Prodajalec se ne odziva na vračilo denarja

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Banka je Nova KBM, dobil sem malo kasneje mail, da bodo to reševali po pravilih nosilcev licence kartic VISA... kaj to pomeni, ne vem. Kljub precej jasni situaciji in kupu dokazov, ki sem jih predložil in kažejo na to, da me je prodajalec lepo nategnil, pa mi denarja ne bodo kar nakazali in se nadalje oni hecali z prodajalcem. Morda se bodo najprej z njim začeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uuuu123

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
To je normalen postopek in v večini primerov se ugodi zahtevi kupca. Pocakaj, da se sprovedejo postopki v procesnem centru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Bomo videli. Zdaj so zahtevali od mene še datum, kdaj sem blaho vrnil, kdo je to odpeljal ( sem jim poslal potrdilo od Pošte) in kdaj je trgovec dobil to nazaj (tega pa nimam, poslal sem pač kot običajen paket z blagom in reklamacijskim zapisnikom). Tu se zna zatakniti
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Bomo videli. Zdaj so zahtevali od mene še datum, kdaj sem blaho vrnil, kdo je to odpeljal ( sem jim poslal potrdilo od Pošte) in kdaj je trgovec dobil to nazaj (tega pa nimam, poslal sem pač kot običajen paket z blagom in reklamacijskim zapisnikom). Tu se zna zatakniti
Nimaš sledenja (tracking), kaj pa paket je bil zavarovan?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Nisem dal trackinga. Nikoli do zdaj nisem imel težav, če sem vrnil kaj nazaj, sem čisto navadno poslal nazaj, z nalepko za vračilo, če je bila ob blagu priložena, kar pa ni bilo vedno. Tu tega ni bilo.

Sicer se vseeno lahko preveri ali je bila zadeva prejeta, ob prevzemu pošiljke se poštarju podpišeš.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Nisem dal trackinga. Nikoli do zdaj nisem imel težav, če sem vrnil kaj nazaj, sem čisto navadno poslal nazaj, z nalepko za vračilo, če je bila ob blagu priložena, kar pa ni bilo vedno. Tu tega ni bilo.

Sicer se vseeno lahko preveri ali je bila zadeva prejeta, ob prevzemu pošiljke se poštarju podpišeš.
Imas kaksno stevilko na potrdilu os posiljanju? Poskusi potem tu (ce si poslal s posta.si): https://sledenje.posta.si/
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Poslal sem iz poštne poslovalnice, imam potrdilo z EAN kodo in spredaj RA, nato pa 9 mestno št. ter SI, ampak ne najde nič
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Nazadnje sem dobil odgovor da bo preveril zadevo, potem od njega več ni bilo odgovora, ko sem ga še enkrat vprašal kdaj dobim denar.

Če me banka zdaj zahebe, jo takoj zamenjam, take banke ne rabim. Že tak mi gre na organ, ker ko najbolj rabim, zajebava bankanet ali mDenarnica, to bi bila samo kaplja čez rob. Ker sem jim predal vse, kar sem sploh imel in je zadeva zelo jasna.

Je pa 21.11. zadnji dan za izvršitev finančne reklamacije, ugibam da bom takrat izvedel, kako je zadeva rešena?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Imel sem nekaj pdoobnega kot ti, enako sem na NovaKBM ampak je bila moja Visa Credit kartica zlorabljena in so mi iz nekih meni neznanih spletnih trgovin najprej neuspešno naredili nekaj malih transakcij, verjetno preverjali katere oblike plačila grejo skozi, nato pa nekaj precej visokh zneskov. Prek NKBM sem podal zlorabo kartice in reklamacijo transakcij, potem pa skozi postopek dobi lvse vrnjeno nazaj. So pa precej tečni glede dostave dokumentacij, moral sem dati malodane še številko gat. Daj jim čimveč, tudi kaj kar te morda niti niso vprašali, bi pa tebi lahko pomagalo. Do zaključka postopka je tako trajalo skoraj en mesec. Srečno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Nazadnje sem dobil odgovor da bo preveril zadevo, potem od njega več ni bilo odgovora, ko sem ga še enkrat vprašal kdaj dobim denar.

Če me banka zdaj zahebe, jo takoj zamenjam, take banke ne rabim. Že tak mi gre na organ, ker ko najbolj rabim, zajebava bankanet ali mDenarnica, to bi bila samo kaplja čez rob. Ker sem jim predal vse, kar sem sploh imel in je zadeva zelo jasna.

Je pa 21.11. zadnji dan za izvršitev finančne reklamacije, ugibam da bom takrat izvedel, kako je zadeva rešena?

Meni je vseeno, samo, da ves, da tukaj banka nima veze. Procesni center je ločena zadeva. Sicer v lasti bank, vemdar poslujejo pod lastnim vodstvom.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Včeraj prejel mail, da so mi v okviru finančne reklamacije vrnili denar nazaj, da pa se lahko v primeru zavrnitve te reklamacije zahteva denar nazaj in da me bodo v okviru reševanja tega morda še kontaktirali. Danes sem prejel mail od Paypala, da sem pri svoji banki vložil finančno reklamacijo in da oni dejstev o transakciji kao ne morejo preveriti, da naj se obrnem na svojo banko, obenem pa sem prejel tudi mail od trgovca, ki me je hotel nategniti, da v prihodnjih dneh dobim denar nazaj. Verjetno so pri Visi kontaktirali Paypal (nimam Paypal računa, je možno da je plačilo šlo preko njega?), ta pa trgovca, ki je na tem mestu videl da tu ni šale in raje vrnil denar.

Tako da izgleda, da je zadeva zame ugodno zaključena... morda bo še bolje, saj banka pravi da mi bodo nakazali sredstva, zdaj pa še enako od trgovca samega :valjamse:

Hvala za nasvet glede finančne reklamacije, niti nisem vedel prej da to obstaja :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in igi

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Dejansko si najbolj zaščiten, ce kupiš neposredno preko Masastercarda ali Vise. Veljajo zelo stroga pravila za trgovce. Jih lovijo na crkah posameznih pravil.