasi peljal po Vrhniškem klancu :)
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Lahko ga odvoziš brez problema, ampak problem ni v tem, da te kam ne bodo spustili (vsaj pri nas ne), ampak v izgubi vrednosti. Tega se trenutno nemci bojijo ko hudič križa, ko čakajo na razsodbo sodišča. Če sodišče dovoli uvedbo prepovedi v mestih, bodo cene rabljenih strmoglavile. Pri nas lahko taki scenarij pričakujemo čez par let.
Evo ga, sudja je že udaril po mizi: http://www.rtvslo.si/svet/nemsko-zv...ih-dizelskih-vozil-v-mestnih-srediscih/447267
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Tukaj ne boš dobil pravega odgovora - poišči primernega Scenica na Avto.net se zmeni za ogled in pojdi na testno vožnjo.

Na Alter bi vsa mularija imela najmanj 5.0 motor in 2000 KM. Je pa res da na naših cestah ne izkoristiš tudi 1.6 motorja - tista 2 prehitevanja na mesec boš pa tudi s tem avtom lahko naredil in pa poleti se boš polno naložen malo bolj počasi peljal po Vrhniškem klancu :)
Sej to pa vidm da moraš kakšne poste mal z rezervo jemat, če ne drugega mal smeha v razpravo prinese :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Kake fužine...ljubitelji smrada so pri nas vsepovsod. Samo ne potem jokat, ko se to čez 3 leta pri nas spomnijo in bo traktor na dvorišču naenkrat vreden 0.
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Kolikor sem poslušal po radiu prepoved velja za euro1 do euro4, naslednje leto pa tudi že euro5.