delovna temperatura motorja

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Zdaj sem klicala še k Črešniku in tam našla termostat za manj kot 10€. Zdaj ve vem, kako je to možno, samo tip tam trdi, da je original. Naslednji teden se nameravam zapeljat k njim v Medvode in to zadevo preverit. Sem pa že enkrat zasledila, da imajo pol cenejše original dele za Škodo od ostalih.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
A bi kdo vedel, če se da termostat za 1.8T VAG ARX motor dobiti ceneje od cca 47€ (Porsche, Škoda Samova)? A je to normalna cena??
crazy1.gif

Vagcat ima ceno 25,5€...
jezen.gif






smirk-1.gif
seveda ni normalna cena, termostati stanejo okrog 8EUR, dobijo se pa v vsaki avtotrgovini. Termostati od VAG so ponavadi vsi enake dimenzije razlikujejo se samo koliko stopinjski so. Lahko ga vzames ven in na njem pise koliko stopinjski je ponavadi pa vsak trgovec ve kakega rabis. Ce imaj vzemi BEHR ker je prvovgradnja, v bistvu so pa vsi v redu.
Vcasih so pred zimo dajali take ki so odpirali kasneje .
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Zdaj sem klicala še k Črešniku in tam našla termostat za manj kot 10€. Zdaj ve vem, kako je to možno, samo tip tam trdi, da je original. Naslednji teden se nameravam zapeljat k njim v Medvode in to zadevo preverit. Sem pa že enkrat zasledila, da imajo pol cenejše original dele za Škodo od ostalih.






si me pa prehitela
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
V glavnem, ne morem verjeti, da so te servisi tako pogoltni. Saj bi pričakovala, da imajo malo višje cene, ampak tako nabitih pa ne. Pa ne bi rekla, da bi znali potem tudi kaj zmontirat brez da bi ti zraven še kaj uničili ali pa pozabili kaj noter dat.
rolleyes-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Mene tudi tale zadeva daje.
Zadnje čase opažam, da se mi T redko kdaj povzpne na 90 stopinj, če pa že, pa hitro pade na cca 80 oz. malo manj (po števcu). Zraven še občasno malo cukne med prestavljanjem iz 2. v 3. prestavo pri 2200 obratih. Senzor za T vode sem že menjala ene 2 meseca nazaj, tako da verjetno v tem ni več problem. So mi pa na servisu rekli, da se ob okvari na termostatu ponavadi pojavi lightshow pri števcih, kar se pa meni ni (nobena lučka ne gori). A bi lahko bilo še kaj drugega kot termostat?

Izkazalo se je, da je bila težava res v termostatu. Poleg termostata smo zamenjali še sezor za obrate motorja (bilo vidno na testerju) in avto sedaj dela BP, z normalno temperaturo in brez cukanja.
smile-1.gif