Dilema -Fiat Bravo ali Kia Pro_Ceed?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Se pa strinjam da deklaracije so pol k. vredne..
Khm, šel ravno pogledat. Pri moji kanti sem se celo približal na deklarirano porabo izven naselja
cheer.gif
. Prvič, pri ostalih kantah sem imel vedno nekje 3 deci višjo.

Bemu, postajam čičo s klobukom
evil.gif
.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
No, če se povrnemo na temo.

Izgleda, da je glavna dilema, kateri stroški so višji. Ali ta Bravota ali za Kio.

Predlagam, da začnemo lepit račune iz servisov, pa se bo hitro videlo.


Lahko pa še naprej nabijamo...predvsem taki, ki so nekaj nekje na internetu prebrali o teh dveh avtih.



In lep dan še dalje.

M.


PS. Moj račun ne velja, ker imam I30. ČE pa kdo želi, pa ga lahko prilepim.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
za mojo Pando - servis, avto star 2 leti,normalen servis - 129 EURO?
Scenic 1.5 DCI 40.000 km - 142 EURO
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Focus pravi:Da popravim še enkrat Enak lastnik - dve znački

Hyundai ima namreč v lasti Kio
Malce off: zanimivo, da je bila Kia cca. 5 let (oz. še nekaj več) nazaj pred propadom. Potem jo je Hyundai vzel v svoje roke in kaj je nastalo iz tega. Kia trenutno izdeluje bistveno všečnejše avtomobile in se mi zdi, da je precej bolj uspešna kot Hyundai (v rasti mislim). Kvaliteta je verjetno ista, tako da... Mi ni jasno, kaj si pri Hyundaiu mislijo. Recimo že, če pogledaš i30 in Ceed-a. Ista škatla v bistvu, ampak bistveno privlačnejša oblika pri Kii in se mi zdi, da tudi bistveno uspešnejša po prodaji. Kakšno je pa kaj cenovno razmerje med istimi avtomobili pri Kii in Hyundai-u? Kateri je dražji?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zdi se mi, da je pri nas veliko več hyundaijev i30 na cesti. Kia ima pač manj ugleda, še posebno pa jo tepe ugled glede servisov. Drugače pa ima hyundai namen kio prikazati bolj kot mladostno-dinamično znamko, sam hyundai pa naj bi pokrival bol "luksuzni" konec. Z genesisom in genesis coupejem so kar resno to vzeli
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
nekak tak bo res....

znamko Hyundai želijo spremeniti v bolj ugledno in prestižno....

Kia pa bo povprečna firma
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Pa ni Hyundai z namenom luksuza posebno znamko ustanovil: Genesis?? Tako kot Lexus pri Toyoti.
Torej bo Genesis "svoja" znamka in ne kot model Hyundai-eve plaete..
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Zanimiv je tudi podatek, da je Hyundai eden največjih koncernov na svetu. Proizvajajo od ladij, avtov, elektronike.. imajo naftne ploščadi, izdelujejo ladiske motorje (tudi za večje ladije).
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Pa ni Hyundai z namenom luksuza posebno znamko ustanovil: Genesis?? Tako kot Lexus pri Toyoti.
Torej bo Genesis "svoja" znamka in ne kot model Hyundai-eve plaete..

Mislim, da bo samo v Ameriki, kjer z znamkami niso tako obremenjeni, genesis kot samostojna znamka. Na ta način bodo najbrž počasi nabirali ugled, podobno kot lexus in infiniti. Drugje bo menda ostal hyundai genesis.

EDIT: evo page , imenuje se hyundai genesis vsaj zaenkrat.
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Zanimiv je tudi podatek, da je Hyundai eden največjih koncernov na svetu. Proizvajajo od ladij, avtov, elektronike.. imajo naftne ploščadi, izdelujejo ladiske motorje (tudi za večje ladije).

Hyundai motor company, ki izdeluje avtomobile, že vsaj 10 let ni povezan z ostalim koncernom... ostalo je samo ime. Se pravi, tisti veliki koncern ne proizvaja avtomobilov
wink-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Zanimiv je tudi podatek, da je Hyundai eden največjih koncernov na svetu. Proizvajajo od ladij, avtov, elektronike.. imajo naftne ploščadi, izdelujejo ladiske motorje (tudi za večje ladije).

Hyundai motor company, ki izdeluje avtomobile, že vsaj 10 let ni povezan z ostalim koncernom... ostalo je samo ime. Se pravi, tisti veliki koncern ne proizvaja avtomobilov
wink-1.gif

Hyundai je nekoč gradil ceste po koreji, nato so se spomnili da za ceste potrebujejo še avtomobile. In so začeli še z proizvodnjo avtomobilov
cool-1.gif