delo na črno

nika

Zelenc'
4. jun 2008
8
0
1
Pozdravljeni,

znancu sem dala delati določena popravila, ko sem renovirala stanovanje. Ker je denar želel naprej, sem mu tudi plačala, takrat pa je nehal delati. Sedaj se mi ne oglaša na telefon, na moje prošnje, ki mu jih pošiljam preko sms-ov, da naj mi vrne vsaj ključe od stanovanja, pa ne reagira.

Prosim za nasvet, kaj lahko naredim, prvič, da mi vrne ključe mojega stanovanja in drugič, da mi delo opravi do konca ali pa da mi vrne denar.

Razmišljala sem že, da prijavim policiji zaradi ključev in dela na črno, vendar se bojim, da se zadeva ne bi preveč zakomplicirala še za mene.

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

N.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
S policijo si tukaj ne moreš nič pomagati. Jaz bi na tvojem mestu zamenjal ključavnico, denar pa poskusil dobiti nazaj na druge načine s pomočjo moških prijateljev. Ker predvidevam, da je bilo vse dogovorjeno ustno, lahko na pomoč uradnih inštitucij kar pozabiš.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Koliko si pa stara in kako zgledaš? Če si mlada pa hot, ti bi sigurno kak drug znanec pomagal prepričati tipa, da ti vrne keš pa ključ, s tem da za ključ ne moreš vedeti, če ga ni kopiral, tako da je menjava ključavnice tukaj kar nujnost. Za kakšno vsoto je pa šlo približno?
 

nika

Zelenc'
4. jun 2008
8
0
1
Imam emaile, v katerih sva se dogovarjala kaj bo naredil in koliko računal ter njegove podpise, ko sem mu predala denar.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
V tem primeru bi lahko šla v tožbo, saj na sodišču ni treba, da poveš, da je šlo za delo na črno. Vprašanje je le, če je znesek tako velik, da je vredno iti po tej poti, saj lahko računaš na nekaj let čakanja.

Jaz bi vseeno prej poskusil z neformalnimi načini.
 

nika

Zelenc'
4. jun 2008
8
0
1
Lahko prijavim policiji odtujitev ključev? Kaj bodo naredili v tem primeru?

Bom kaznovana tudi sama, ker sem sodelovala pri delu na črno s tem, ko sem to nekomu omogočila?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Super, prijavi ga da dela na črno, pa prijavi ga še na kakšen CSD ker ziher še socialno zraven vleče.
 

nika

Zelenc'
4. jun 2008
8
0
1
Ne me narobe razumet...nočem bit hudobna, nočem mu povzročat škode, vendar želim, da mi zadevo opravi, ali vrne denar. In v tem je problem, ker ne vem kako naj to dosežem.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik nika pravi:
Ne me narobe razumet...nočem bit hudobna, nočem mu povzročat škode, vendar želim, da mi zadevo opravi, ali vrne denar. In v tem je problem, ker ne vem kako naj to dosežem.

Nisi ti hudobna, ampak je on hudoben in pejt na policijo in to je to. Edin glede dela na crno se pozanimaj, a sam ne vidim problema, ti nisi zato da se bos ukvarjala ali ti on pise cene z ddv ali ne, jest bi vstrajal da to ni moj problem, da si pac mislila da so cene z ddvjem ali pa da si mislila da ti bo racun izstavil po koncanem delu, da ti je do sedaj pisal samo informativne cene.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
to ni hudobija, to je zahtevanje svojega. poslji mu sms, daj mu rok do kdaj naj ti vrne denar, za delo poisci drugega, ce ti ga ne vrne pa ga prijavi. to je tvoj denar. pa naucila si se da se vedno placa v celoti ko ke dokoncano, ne v naprej.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
to ni hudobija, to je zahtevanje svojega. poslji mu sms, daj mu rok do kdaj naj ti vrne denar, za delo poisci drugega, ce ti ga ne vrne pa ga prijavi. to je tvoj denar. pa naucila si se da se vedno placa v celoti ko ke dokoncano, ne v naprej.

Jaz sem se tega naučil malo prepozno... Tole s plačilom mislim.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.926
3.039
113
Citat:
Uporabnik nika pravi:
Ne me narobe razumet...nočem bit hudobna, nočem mu povzročat škode, vendar želim, da mi zadevo opravi, ali vrne denar. In v tem je problem, ker ne vem kako naj to dosežem.

Napiši mu, da boš šla v primeru nedokončanega dela na policijo in še kam če se ne bo odzav ti drugega ne ostane, lahko pa seveda vse skupaj pozabiš in ti bo dobra izkušnja za drugič
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Upam, da nikjer v mailih nimaš zapisano, da gre za delo na črno. Torej, kakšno delo na črno? Kako bi ti vedela, da ne bo izdal računa?
Tako da, enostavno ga prijavi na policijo za ključe, za denar pa poglej, če se splača it po sodni poti.

Vsekakor jaz takemu tipu ne bi pustil, da mi po takem dogodku rihta stanovanje.