Diesel QMAX vs QMAX iQ

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj sedaj? Tudi če je "slovenski" dizel (no kako to deluje brez rafinerije v SLO mi ni jasno) not je še vedno 10-15 centov cenejši kot v SLO. Avanti pa je nizkocenovec v lasti OMV ali pa sem kaj zamenjal.

Glede Shella pa sem zadnjič "za šankom" ujel (ne)preverjeno informacijo za prvo Shell pumpo na starem MP Šentilj, ki je včasih imela dizel po 1,5€, odkar pa je Avanti v bližini pa je na isti ceni - no torej da ima največji drek od dizla.

Edit: nisem sanjal: avanti gibt es bereits seit 1972. Im Jahr 2003 übernahm die OMV das bestehende Tankstellennetz und eröffnete 2009 die erste avanti Automatentankstelle. Heute gibt es allein in Österreich 139 avanti Tankomaten und das Tankstellennetz wird laufend erweitert.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Jaz tako enkrat na leto v 11 let star avto vlijem 1L antigripante v cca 10-20 L nafte, za boljši občutek.
Si domišljam pol, da boljše vleče in lepše mrmra.

kajpace pojma nimam, ne tankam na Petrolu in OMV če je druga možnost in v 99% je. Trenutno tankam "brozgo" na Avantiju v A, pa hudič kar dela in dela. ;)
Od Avantija v Šentilju pa je precej cenejši leitner preko ceste tudi 1km oddaljeni temmel vključno z najbližjim OMW.


Lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od kdaj imaš podatke?
Dalj časa je bil zdaj Avanti najcenejši, Leitner pa najdražji.

V tem trenutku pa je res najdražji po OAMTC appu.
Temmel in Leitner pa se mi je že zgodilo, da cena v appu in v resnici ni bila enaka ampak višja na črpalki.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Od kdaj imaš podatke?
Dalj časa je bil zdaj Avanti najcenejši, Leitner pa najdražji.

V tem trenutku pa je res najdražji po OAMTC appu.
Temmel in Leitner pa se mi je že zgodilo, da cena v appu in v resnici ni bila enaka ampak višja na črpalki.

Sem se zdaj vozil vsak dan mimo. Daleč najdražji. Kdaj so ceno dvignili za cca 10centov pa ne vem, niti razloga.
Vem samo da mi tam kartica ne dela. Pri Leitnerju, temel pa omw pa nikoli problema.
Jaz že več let uporabljam:


Zaenkrat še nikoli ni bilo višje cene. Parkrat celo manjša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Glede Shella pa sem zadnjič "za šankom" ujel (ne)preverjeno informacijo za prvo Shell pumpo na starem MP Šentilj, ki je včasih imela dizel po 1,5€, odkar pa je Avanti v bližini pa je na isti ceni - no torej da ima največji drek od dizla.

Bo kar držalo. Dokler je tista pumpa samevala tam je bila cena kot si rekel ali še višja, bolano, nerazumljivo visoka. Sicer tam nikoli ni tankal nihče drug kot tovornjarji (verjetno je šoferjem v kuverti dajal nazaj denar, nimam druge razlage). Odkar pa je 100m nižje Avanti pa je cena ultra ugodna. Vsaj nazadnje je bila ko sem šel pred novim letom mimo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
To "specialno" OMV gorivo sem res enkrat nalil, ko so bile napovedane nizke temperature. Ni kristaliziralo. Ampak tako mrzlo kot je bila prva napoved pa tudi ni bilo.
V zadnjih 15-ih letih sem dejansko praktično obstal, ker se je izločilo preveč parafina. Enkrat na smučišču pa je avto sicer šel skoraj normalno, ampak je filter dodobra zamašilo in ga je bilo potrebno menjati in brisati napako. Avti so bili redno servisirani. Temperature pa enkrat -25, enkrat pa mogoče samo -18. Na smučišču pa bi težko rekel, koliko je najnižje padlo skozi noči.
Tako da na to lastnost, da je za nižjo temperaturo nekaj dam. Če je videti, da bo potrebno ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
v časih navitega golfa trojke tdi sem takoj "videl" na izpuhu kvaliteto dizla: avto praktično skoraj ni pokadil z avstrijsko BP ultimate diesel nafto.
Enako je jamral ZvoneCH (če se ga še kdo spomni?), ko je leta nazaj z ABT tunanim touranom prišel iz Švice v SLO na obisk, tukaj nalil poln tank, avto pa je postal lokomotiva :D

Danes nam je to "prihranjeno", saj vse pobere DPF filter, dejansko se na oko ne opazi ničesar...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tista Shell-ova za mejo v Šentilju je res imela zunaj na tabli AC cene, vendar pa se je baje dalo za pultom rečt, da si privat (ali pa celo slovenc, ker bi naj bil lastnik Slovenec) in si "dobil" normalne cene (mislim, da je bilo že parkrat tukaj gor omenjeno).

Avanti je pa mel na začetku res super cene, zdaj po novem letu pa se jim je čisto odpeljalo, cene kot pri nas. Zdaj grem malo dalje, pa je na desni strani mislim da Agip, ki ima precej normalne cene (za AT).
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
v časih navitega golfa trojke tdi sem takoj "videl" na izpuhu kvaliteto dizla: avto praktično skoraj ni pokadil z avstrijsko BP ultimate diesel nafto.
Enako je jamral ZvoneCH (če se ga še kdo spomni?), ko je leta nazaj z ABT tunanim touranom prišel iz Švice v SLO na obisk, tukaj nalil poln tank, avto pa je postal lokomotiva :D

Danes nam je to "prihranjeno", saj vse pobere DPF filter, dejansko se na oko ne opazi ničesar...
Petrol pumpa?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ravno sedaj so v Špilju take cene.

Screenshot_20200128_154803_sprit.preis.jpg

Mogoče si pa Power dizel gledal tisti je okrog 1,30 eur
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Na tistem Shellu imajo tovornjaki čisto drugačne cene kot so napisane tam. Tudi za osebne avtomobile bi naj bile nižje - nisem preverjal.

Ja ZvoneCH je bil enkrat na VW druženju v SLO. Kje se pa zdaj skriva ?

Po drugi strani sta pa Avanti in Leitner 100m narazen s tem da ima Leitner verjetno precej več pretoka kot avanti ?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Tista Shell-ova za mejo v Šentilju je res imela zunaj na tabli AC cene, vendar pa se je baje dalo za pultom rečt, da si privat (ali pa celo slovenc, ker bi naj bil lastnik Slovenec) in si "dobil" normalne cene (mislim, da je bilo že parkrat tukaj gor omenjeno).

Avanti je pa mel na začetku res super cene, zdaj po novem letu pa se jim je čisto odpeljalo, cene kot pri nas. Zdaj grem malo dalje, pa je na desni strani mislim da Agip, ki ima precej normalne cene (za AT).
tisti Agip je ponavadi med drajimi tam okoli, je Leitner in temmel precej bližje avantiju.


Zadnjih par dni je bil cenejši OMW mal naprej in še ena druga v Wagni.
 
Nazadnje urejeno:

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Shell preko meje imel politiko, da je diesel za os.avte občutno cenejši: sem običajno vprašal za šankom za ceno. Pogoj: tovornjakar ni smel biti v bližini. :)
Sem pa tam nehal tankat, ko sem od kolega izvedel zanesljive, a čudne informacije o kvaliteti goriva (nekaj v navezavi s kvaliteto rezervoarjev, več ne bi javno).
Od takrat dalje tu pa tem skočim na Avanti po 95oktanca, 100oktanc pa je tako ugodnejši v SLO (vozni park je končno spet izključno na bencinu).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Bejži no? Ob politiki te pumpe (za vsakega druga cena, barantanje za ceno in da ne sme biti drug v bližini da slučajno ne vidi) si ti podvomil v to pumpo? :valjamse:

Drugo vprašanje, a ste eni res tako v pesssdi da za par centov po litru tankate na raznih domačih pumpah ala Temmel, Einkaufsmarkt Eichfeld, Tankstele Pein Susanne? Ali je to zgolj slovenski nacionalni šport da se bolje počutite ker ste prihranili? No saj tudi jaz dotankam ko sem gori, nimam viška denarja, mi pa na kraj pameti ne pade da bi dolival na raznih mini "Supermarkt Susanne" pumpah. Prav tako je rekel kolega ki ima cca. 30 šleparjev da so to vse preizkusili in da so opustili ker na koncu niso nič naredili, VEČINOMA razlika v kvaliteti goriva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff