Dilema -Fiat Bravo ali Kia Pro_Ceed?

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
S to izjavo si pa povedal vse o sebi, da si zakopleksan pubec, ki svoje komplekse zdravi s tem, da ljudem kaze kaksen avto vozi. Sam ze 12 let vozim Hyundaja (Accent, Lantra, Matrix) in na vseh sem poznal samo redne servise. Pa tudi noben me ne glede pomilujoce, ker se vozim z korejcem. In tudi naslednji bi ziher korjejc. Seveda novi. Stare BWM in ostale svabe pa kar ti kupuj.

Kolega ma pa VW (Golf 4) in je vec na servisu kot na cesti. Po dveh letih mu crknil tudi kompresor za klimo in podobno.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
daj ne serji koliko rabijo dizli.malo kater dizel z do 2L motorrjem zre 9L ce ga tiscis.Bencinar z 1.6 motorjem z malo bolj dinamicno voznjo z lahkoto potegne 9L.
O tem kdaj se ti povrnejo stroski za dizla se mi ne da debatirati ampak ce delas letno 30k km je moj odgovor da zelo hitro.
V Lotmerki se bos tudi bolj tezko na plin vozil...

Se je blo enkrat po tv-ju rabiš 5let (tam je bil izračun za 25k letno) pa niso bli všteti stroški dražjih servisov. pa tudi bencinarji ne žrejo tlko kot ti misliš
stupid-1.gif


Pa tudi v Lotmerki se lahko voziš na plin, si pač doma postaviš plinohram in tankaš sam.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
daj ne serji koliko rabijo dizli.malo kater dizel z do 2L motorrjem zre 9L ce ga tiscis.Bencinar z 1.6 motorjem z malo bolj dinamicno voznjo z lahkoto potegne 9L.

2.0 TDI 140KM v a6 je imel v 200km povprečno porabo 12.3 litra
evil.gif

sam smo se pa tudi zelo konkretno vozili

Sem mel tud sam ze z meganom 1.5dci 10 porabe, tako da ni zdaj to neka referenca.

Gre audijev 2.0 dizlaš v a6 tut na 7 brez problema...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
imam 1,9TDI (1440kg) poraba med 6-7L pri vecinoma voznji v hudem prekrsku na avtocesti, imam recimo tudi 1,6 bencinarja (1150kg) poraba 8L ce ga priganjaz zre z lahkoto 9L-10L, od punce 1.1 (960kg) poraba 7L, tako da ne zagovarjam dizla samo zaradi tega ker ga imam doma ampak ker povem po resnici moje dejansko stanje.
Pri tem a se dizla splaca ali ne pa se treba upostevat tudi razliko med nabavno ceno, ohranjanje vrednosti ....
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.237
2.085
113
SV SLO
A plinohram pa je zastonj? Obstaja velika nevarnost eksplozije, če si malo neroden, manjše zmogljivosti motorja, nikoli ne veš kako kvaliteten(kaloričen) plin tankaš,......

Če bi človek gledal kaj se splača in kaj ne se verjetno nebi nit rodil, ker se kao ne splača živeti(vse stane € in skoraj nič ni zastonj)

Dam rajši za avto kot pa za cigarete, alkohol, mamila, .... Človek pač mora nekje uživati in jaz uživam v vožnji z dizlom in v lovljenju nizke porabe.
4,5l.press
evil.gif


(poraba je 6 l,da nekdo ne bo mislil da pretiravam)
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
4,5l maš na JTD-ju povprečno ?? Težko verjamem. Jaz ga pod 6l ne spravim...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Človek pač mora nekje uživati in jaz uživam v vožnji z dizlom in v lovljenju nizke porabe. 4,5l.press

Uživaš v lovlenju nizke porabe? To pa je res uživantska vožnja, ko mores nonstop na tacho gledat, da kje ne naredis
felerja.

4,5 porabe jaz nisem naredil ko sem lani en teden vozil cliota 1.5dci, ni šlo pod 4.8...
Pa avto nima ene tone...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:4,5 porabe jaz nisem naredil ko sem lani en teden vozil cliota 1.5dci, ni šlo pod 4.8...
Pa avto nima ene tone...
Ja, samo se nisi pretirano trudil s porabo. In če je slučajno šlo za stari model Clia (ki ima btw. tudi čez tono, vsaj zdi se mi, novejši je še težji), lahko komot govorimo o porabi pod 4 litre.
aplauz.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.237
2.085
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik matix pravi:
4,5l maš na JTD-ju povprečno ?? Težko verjamem. Jaz ga pod 6l ne spravim...

A ti sploh kdaj bereš cel post. In niti ne trdim tega nikjer. Napisal sem, da lovim porabo 4,5 l poudarek, da LOVIM. Porabo ni problem spraviti na 5,5l vendar mora biti to relacijska vožnja blizu predpisom. Ko se začneš voziti po mestu gre poraba proti 6 l.

V povprečju to je zadnjih 3000 km imam porabo 6,5 l(ker so večinoma kratke mestne vožnje)
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Porabo ni problem spraviti na 5,5l vendar mora biti to relacijska vožnja blizu predpisom.

Mah, te relacijske porabe so brez veze. Jaz sem tudi svojega bencinarja (1310kg) na relaciji Kranj - Lj.Center že spravil na 5,3l, ko je bil en tamček pred mano in ni šel več kot 80km/h, po Lj sem pa več ali manj vse zelene ujel
smile-1.gif
. Prestavljal sem pa od 2000-2500 obr. To sem probal bolj za štos drugače se ta relacija giblje okoli 6l. No v obratni smeri je takoj po tamalem pol litra več.
Ali pa Kr-Čatež družinski izlet 5,8l, vendar so bili na avtocestah počasi tekoče kolone (se je veliko gradilo). Nasledje leto, ko je šlo tekoče je bilo takoj 7l.
smile-1.gif

Težko je govoriti koliko komu avto kuri in primerjati, ker ima vsak drugačne relacije. Jaz lahko primerjam samo avtomobile, ki sem jih imel do sedaj in se vozil po več ali manj istih relacijah. Wartburg (mešanica
frown-1.gif
) 9l, Samara 1,5 - 8,5l, Lantra 1,8 - 8,2l in Elantra 1,6 - 7,5l.
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Huh ste zašantali sem že mislil,da nisem v pravi temi
grin1.gif
.On topic:Se pravi bi vas velika večina raje kot nov avto za ta denar raje izbrala nekaj močnejšega se pravi vsaj 1.6 bencinca ali 1.9 dizla in pa nemca če se da,saj korejec ni avto.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.237
2.085
113
SV SLO
Vidiš v tem je razlika med dizlom in bencincem. Dizel troši pri tekoči vožnji 5,5l. Sam imam pri tej porabi povprečno hitrost med 80-90 km/h. Pudarek POVPREČNO(upam da veste kaj je povprečna hitrost to ni hitrost s katero vozim ampak je hitrost ko je enkrat 160 drugič pa samo 60 km/h in to na kaki daljši razdalji) . Z bencincem je pri taki povprečni hitrosti poraba skoraj sigurno 7 litrov in več.
@ sipi
oprosti ker nas je malo zaneslo
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Po večletnih prebiranjih raznih člankov na temo porabe ter branj postov različnih uporabnikov in osebnih debat sem prišel do zaključka da ima dizel, ki ima cca 100KM za 1,5l manjšo porabo od bencinarja (razen WV z PD motorji, tam je manjša za 2l). To je moj osebni zaključek, ki je neko povprečje porabe in na podlagi tega zaključka jaz izbiram vrsto pogona v mojem avtomobilu.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
tu je potem svetla izjema, ki sliši na ime bmw 123d (2,0 dizel 204 KM, povprečna poraba 5,2l/100)
tudi bmw dizlov se ne da metat v isti koš
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
tu je potem svetla izjema, ki sliši na ime bmw 123d (2,0 dizel 204 KM, povprečna poraba 5,2l/100)
tudi bmw dizlov se ne da metat v isti koš
Hehe, pri BMWjih je pa kar konkretna razlika med navedeno porabo in dejansko. Večja kot pri ostalih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Po večletnih prebiranjih raznih člankov na temo porabe ter branj postov različnih uporabnikov in osebnih debat sem prišel do zaključka da ima dizel, ki ima cca 100KM za 1,5l manjšo porabo od bencinarja (razen WV z PD motorji, tam je manjša za 2l). To je moj osebni zaključek, ki je neko povprečje porabe in na podlagi tega zaključka jaz izbiram vrsto pogona v mojem avtomobilu.
Dober zaključek. Lahko potrdim.
zmaga.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
leon fr ma deklarirano mal čez 7 litrov (tfsi 200km)
v praksi ga pod 10 težko spraviš