diferencial - tresenje

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
Če mi lahko kdo poda kakšen nasvet. Mehanik mi je rekel da ima diferencial malo lufta, zaenkrat še ni kritično, čez nekaj časa bo pa treba menjati.pa še na kandranu (ne vem če sem prav napisal) imata križa malo lufta.

Je možno da mi zaradi tega trese volan ko zaviram (naj ne bi bili diski, pnevmatike so že bolj boge-jajčaste)? Včasih mi full volan trese ko zaviram - pri visoki hitrosti; če pritiskam počasi na bremzo, če pa konkretno pritisnem pa ne trese.

ampak to samo ko zaviram, med vožnjo vse ok-nič ne trese, volan gre popolnoma ravno...pri nizkih in visokih hitrostih


Lp
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ce je kardan, trese ponavadi med pospesevanjem in pri normalni voznji, pa se to med dolocenimi hitrostmi, recimo 50-70kmh
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
torej je vzrok verjetno pri diksih oz. paknah 8da so mogoče neenakomerno obrabljene)?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
bremze niso ker ce so zvite trese vedno, tudi pri rahlem zaviranju se na pedalu cuti kot nihanje.Verjetno se cuti zaradi kardana ker se pri zaviranju sila s pogonskih koles preko kardana prenasa na motor.
Podobno je ce kardan ni zbalansiran, potem pri pospesevanju oziroma zaviranju trese cel avto.
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
torej je vzrok verjetno pri diksih oz. paknah 8da so mogoče neenakomerno obrabljene)?

Verjetno pa tudi najbolj možno. Moja štorija je taka: lansko poletje mi je proti koncu sezone treslo volan, ko sem bremzal. In to močno treslo. Pri zamenjavi felg(na železne-zima) je bilo vse ok. Prejšnji teden sem dal nazaj letne alu felge, pa nič ne trese.
Sem pa ugotovil, da mi je mehanik oz tisti vajenec, ki mi je na jesen menjal felge očitno preveč zategnil en šrauf na prednjem levem kolesu. Tolk ga je zategnu, da sva se dva kar pošteno zajeb..la,da sva ga losala. Sumim, da je meni treslo zato, ker je bila ena felga preveč "zašraufana" in je treslo, ker druge razlage ni...